Strana 6 z 14 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 131

Téma: Nový cestný zákon

Predvolené Re: Nový cestný zákon

Citujem

Ďalšou úpravou je zákaz použitia iných svietidiel na vozidle, než sú tie, ktoré sú predpísané a povolené pre daný druh a kategóriu vozidla. To znamená, že rôzne doplnkové svietidlá, žiarovky, ktoré nie sú pre dané auto schválené, už nebudú môcť byť použité. Týka sa to najmä tuningu a napríklad aj zmien klasických svetlometov na LED alebo Xenóny.

Šoférujete? Na svete je nová vyhláška, o ktorej by ste mali vedieť

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Myslim, ze je to v poriadku, nakolko zvysenia bezpecnosti na cestach nikdy nie je dost. Este keby sa tak zvysila aj uvedomelost niektorych vodicov...

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

mne to už pripadá ako buzerácia. Toto je čisto policajný štát z ktorého je lepšie sa odsťahovať.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Citácia Pôvodne odoslal lee Zobraziť príspevok
    mne to už pripadá ako buzerácia. Toto je čisto policajný štát z ktorého je lepšie sa odsťahovať.
    Co sa tyka policajneho statu suhlasim , zazil som, nechapal som

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Tak potom Rakusania nemaju ani pomenovanie... To, co robia na nasich vodicov - to nazyvam uplna buzeracia. A ak ma niekto napr. folie na prednom okne, ci na bocnych prednych oknach, tak nielenze su schopni namieste to "strhnut", ale este naparit aj mastnu pokutu. Ich zakony su proti nasim len slaby odvar... Minule ma zastavili bez priciny behom hodiny 2x a taaak sa snazili, nastastie to dopadlo pre mna dobre. Lutujem tych, ktori sa vyberu za hranice starsim autom, to musi byt horror...
    Naposledy upravil nadineh; 18-11-2009 o 22:45

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Tak ja neviem ale chodievam do rakúska teraz síce pomenej kedysi som tam bol skoro každý deň a nikdy ma tam policajti bezdôvodne nezastavili a už vôbec som s nimi nemal problém. Práveže sú veľmi príjemní oproti naším ktorí sa snažia za každú cenu dať pokutu. Ale to sú moje skúsenosti ty môžeš mať iné.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Tak tak. U nas su skolení na vyberanie pokut, presnejsie povedane musia vybrat inak nebudu premie...najdu aj co by nemali najst aby dali pokutu

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    keby sa tak zvysila aj uvedomelost niektorych vodicov...
    tak s tymto suhlasim!!! ziadny zakon nezvysi bezpecnost na cestach!! iba uvedomelost vodicov!!! a uz vobec nie nas zakon ktory je plny rozporuplnosti!! urcite ho vytvara clovek ktory ani nie je vodicom a nikdy nemal vodicsky preukaz!!

skoro v celom svete je to o tom ze policajt ma respekt a dokonca je to slusny a vzdelany clovek ktory vodicovi pomoze a bezdovodne ho nezastavi a nebuzeruje!!! aaale u nas? zastavia a hladaju chyby!! a ak nenajdu tak su smutní
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

V súvislosti s novou vyhláškou ma zaujali tieto dve veci:

Nová vyhláška zaviedla pre vodičov aj ďalšie zmeny. Jedna z nich súvisí s výhľadom na cestu. V zornom uhle vodiča by sa totiž nemali nachádzať žiadne iné predmety okrem platných nálepiek. Problém teda môže nastať u vodičov, ktorí používajú navigačné systémy "Vyhláška síce uvádza, že v zornom uhle nesmú prekážať žiadne predmety, ale nedefinuje, čo zorný uhol je," myslí si Drahovský, ktorý napriek tomu odporúča, aby si tzv. GPS vodiči umiestňovali aj naďalej do stredu čelného skla. "Pokutu by dostať nemali."

Rovnaký problém môže nastať aj pri starých diaľničných známkach. Po uplynutí platnosti ich treba odlepiť. Nerešpektovanie zákona v tomto prípade môže vyjsť na 33 eur.

Zas ďalšia prkotina, ktorou sa budú policajti odbavovať na vodičoch

navigacny sa da prilepit aj na palubnu dosku, otazka je ci je to lepsie riesenie...podla mna je lepsie ked ten navigacny je v zornom uhle, lebo sucasne vidim aj na cestu a aj na navigaciu a nemam pocit zeby tam nejak zavadzal, ovela vacsi problem su napr. A-ckove stlpiky

Strana 6 z 14 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •