Strana 2 z 14 PrváPrvá 123412 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 131

Téma: Nový cestný zákon

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Nový cestný zákon

Citácia Pôvodne odoslal monty
    Niesom priatel 50ky
    Je to na zvyku.Tam, kde bývala šedesátka se jezdilo skoro sedmdesát a teď máme padesátku a jezdí se skoro šedesát. Tady byl ještě kolem toho velký "větr", že už za překročení o - slovy - TŘI kilometry se dávaly pokuty tuším do 2000kč + body. Polemizovalo se s nepřesnostmi tachometrů, cejchováním radarů a pod. První dny byly ÚŽASNÉ! Všichni jsme se doslova plazili s očima na tacháči. Však si to taky užijete . Teď už jsem si zvykl a ani mi to nepřijde. Fakt je, že se Igorovi na čtverku moc nechce, ale pokud mám před sebou rovný, delší úsek, klidně se plazíme na nějakých 2000ot při spotřebě kolem 5litrů. Janě, že při akceleraci musím dát za tři. Taky nám mocipáni slibovali, že padesát bude opravdu jen tam, kde je to nezbytně nutné i v rámci obce, ale skutek utek.
    Nemějte z toho nervy. Zvyknete si .
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Veru. Chodim od 60 do 80 v meste podla premavky, alebo ci sa ponahlam atd. Vacsinou klasicky 70 na 5ke 2000tis rpm a ide sa. Tacho mi trochu premeriava takze tych 70 ani nebolo realnych. Teraz to bude uz na pokutu min 15km/h prekrocenie v obci alebo viac. S 5kou sa mozem rozlucit a co sa mi zdala 60ka pomala tak u 50ky to bude este horsie.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Ked je 50ka, nech je. ale som zvedavy, ci aj taky okoti ako je Kalinak a spol. budu jazdit podla novych predpisov, ktore si na rozdiel od nas sami navrhli aj schvalili. Pamatam si na aferu okolo okota Packu, ako sa chvalil, ze isiel po dialnici tolko a tolko ... a ked uvidia chlapika na starej skodovke, alebo ziguliaku, tak hned donho. To je ten socialny stat.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Asi predám Ignisa a kúpim si kolobežku.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Ked je 50ka, nech je. ale som zvedavy, ci aj taky okoti ako je Kalinak a spol. budu jazdit podla novych predpisov, ktore si na rozdiel od nas sami navrhli aj schvalili.
    To určitě Všichni jsme si před zákonem rovni, akorát někteří jsou rovnější
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Topoľčany

Citácia Pôvodne odoslal palino22
    Asi predám Ignisa a kúpim si kolobežku.
    Good idea 50kou sa dá ísť aj na "kolobežke" z nejakého veľkého kopca Predať auto, kúpiť športový bicykel = ušetrím a zlepším kondíciu
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Lokalita
    Bratislava - DNV
    Moje Suzuki
    SX4 1.5 freeze

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Ked je 50ka, nech je. ale som zvedavy, ci aj taky okoti ako je Kalinak a spol. budu jazdit podla novych predpisov, ktore si na rozdiel od nas sami navrhli aj schvalili.

co ma trosku strasi je to, ze doteraz som sa nikde nedocital ako to naozaj bude s pokutami za rychlost.

vsade sa hovori ze "bezne priestupky" budu do 60 euro. (1800 sk) ALE prekrocenie rychlosti sa povazuje za ohrozenie premavky (ci ako to presne volaju). z coho vyplyva, ze aj pokuty budu zrejme vyssie. len zatial som sa nedocital ze kolko to je.
    cize ak mi nameraju v meste 51kmh (kedze zakon zavadza nulovu toleranciu) tak som cesty pirat. aspon tak som to zatial pochopil.

dalsi postreh: tesim sa na veci, ktore zacnu vyliezat na povrch postupne, ked prehrmi zaujem o 50tku ci povinne svietenie ktore schovava ostatne absurdity.
    napr. uz zacina prekukat paragraf, kde je napisane, ze ak si na hlavnej nesmies pustit auto z vedlajsej a porusit plynulost cestnej premavky. v praxi to znamena, ze ak pojde po hlavnej kolona aut (napr. v spicke) a ty z vedlajsej ( alebo z parkoviska) tak kludne mozes vypnut motor, a dat si pauzu. lebo nikto ta nesmie pustit pod hrozbou 60 euro

Lokalita
    Topoľčany

Možno práve pre takéto veci prezident znovu nepodpíše... Dúfam...
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak prezident to dnes podpísal.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Pocul som to aj ja. Takze pekne 50km/h po meste ale to plati len pre smrtelnikov takze kto ste nadclovek mozte zakon ignorovat.

Dnes si stojim na parkoviku blizko krizovatky, prave som dotelefonoval (za jazdy nevolam) a uz som sa chcel pohnut v tom vidim blikajucu nehodovku (policajna dodavka) nehukala ale blikala vsetkym cim mohla. Bez problemov si to zrezala cez krizovatku ja som za nou vysiel kedze som uz chcel ist prec a po 500m kde bola policajna stanica to odparkovali. Cuduj sa svete ziadna nehoda tam nebola Asi sa ponahlali na vianocne pohostenie v robote.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Strana 2 z 14 PrváPrvá 123412 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •