Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 67

Téma: Zas nové lekárničky?

Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Citácia Pôvodne odoslal Hugo
    ....takisto na ostatnych zachranarskych strankach, ktore tiez pripravuju velku osvetu v ramci zlej situacie na cestach.....
    S osvetovými akciami súhlasim.
    Poliši by miesto merania rýchlostí, mali námatkovo zastavovať vozidla a spolu so záchranármi robiť krátky 5-10 minútový kurz zo základov prvej pomoci. To by malo efekt, lebo je lepšie 1x vidieť ako 10x čítať.
    Ty poznáš nejakého policajta ktorý by ti miesto udelenia pokuty radšej urobil kurz prvej pomoci?
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Bohužial nie to je jedno z nešťastí tejto krajiny

3. Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

v tom pripade neviem preco nesuhlasis aj s tymto krokom...
    je to tiez osvetova akcia, len v inom.
    ak myslis ze sa na tych kartach niekto nabali a vdaka tomu bude v baliku, tak sa hlboko mylis... na to su kontroly originality a ine srandy

keby som realne nevidaval nasledky nespravneho jednania pri nehodach, tak mozno sa rozptylujem aj ja
    dalsia vec je ta ze KAZDY je v zmysle zakona povinny poskytnut prvu pomoc. u nas to este tak rozsirene nieje, ale vo vyspelych krajinach sa mozes za neposkytnutie prvej pomoci dostat do celkom pekneho pruseru.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Uvidíme o rok, ako sa zmenia štatistiky z ktorých sa aj teraz vychádza.
    Nejde mi o to či sa niekto nabalí, ale o to, že peniaze, ktoré minú na letáky, by sa dali využiť oveľa efektívnejšie.

5. Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

napr. ?

a drz sa temy poskytnutie prvej pomoci laickou verejnostou

mna vela nizkonakladovych rieseni nenapada

a ked sa netreba drzat tej temy tak potom radsej usporiadajme freestyle beer festival... ja sa hlasim

napr. ?
    Čo keby naša právna TV za ktorú sme povinný všetci platiť, miesto nezmyselných reklám vysielala krátke kurzy prvej pomoci?
    Nemyslíš, že by to bolo účinnejšie ako nejaké letáky ktorých aj tak väčšina skončí v koši?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Alebo ako som už spomenul, tie 5-10 minútovky v réžii polície a zdravotníkov priamo v premávke na parkoviskách, benzínkach a podobne!

8. Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

hovoril som o "nizkonakladovej" - teraz nerozvadzat debatu na temu ze sa to platime koncesionarske poplatky a pod.

nehladate jedno "ano" ale hladate sto krat "nie"

dva rezorty sa nevedia dohodnut na uplne elemetarnych veciach, a nie to este na 5 minutovkach... ja osobne si to neviem predstavit

ale to je jedno...

ked v buducnosti niekomu takato vec pomoze k zachrane zdravia niekoho blizkeho, snad ho trkne

Citácia Pôvodne odoslal Hugo
    hovoril som o "nizkonakladovej" - teraz nerozvadzat debatu na temu ze sa to platime koncesionarske poplatky a pod.

nehladate jedno "ano" ale hladate sto krat "nie".......
    Musím ti zase oponovať !
    Hovorme o účinnej a nie o nízkonákladovej akcii. Táto nízkonákladová akcia = niekto vo vláde sa zase bude búchať do pŕs
    ako pomohol ľuďom, ale efekt žiadny.
    A nemáš pravdu že hladám sto krat "nie". Ja si kupujem novú lekárničku pravidelne každé 2 roky, aj keď ty ako zdravotník určite vieš, že napr. obväz ktorý je rok po expirácii a je v neporušenom obale je rovnako účinný ako nový.
    Alebo si myslíš, že človeku, ktorý má v otvorenej rane kusy skla alebo kamienkov z cesty, by som takýmto obväzom ublížil?

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Pokud narazíte na někoho, kdo vůbec zastaví aby vám pomohl, tak vězte, že u větší nehody s potřebou zástavy krvácení, umělého dýchání nebo zástavy srdce nebude většina občanů schopna ničeho víc než zavolání sanitky. 80% občanů prostě "vytuhne". A nemyslím, že to kartička zachrání.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •