Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 33

Téma: Skrutky - plecháče vs. zliatinové disky

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Skrutky - plecháče vs. zliatinové disky

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Jedine za predpokladu, že "úkosy" na plechových diskoch sú iné ako na zliatinových. Čo sa mi zdá nelogické, aký význam by mali rozdielne úkosy. Podľa mňa to je štandardizované, jednotné, 30° úkos.
    Je tam úkos nebo rádius ? Teď si to nemůžu vybavit. No, nejlepší by bylo zeptat se přímo v pneuservisu.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

2. Predvolené Re: Skrutky - plecháče vs. zliatinové disky

3 a 1/5 roka pouzivam tie iste sroby... aj cez zimu na plechace, cez leto na elektrony a no problem...

Ja som mal na aute plechové disky, na tie som obul zimné pneu a na letné som kúpil zliatinové disky, dostal som k nim aj skrutky a tie sú asi o 5 mm dlhšie ako tie k plechovým diskom.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Citácia Pôvodne odoslal acla
    Ja som mal na aute plechové disky, na tie som obul zimné pneu a na letné som kúpil zliatinové disky, dostal som k nim aj skrutky a tie sú asi o 5 mm dlhšie ako tie k plechovým diskom.
    a kónus, rádius, či úkos majú rovnaký ?
    Suzuki Splash 1,2 GS

Tak jsem volal ještě v sobotu ráno do servisu suzuki, pač půlka lidí tu říkala že nebudou pasovat a půlka že jo, řekli mi že "skrutky" z originálních elektronů můžu dát na plechové. V penuservisu přezuli bez problémů, tak uvidím na jaře (si budu už přezouvat ručně) jestli budou šrouby vykazovat nějakou viditelnou deformaci z plechových disků
    Favorit 136LS, Fiesta 1.25 AT GHIA, SX4 1.6 AT GLX

Lokalita
    Bratislava

Takýto problém som riešil pred dvoma rokmi. V servise mi povedali, že pokiaľ sú to originál zliatinové disky montované vo výrobe, nie je so skrutkami žiadny problém a pasujú aj na plecháče. Problém môže nastať pri diskoch od rôznych firiem, pri ktorých je nutné mať skrutky inej dĺžky. Na pôvodných skrutkách fičím v lete na zliatine, v zime na plechoch a bez akýchkoľvek problémov. (a to si mením klesá sám...)
    SX4 1,5 GS AAC (2006)

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

5 rokov používam šróby z origo hlinikovych diskov aj na zimne plecháče a ani šróby, ani disky neutrpeli žiadnu škodu.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Myslim ze sme to uz vyriesili. Original skrutky, original zliatinove disky a plechace vsetko kompatibilne bez problemov. Problem je len vtedy ak nemate originalne elektrony vtedy treba nove sroby ale pokial viem aspon u mna to tak byva, ze vzdy mi predajca k diskom pribali aj sroby, koniec koncov tiez ziadny problem
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

10. Predvolené Re: Skrutky - plecháče vs. zliatinové disky

Skrutky z plecháčov origo aj skrutky z elektrónov origo sú rovnaké. možno ked kúpite nejaký šit vtedy to bude iné.
    SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Bodykit Urban Line

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •