Zobrazenie výsledkov 1 až 7 z 7

Téma: Voda v dutine piatych dverí po odtrhnutí zadného otváracieho madla

Lokalita
    Liptovský Mikuláš
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis I, r. 2005, motor M13A, 1328 ccm, 68,6 kW/6000 ot.

Unhappy Voda v dutine piatych dverí po odtrhnutí zadného otváracieho madla

Zdravím, potrebujem poradiť. Nemal som svoje Suzuki Ignis ani týždeň a otrhlo sa mi celé madlo na otváranie piatych dverí. Predchádzajúci majiteľ priznal, že to bolo už raz odtrhnuté a riešil to tak, že dal pozvárať plastové dielce. Vzhľadom na to, že u mňa sa to odtrhlo už naozaj na fest, tak zváranie plastov by bolo zbytočné, pretože by bola len otázka času, kedy by mi to madlo opäť zostalo v ruke. Rozhodol som sa teda dať to vymeniť za nové v servise. A teraz k jadru môjho problému: odtrhlo sa to tak nešťastne, že mi vypadla aj skrutka blízko zámku a zostala tam teraz dierka, ktorá nie je ničím chránená. Auto používam denne, takže kým mi to neopravia (cca 2 týždne, kým príde náhradný diel), s vysokou pravdepodobnosťou sa mi do dutín piatych dverí dostáva vlhkosť a voda. Navyše, je zimné obdobie, takže aj soľ... Chcem sa preto spýtať, či to môže v budúcnosti spôsobiť závažnejšie korodovanie zadných dvier. Alebo sú naozaj dostatočne pozinkované, že by to teroreticky hniť nemalo? Ešte stále čakám na diel, takže sa chcem spýtať, či by to servisáci, keď mi to budú vymienať nemohli nejako "prefúknúť", aby vysušili prípadnú vlhkosť, ktorá sa tam dostala? Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek radu a názor.

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

Predvolené Re: Voda v dutine piatych dverí po odtrhnutí zadného otváracieho madla

Raptor:
    na spodním lemu dveří jsou otvory, aby voda mohla odtékat pryč. Pokud ale byla slaná, doporučil bych nejprve propláchnout dutinu dveří a pak vysušit. Na přechodnou dobu tu dírku po šroubu zalep isolepou, pokud to ovšem půjde.

Lokalita
    Liptovský Mikuláš
    Moje Suzuki

Predvolené Re: Voda v dutine piatych dverí po odtrhnutí zadného otváracieho madla

Citácia Pôvodne odoslal Mirekdoda Zobraziť príspevok
    Raptor:
    na spodním lemu dveří jsou otvory, aby voda mohla odtékat pryč. Pokud ale byla slaná, doporučil bych nejprve propláchnout dutinu dveří a pak vysušit. Na přechodnou dobu tu dírku po šroubu zalep isolepou, pokud to ovšem půjde.
    Budú mi to ochotní prepláchnuť niečím aj v servise? Lebo najlepšie by bolo urobiť to, keď to bude komplet odmontované (= budú 4 dierky po skrutkách). Akým spôsobom sa to dá vysušiť rýchlo (ak sa to vôbec dá). Lebo to by asi chcelo nechať postáť v teplej garáži, nech sa to samé odparí, ale takú službu mi, samozrejme, v servise neponúknu. Aj keby to prepláchli, asi by to odstavili na dvore, čiže na mraze... Tú izolepu tam skúsim nalepiť, dík za tip.

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki

Raptor:
    to vysoušení bude asi problém. Při montáži nového madla budou muset sundat tapecírunk pátých dveří a prostor dutiny dveří se vyvětrá. Možná to propláchnutí čistou vodou zvládneš sám, ještě před servisem, pokud ale u vás nemrzne.

Lokalita
    Liptovský Mikuláš
    Moje Suzuki

Raptor:
    to vysoušení bude asi problém. Při montáži nového madla budou muset sundat tapecírunk pátých dveří a prostor dutiny dveří se vyvětrá. Možná to propláchnutí čistou vodou zvládneš sám, ještě před servisem, pokud ale u vás nemrzne.
    Uvažujem... mám tam len jednu malú dieru na šrób, tie ostatné zostali zatesnené.... Nepomohlo by, keby som tú dierku skúsil dostatočnú dobu ostriekať vapkou na ručnej umyvárke? Práveže mrzne, som na Liptove, tú sú Tatry čoby kameňom dohodil, čiže klíma studená. Takže momentálne deň i noc stále pod nulou...

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki

Raptor:
    možná ano, teplá voda by mohla stihnout vytéct.

Lokalita
    Liptovský Mikuláš
    Moje Suzuki

Raptor:
    možná ano, teplá voda by mohla stihnout vytéct.
    Ešte to zvážim, ale asi to nakoniec spravím takto Lebo v servise sa mi s tým piplať určite nebudú...

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •