Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 14

Téma: Prerábka z 4x4 na prednokolku ?!

Lokalita
    Veľký Krtíš
    Moje Suzuki
    Grand vitara 2007 2.0 benzin

Predvolené Prerábka z 4x4 na prednokolku ?!

Ahojte. Je tu niekto technicky tak zdatný aby vedel odpovedať na moju otázku?
    otázka:
    Je možné prerobyť grand vitaru 2007 tak aby sa dal odpájať zadný náhon? Čiže aby z nej v momente odpojenia bola klasická prednokolka s vlečenou zadnou nápravou, ktorá vtedy prenesie všetok výkon dopredu?

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Prerábka z 4x4 na prednokolku ?!

Podvozok a hnacia sústava tohto auta na to nie je stavaná. Je síce možné, že by to vedel nejaký koumák "znásilniť", ale natíska sa otázka: PREČO? Ide o potenciálnu možnosť ušetrenia paliva...? Pretože toto auto (iba s predným náhonom) nebude mať dobré jazdné vlastnosti, ale to už je iná otázka...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Veľký Krtíš
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Podvozok a hnacia sústava tohto auta na to nie je stavaná. Je síce možné, že by to vedel nejaký koumák "znásilniť", ale natíska sa otázka: PREČO? Ide o potenciálnu možnosť ušetrenia paliva...? Pretože toto auto (iba s predným náhonom) nebude mať dobré jazdné vlastnosti, ale to už je iná otázka...
    Bola to viacmenej hypotetická otázka kôli dosiahnutiu nižšej spotreby paliva, zníženiu hlučnosti a lepšiemu komfortu jazdy na dialniciach. Je mi ale už teraz po prečítaní viacerých názorov jasné že to nemá jednoduché riešenie a bolo by to kontraproduktívne. Ďakujem však za váš názor a za váš čas. Pozdravujem.

4. Predvolené Re: Prerábka z 4x4 na prednokolku ?!

Citácia Pôvodne odoslal kliz Zobraziť príspevok
    Ahojte. Je tu niekto technicky tak zdatný aby vedel odpovedať na moju otázku?
    otázka:
    Je možné prerobyť grand vitaru 2007 tak aby sa dal odpájať zadný náhon? Čiže aby z nej v momente odpojenia bola klasická prednokolka s vlečenou zadnou nápravou, ktorá vtedy prenesie všetok výkon dopredu?
    Skôr by ma zaujímalo či by sa dalo a koľko by to stálo..Vitara 2015 2WD prerobiť na 4WD (švorkolku).
    Niekde som čítal,že kasňa je ta istá s tunelom pre zadný náhon.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

kôli dosiahnutiu nižšej spotreby paliva, zníženiu hlučnosti a lepšiemu komfortu jazdy na dialniciach.
    Pochopil jsem správně, že je to vtip?
    Ty chceš nižší spotřebu, hlučnost a lepší komfort na dálnici a na to sis koupil SUV Grand Vitaru 4x4?
    Předělat to nepůjde. A pokud ano, tak tě vyrazí z technické kontroly.

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Ano STK sa sprisnili to co si v nedavnej dobe vobec nikto nevsimal dnes sa berie ako vazna zavada spomeniem len kratky pripad synovec ma znameho na stk samozrejme auto preslo bez problemov vsetko ma porobene ale ked mu odovzdaval auto sucho mu oznamil ze keby to bol niekto iny tak neprejde!
    Synovec sa zavzdusnoval ze co trepe ved auto je v perfektnom stave tak sa ho technik opytal preco ma zlozene hlavove opierky na zadnych sedadlach.
    Odpoved bola mam ich zlozene lebo casto sklapam zadne sedacky stale nieco prevazam tak som ich tam nedal.
    Technikova odpoved chyba! Na STK musi byt na aute vsetko ako vyslo s vyroby a vsetko musi byt funkcne aj ked nam sa to zda nepodstatne

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal rabeto Zobraziť príspevok
    s tunelom pre zadný náhon.
    A ten tunel je tak asi jediná věc co je společná.
    Jinak musíš vyměnit převodovku, zadní nápravu, pár řídících jednotek, předrátovat celé auto, přidat kardan, mezinápravovou spojku, zadní diferenciál, úprava ABS a ESP a ve finále homologaci a schválení...
    Levnější bude prodat stávající auto a koupit nové 4WD.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Puccky1 Zobraziť príspevok
    Ano STK sa sprisnili
    Zpřísnily se jak pro koho.
    Vždycky jsem na STK přistavil auto tak, jak vyjelo z továrny. Nechat vyndané hlavové opěrky je školácká chyba stejně jako nechat na kolech plastové poklice nebo v kufru nákup, který jsem udělal cestou na STK.
    Můj syn se třeba divil, když jsem mu řekl, že před TK musí sundat příčníky ze střechy.
    To jsou ti mladí kluci a oni se to s věkem naučí.

Lokalita
    Veľký Krtíš
    Moje Suzuki

Wink Re: Prerábka z 4x4 na prednokolku ?!

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Pochopil jsem správně, že je to vtip?
    Ty chceš nižší spotřebu, hlučnost a lepší komfort na dálnici a na to sis koupil SUV Grand Vitaru 4x4?
    Předělat to nepůjde. A pokud ano, tak tě vyrazí z technické kontroly.
    ty si ale bystry chlapec ... pochopil si spravne

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

ty si ale bystry chlapec ... pochopil si spravne
    Pokud jsem to tedy pochopil správně, že se z tvojí strany jedná o vtip, tak tohle téma přesouvám do vtipů a OT.
    Díky za upozornění. Mohl jsi sice sám tohle téma rovnou napsat do vtipů, ale odpouštím ti chlapče, jsem tu od toho abych to přesunul.
    Naposledy upravil Mite; Včera o 12:14

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •