Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 27

Téma: Prečo som si kúpil Ignis

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Prečo som si kúpil Ignis

Tak vzhľadom na apely užívateľov zakladám túto tému, kde sa môže každý vyjadriť prečo si kúpil Suzuki a čo sa mu na ňom páči.

Ale prosím, nezačnite tu vypisovať hromady problémov, ktoré sa vyskytli počas užívania vozidla. Na to tu sú jednotlivé subfóra podľa modelov, kde sa riešia technické a prevádzkové problémy.

Takže prečo ste sa rozhodli pre Suzuki a prečo ho máte radi???

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Prečo som si kúpil Ignis

My sme prveho Ignisa kupili v maji 2004. Hladali sme nieco mensie, pomer kvalita/cena/vybava a Ignis sa nam pacil. Relativne male auto, motor 1.3 nic velkeho, vysoky podvozok, do mesta na obrubniky, na nase slovenske cesty atd super, aj cez zimu pri ceste na chatu. Paci sa mi aj dizajnovo. Mam rad kockate hatchback-y Spolahlivo sluzil nemali sme ziaden problem (vrzgajuce plasty pristrojovky - detail). Predali sme ho len preto aby ho nahradilo dalsie Suzuki dalsi Ignis ale Sport :P Sportovy Ignis japonskej produkcie, je to v podstate Ignis 1. generacie. Tam to bolo jasne. Chcel som male sportove auto, ktore profituje z pomeru vykon/vaha.
    S Ignisom som bol spokojny tento bol taky isty az na to ze to je 3 dverak, nie je to 1.3 ale 1.5, fabricka sportova uprava. Sportove auto sa lahsie upravuje ako auto ktore bolo vyrabane pre rodinu :P Ja som na 99% spokojny alebo aj na 99,9%.
    Jedine co mi na nom vadi ze mi hrka mechanizmus posuvania a sklapania spolujazdcovej sedacky a to len ked nie je zatazena. Ked na tom niekto sedi tak sa to neprejavuje. Spotreba, jazdne vlastnosti, spolahlivost velmi dobra, dizajn super velmi sa mi paci, interier 10x lepsi ako v predoslom Ignise cize
    Ked budem v buducnosti rozmyslat nad kupou auta v prvom rade budem pozerat Suzuki (Kizashi, Swift 3.gen, dufam ze sa vrati aj Ignis niekedy za par rokov v 3. gen).
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Jsem rád, že jste se chytli !
    Já jsem dlouho vybíral auto, které by mě oslovilo. Určil jsem si priority a hledal. Nakonec to vyhrál Igor. Věděl jsem přesně jakými trpí neduhy (většinou subjektivní pocity) a také jaké má přednosti. Zvážil jsem pro a proti a 29.12.07 jsem jej koupil. A nelituji. Plusové body získal za motor a pro mě důležitou světlou výšku. Potom, že má předpínače pásů, aktivní opěrky a 4 airbagy.
    Byla to ojetina - 3roky - tak to další vybavení jsem bral jako bonus. Auto patří do nižší střední třídy proto si z některých drobnůstek nedělám hlavu.
    Až vyrostu a koupím si třeba Volvo XC...,to bude jiná !!!
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Až vyrostu a koupím si třeba Volvo XC...,to bude jiná !!!
    Zradca
    Ja až vyrastiem, tak si kupim Equator
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	equator.JPG‎ 
Zobrazení:	971 
Veľkosť:	30,8 KB 
ID:	279   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	equator1.JPG‎ 
Zobrazení:	967 
Veľkosť:	23,9 KB 
ID:	280  

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Ja až vyrastiem, tak si kupim Equator
    ...a s člunem na Šíravu... Ani jsem netušil, že něco takového vyrábí ! (do sebe zahleděný středoevropan)
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Ja som na Ignisa presedlal z dvojkového Golfa. Dôvod je úplne jasný -pre mňa.
    Je to výška podvozku.
    Po cestách na chatu alebo na hríby som vždy chytil výfuk. To teraz vôbec nehrozí.
    Mám ho už rok, mne sa páči a som spokojný.
    Trochu ma mrzí litrový rozdiel v spotrebe, ale postupne sa učím jazdiť ekonomicky.

Ja som Ignisa zobral preto, ze:

1. dobra cena (nemal som na novu Nivu a jazdene som nechcel),
    2. pre mna uplne dokonaly a nadherny dizajn,
    3. vysoky podvozok,
    4. bez zbytocnej elektroniky,
    5. podla vsetkych znamych dobra spotreba (potvrdilo sa) pri dobrej dynamike (tiez sa potvrdilo).

Jedno jedine, zato obrovske minus - brutalne problemy s prednou napravou. Povedal by som to takto: konstrukcne velmi dobre vymyslene auto, ktora doplaca na nizsiu kvalitu vyroby.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Dnes sa ukazalo, ze som kupou Ignisa ziskal auto "do voza aj do koca"
    Uplne pohodovo som s totalne brutalne nalozenym autom zvladol trasu Trnava - Drazadany (D), a dnes som zas dokazal drzat krok s Mitsubishi Pajero Pinin pri asi kilometrovom prejazde rozbahnenym korytom vyschnuteho potoka. Skoda ze som z toho nespravil video, moj co-pilot neveril ze tadial s Ignisom co i len teorticky prejdeme.

Jen víra je síla tvá s ní derěš se i proti větru. Po dnesku mi je moj Ignis zas o kus sympatickejsi!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Skoda ze som z toho nespravil video, moj co-pilot neveril ze tadial s Ignisom co i len teorticky prejdeme.

Jen víra je síla tvá s ní derěš se i proti větru. Po dnesku mi je moj Ignis zas o kus sympatickejsi!
    No to je veru škoda. Škoda.

Aj tak by asi z neho nebolo vela vidno, pretoze v aute to bolo ako na vodnom bicykli pocas burky. Vonavy stromcek sa mi dvakrat omotal okolo zrkadla. A asi som znova zacal uvazovat nad 16kami na Ignis. Lebo som na Pajero stracal nejake 2-3 cm svetlej vysky.

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •