Zobrazenie výsledkov 1 až 2 z 2

Téma: voda v interiéri pod kastlíkom spolujazdca

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara, 1.6 Benzín, all grip, Premium, silky silver

Predvolené voda v interiéri pod kastlíkom spolujazdca

Zdravím,
    mám 4 rok Vitaru 1,6 benzín, začala mi kvapkať studená, nie teplá ani ľadová voda niekde pod kastlíkom rovno na nohy spolujazdca, hlavne pri zatáčaní doľava tak čudne niečo zasyčí a kvape viac. Išli sme z HR asi 7 h na klíme, vonku 34 stupňov, vnútri 23. Môže to byť vyzrážaná voda z klímy? Nemalo by to vytekať mimo interiér vozidla?
    Znova sa problém objavil keď sme šli z Čiech tak 5 h na klíme.
    Vďaka.

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: voda v interiéri pod kastlíkom spolujazdca

Nazdar. Mal som taký istý problém aj ja (dokonca dvakrát na dvoch rôznych autách japonskej výroby). Je to kondenzát z klímy - odtokový "spätný" ventil ja zanesený a nefunguje správne. Buď to rozoberieš celý ten diel kde je nádobka na kondenzát klímy a vyčistíš to poriadne (správna varianta) alebo zoberieš veľkú injekčnú striekačku, ľahneš pod pravé predné koleso, nájdeš hadičku odtoku kondenzátu (visí voľne vo vzduchoprázdne) a prefúkneš ten "spätný" ventil tou striekačkou. To znamená natlačíš do hadičky vzduch - nikdy neodsávať lebo ten "spätný" ventil neprepustí kvapalinu ak ju budeš vysávať. Ak to dobre prefúkneš tak sa ti vyleje kopec vody pod auto. Nieje to nejaké super riešenie, budeš ho musieť asi pár krát zopakovať, ale je to pomerne rýchle.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •