Strana 4 z 7 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 67

Téma: Zas nové lekárničky?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

Lokalita
    Topoľčany

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Pokud narazíte na někoho, kdo vůbec zastaví aby vám pomohl, tak vězte, že u větší nehody s potřebou zástavy krvácení, umělého dýchání nebo zástavy srdce nebude většina občanů schopna ničeho víc než zavolání sanitky. 80% občanů prostě "vytuhne". A nemyslím, že to kartička zachrání.
    Tak tak, a zvyšných 20% sú lekári...
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Z vlastnej skúsenosti musím súhlasiť s rosi45. Buď nikto nezastaví-iba čumí , alebo sa bojí poskytnúť pomoc-iba čumí .

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal palino22
    Z vlastnej skúsenosti musím súhlasiť s rosi45. Buď nikto nezastaví-iba čumí , alebo sa bojí poskytnúť pomoc-iba čumí .
    Někde je něco špatně. Primární znalosti máme všichni. Starší zejména z vojny a cvičení CO, mladší by si měli pamatovat z autoškoly. otázkou je, jestli jsme schopni jednat nebo máme strach.
    Nemíním se bavit o "lidech", kteří s klidným svědomím odjedou, protože je jim to jedno, nebo by si ušpinili hadérky, nebo strašně pospíchají.
    Autoškola dnes adepty ze zdravovědy zahrnuje takovým množstvím informací, že ani minulý Min.zdr. tyto nezvládl. A to je Mudr.
    Člověk by neměl mít strach poskytnout jakou-koliv pomoc. Nějaká je vždy lepší než žádná. Nemělo by se ale stát, jak mi povídal kamarád, že mu lékař z rychlé pomoci vynadal, že neměl s pánem hýbat. Pán komunikoval a kamarád se snažil pomoci dle svého nej.svědomí. To si to po druhé každý rozmyslí. Naopak by měl být ceněný! Že je to povinnost? Pche!
    Byl jsem shodou okolností zrovna na Slovensku první u nehody. Auto na střeše v příkopě, děcka venku, rodiče uvnitř. No kdybyste do mě píchli nožem, nic ze mě neteklo. Naštěstí to byly jen pohmožděniny a pán v šoku. Ale i tak jsem to po chvíli musel "rozdýchat". A zvládnutí těchto situací by mělo být základní učivo, následované co nejednodušší primární pomocí. Kartičky s návodem? No fakt nevím.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

5. Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

az neviem co k tomu napisat...

zistujem ze forum nieje o tom aby bolo poradene - vysvetlene ale o tom ze sa potrebuje niekto utvrdit vo svojom nazore...

ked mate kopec skvelych napadov, tak sup sup ... do vlady a robte prospesne veci pre lud

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Hugo
    ked mate kopec skvelych napadov, tak sup sup ... do vlady a robte prospesne veci pre lud
    Snažím se, seč mi síly stačí.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Hugo
    zistujem ze forum nieje o tom aby bolo poradene - vysvetlene ale o tom ze sa potrebuje niekto utvrdit vo svojom nazore...
    Hugo, ja by som to nevidel z tohto uhla pohľadu. Diskusia je vždy prínosná, pokiaľ sa diskutuje na úrovni, nie? To že jeden druhého nepresvedčí o svojom názore ešte nemusí byť negatívne.
    Nikto predsa nepochybuje o potrebe lekárničiek a o nutnosti poskytnúť prvú pomoc, nie?

Btw. pri tejto príležitosti ma napadá, existuje nejaká webová stránka ministerstva zdravotnictva, zachrannej služby, alebo inej zložky, kde by boli grafické a video ukážky ako podať prvú pomoc???

Ak nie, tak je to dosť smutné v dnešnom veku internetu. Ak áno, tak sem s ňou. To si pozrie isto viac ľudí ako letáčiky

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Člověk by neměl mít strach poskytnout jakou-koliv pomoc. Nějaká je vždy lepší než žádná. Nemělo by se ale stát, jak mi povídal kamarád, že mu lékař z rychlé pomoci vynadal, že neměl s pánem hýbat. Pán komunikoval a kamarád se snažil pomoci dle svého nej.svědomí. To si to po druhé každý rozmyslí. Naopak by měl být ceněný! Že je to povinnost? Pche!
    Už som sa niekoľko krát pýtal nášho lekára v práci, že čo v prípade, ak by som zachraňovanému svojou laickou pomocou spôsobil nejaké trvalé následky - napr. keď bude mať poškodenú chrbticu, ale bude hroziť vznietenie vozidla, budem ho "musieť" z auta vytiahnuť, nenechám ho tam predsa zhorieť. Ale veľmi ľahko sa môže stať, že to vyťahovanie nezvládnem 100% a dotyčný ostane nevládny.
    Čo potom? Môže sa stať, že podá na mňa trestné oznámenie za poškodenie zdravia a.... Ja viem, je to extrémna situácia, ale stať sa môže.

Odpoveď ktorú som dostal, ma teda úplne nepresvedčila, že by som nebol stíhaný
    Samozrejme, že napriek tomu, ak by som sa niekde objavil pri nehode, tak by som sa pomôcť snažil najlepšie ako viem.

9. Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

no by si sa cudoval, ale uz tyzden u nas bezi natacanie ukazok prvej pomoci pre laicku verejnost a budu postupne zverejnovane na nasom portali Emergency Medical Service.
    dalsi kolegovia co maju nieco spracovane .. Live Star Emergency

zatial to nieje zostrihane a predpokladam ze do polovice januara to ani nebude mat kto urobit, ale zakladny resuscitacny planik je na nasom webe hodeny uz 4 roky

videoukazky budu pridavane postupne... vlastne cely web sa chysta na malu obmenu

ja sa snazim osobne v tejto osvete angazovat takze ste mi troska stupili na otlak v poslednych niekolkych stranach

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Vidíš, o tejto stránke Emergency Medical Service som v živote nepočul a už len z toho čo som teraz na ňu rýchlo hodil oko (zajtra pozriem podrobnejšie) ma zaujala. Ale asi sa o nej malo kto vie. Chcelo by to propagáciu.... popremýšlam...

Strana 4 z 7 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •