Strana 7 z 9 PrváPrvá ... 56789 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 82

Téma: Kúpa Grand Vitara

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara

OK, vyhovujem žiadosti, odomykám, ale diskutujme tu k veci aby sa v tom vyznali aj nejakí ďalší budúci záujmecovia o kupu Grand Vitara, alebo iného SUV/offroad-u.

2. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara

Tak nech mi niekto napiše aj niečo pozitívne na Grand Vitaru nejaké klady pre ktoré by ju bolo dobre kúpit lebo mne sa páči aj tá. Aká je tam možnosť dorobiť uzávierku vzadu alebo iné možnosti?

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    Fotograf: ako je to s uzavierkami na PS-10? Lebo teraz som sa docital, ze co sa tyka uzavierok, je to v seriovom vyhotoveni len ako Jimny, tzn. staly pohon na zadok, plus priraditelny predok, ale bez napravovych uzavierok, ze tie sa musia dorobit. Je to tak? Lebo to je potom dalsia investicia
    No tak to ti neviem potvrdit, lebo my sme PS-10 kupili uz jazdenu (a trochu aj upravenu ) a ta uz mala uzavierky na oboch napravach, ale naozaj neviem, ci boli povodne seriove.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    .... rozdiel medzi kvalitnym a nekvalitnym off-roadom je len v tom, ze ten lepsi zapadne az dalej od civilizacie
    A preto treba mať naviják
    To teda hej , ale so zemnou kotvou, lebo stromy nenarastli zatial vsade . A chytat lano s hakom o burinu je cista magorina.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal cvoki34
    Tak nech mi niekto napiše aj niečo pozitívne na Grand Vitaru nejaké klady pre ktoré by ju bolo dobre kúpit lebo mne sa páči aj tá. Aká je tam možnosť dorobiť uzávierku vzadu alebo iné možnosti?
    GV je tiez dobra volba. Auto ma viac vyvojovych verzii - postupne sa upravuje. Najnovsia verzia je sice uz skor ladena na cestu - podla modneho trendu.
    Dolezite je to, ze to je rebrinacik, ma 4 mody prevodovky (2WD, 4WD-H, N, 4WD-L) vratane redukcie v celom rozsahu prevodov, ma tuhu napravu (aspon zadnu - kvoli krizeniu). GV (nie najnovsi model) je urcitym kompromisom medzi malym, lahkym a obratnym vozitkom a velkym, tazkym a robustnym off-roadom. Nieco medzi Suzuki Jimny a PS-10.
    Je fakt, ze uzavierka je len medzinapravova. Na zadnu napravu ju treba dorobit (moze byt pretlakova s kompresorom, podtlakova cez posilnovac brzd alebo elektro-mechanicka) - ceny su rozne, treba presmirovat net. Na prednu napravu nie je uzavierka nevyhnutna (podla mojich skusenosti). Do terenu s rozjazdenymi kolajami ju treba urcite zdvihnut na napravach - v tom ma najvacsiu slabinu (mala svetla vyska). Pre extremistov sa hodia aj navijaky (predny i zadny). Na ochranu karoserie su dobre aj pevnostne ramy. Na ochranu spodku urcite treba hrube krycie plechy. A nakoniec fakt dobre gumy - bez dobrych pneumatik je to ciste zufalstvo az hazard v terene. Potvrdi vam to kazdy, co sa s autom v terene prevratil, lebo pricinou su na 9X % nevhodne gumy (za X dosad lubovolnu cislicu...).

No ale bavime sa aj o tom, ze nova GV je mimo Cvokiho rozpocet, a do jazdenej a starsej GV ist je riziko, ktore sa na drahych opravach moze velmi nemilo prejavit. Uz to tu bolo niekde spominane. A podla mna je GV to iste co Nissan Quaskai (alebo ako sa to pise) - Mestu odolny. To hovori za vsetko, auto dobre na imidz pred 19kami na diskoteke, ale do tazkych podmienok asi sotva. Inak vidno to aj na youtube, ked si porovnate videa GV-Niva-PS10-Aro-Jimny. Naschval som GV porovnal s off-roadmi, aby bolo vidno, ze nova GV uz off-roadom nie je, a podla toho sa k nej treba spravat. Inak sucasna Niva ma svetlu vysku vacsiu ako PS10 - 22cm oproti 20cm.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Chcem sa spýtať ale ohľadom novej Grand Vitary:
    Budem potrebovať auto s ktorým budem ťahať vozík na ktorom bude auto.
    Zvládne niečo takéto GV? Môže ťahať brzdený vozík?
    Ale benzín lebo diesel nemožem ani cítiť.

Vďaka za odpovede
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Grand Vitara - max. hmotnost brzdeneho privesu:
    1,6 - 1600 kg
    2,0 - 1850 kg
    2,4 - 1850 kg
    3,2 - 2000 kg

Mne vychadza ako najrozumnejsia volba ta 2,0, samozrejme benzin, a samozrejme na LPG
    Ak chces castejsie jazdit s tym privesom, a este k tomu na dlhsie trasy, tak by som bral tu 2,4, ale tiez na LPG. Pri takom motore, zatazeni a dlzky trasy sa ti to vrati raz-dva. LPG
    Na tu 2,4 je ale oproti 2,0 doplatok 100.000,- Sk
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Vďaka.
    Nebude to častejšie ale tak 6-8 krát do roka. LPG ma moc neláka. A nechcem novú ale staršiu tak max 3 -ročnú. Chcem to v priebehu budúceho roku riešiť. A určite doviezť lebo u nás sú tie ceny vyššie.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Inak som našiel na nete aj novú GV s motorom 2,7V6 ale automat.

Strana 7 z 9 PrváPrvá ... 56789 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •