Zobrazenie výsledkov 1 až 3 z 3

Téma: remen na alternatore atd.

1. Predvolené remen na alternatore atd.

Dobrý den ,možno sprosta otazka ,ale chcem sa uistit ,ako ste davali dole remen co pohana altik atd.?

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Predvolené Re: remen na alternatore atd.

Citácia Pôvodne odoslal adamnedvik Zobraziť príspevok
    Dobrý den ,možno sprosta otazka ,ale chcem sa uistit ,ako ste davali dole remen co pohana altik atd.?
    Na 2.4 verzii ak chces vymenit len cisto remen, tak staci zatlacit napinaciu kladku a remen zlozis/zalozis bez naradia.
    Kazdopadne je obcas vhodne vymenit aj napinaciu kladku...
    Grand Vitara 2.4

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: remen na alternatore atd.

No ja som to robil nedávno na Grand Vitare r.v. 2010 a tam je len jeden drážkovaný remeň (obdoba klinového) pre všetky spotrebiče. Každý remeň má španovák buď samonastavovací, alebo manuálne nastavovací.
    Ak máš samošpanovák (na predpätom elemente typu pružina) tak ho len treba nájsť (ideš prstom po remeni a kukáš kde je ktorá kladka či agregát) a pomocou správneho vidlicového kľúča ho zatlačiť tak aby povolil napnutie remeňa. Akonáhle je remeň voľný tak ho zhodíš dole a je to. Montáž je v opačnom postupe - všetko vyčistiť a skontrolovať (ak je prepis na výmenu nejakej kladky tak vymeniť) a správne nasadiť remeň.
    Ak máš manuálne nastavovací španovák tak na ňom povolíš kontramatku a skrutkou povolíš kladku aby si povolil celý remeň. A potom dáš remeň dole. Samozrejmosťou je to, že kontrmatka či nastavovacia skrutka budú hrdzavé a bude problém ich povoliť, takže odhrdzovač či brzdová kvapalina to istí.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •