Strana 1 z 9 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 82

Téma: Kúpa Grand Vitara

1. Predvolené Kúpa Grand Vitara

zdravim vsetkych chcel by som vediet vsetko co sa tyka tohto auta. chcem kupit starsie auto tak okolo roku 2000-2002 chcel by som vediet na co si dat pozor pri kupe a ake su najcastejsie problemy. povodne som chcel novu ladu nivu ale ked som sa informoval na ne tak vela nazorov a skoro vsetky boli ze je to zle auto aspon co sa kvality tyka jazdne vlastnosti ok. vdaka za vsetky nazory a rady

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara

Čo sa Lady Niva týka, už bola diskusia v porovnaní so Suzuki Jimny, mrkni na tému Jimny kontra Niva.

Keď kupuješ akékoľvek SUV, je predpoklad, že majiteľ sa k nemu správal ako k off-roadu, aj keď to pravý tereňák nie je a preto je potrebné sa určite poriadne pozrieť na nápravy - ramená, čapy, stabilizátory.
    Už sú tu nejakí chalani, čo majú skúsenosti s off-roadami, tak počkaj, nech napíšu oni svoje.

3. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara

no ved ano to by som si zavolal nejakeho lepsieho automechanika... ja byvam na samote a je to v kopcoch a neudrzovana polna cesta len co traktor prehrnie....tak potrebujem nieco take co prejde a zda sa mi ze vitara je celkom v pohode ale rad si vypocujem kazdy nazor...mam problem teraz s dieselom hlavne startovanie rano ked je zima a to este nebolo ani -20 tak ci sa mam rozhodnut pre benzin alebo je vo vitare spolahlivy diesel?

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

No, starsia GV je vzdy tak trochu loteria. Urcite je dobre k obhliadke zavolat skuseneho mechanika. Najma aby nebola buchnuta. Je to totiz rebrinacik a ked je ten ram zdeformovany, tak geometria je potom v prdeli.
    GV maju aj dobry benzinak - 1.6 - 16 ventilovy. S dizlakmi to vsak tiez nie je zle, su us****ejsie. Startovanie v zime je skorej o kondicii baterie.
    A este taka drobna rada: u dovezenych aut (vseobecne) - najma starsich - pozor na vacsiu pravdepodobnost vyskytu skrytych (skor ucelne zakrytych) vad.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

No ak to chces pouzivat do takeho velmi snezneho terenu, tak ja by som ti odporucal Nivu, ale nie novu .. rocna, dvojrocna v top stave sa da kupit pod 200.000. Samozrejmostou je prehliadka skusenym mechanikom a moznost si ju riadne odskusat! Pretoze ked das dorobit uzavierku na zadok tak mas omnoho lepsi stroj ako je GV. A za neporovnatelne mensi peniaz. A co sa tyka spolahlivosti ... je otazka, ci je spolahlivejsia dvojrocna Niva s 30.000km alebo 6 rocna GV s 120.000 km. Ale pohodlie a imidz je samozrejme neporovnatelny, takisto aj jazdne vlastnosti na normalnej ceste.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

6. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara

Citácia Pôvodne odoslal fotograf
    ..... Startovanie v zime je skorej o kondicii baterie. .....
    no to je mozne len ja som kupil novu baterku v lete a teraz druhu a vymlati mi ich obe tak neviem ci maju slabu kondiciu a zhavice su tiez pomenene aj filtre palivove proste vsetko cez leto nemam problem ale ako pride mraz koniec

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal cvoki34
    no to je mozne len ja som kupil novu baterku v lete a teraz druhu a vymlati mi ich obe tak neviem ... cez leto nemam problem ale ako pride mraz koniec
    To moze byt aj chyba v "elekrike" (riadiaca jednotka dobijania) alebo chodis len kratke trate (s castym startovanim) a baterka sa nestiha dobijat.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

8. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara

hm neviem ale co s tym lebo auto bolo v servise robene merane tak neviem uz ......najprv to bol starter a jeho oprava, potom alternator a tam 4500 za regulator dobijania a potom aj diodovy mostik a povedali ze uz to je ok a kratke trate no neviem je to stale vacsinou vzse 56 km a povedzme dva tri starty ....napada ta este nieco?? mna uz len predaj alebo srotovisko

Lokalita
    Bratislava

no radsej by som kupil uplne novu nivu ako staru vitaru... mas istotu, zaruku, lepsie terene schopnosti ale aj vyssiu spotrebu... Kupovat ojazdeny off by som asi nikdy nekupil ked viem ako len ja jazdim po terene...
    Grand Vitara 2008

10. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara

hm a v com mam istotu?? pytal som sa niekolkych majitelov a povedali nezavisle na sebe ze novu nivu aby som nekupoval radsej starsiu. tak neviem ci starsiu nivu alebo nieco ine ........

Strana 1 z 9 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •