Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: Bočné nášlapy

Lokalita
    Senica
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross,

Predvolené Bočné nášlapy

Zdravím, trochu sa pohrávam s myšlienkou dať na S Crossa bočné nášlapy už len pre pohodlnejšie vykladanie zo strešného boxu. Nechcem tie nerezové trubky, čo sa predávaju u nás, niečo som našiel na Aliexpresse ( podobné nášlapy ako na Sportage), len sa trochu bojim dopredu zaplatiť takú pálku. Nevie niekto, kde by sa inde dali zohnať ( a otázka je aj clo a daň- takže z Aliexpressu sa asi dobre predražia)? Resp má už niekto skúsenosť s takýmto nákupom u čiňanov?

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Bočné nášlapy

Na vysvetlenie:
    - oceľové rúrky (šikmo dole) pod prahom dverí nie sú nášľapy, ale ochrana karosérie pred preliačením (napr. od kmeňa stromu, keď sa oň v teréne nechtiac oprieš autom) - sám ich mám na GV a už mi viackrát pomohli;
    - S Cross má samonosnú karosériu (nie ako GV - tam je rebrinový rám), takže to treba dôsledne zvážiť pred montážou podobných konštrukcií, aby neprišlo k poškodeniu nosných prvkov karosérie vozidla;

Samotnej ceny a cla by som sa obával menej, ako neprimeraného zásahu do konštrukcie vozidla..., nielen kvôli oslabeniu nosných prvkov, ale aj kvôli narušeniu antikoróznej ochrany podbehov a prahov karosérie.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal fonzo Zobraziť príspevok
    len sa trochu bojim dopredu zaplatiť takú pálku.
    Já bych se spíš bál toho, že mi v tý Číně neprovedou záznam do technického průkazu.
    Neschválená změna hmotnosti a rozměrů auta by se nemusela líbit někomu z STK nebo třeba policii a pojišťovně v případě nějakýho strkance.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Tak, tak..., na to som zabudol - to je ďalšia stránka veci. A nie zanedbateľná.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •