Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 20

Téma: Celodenné svietenie

1. Predvolené Celodenné svietenie

Užívateľ príspevok zmazal.

V téme sa preberá celodenné svietenie - aký je na to váš názor?

Suuzuukii

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Celodenné svietenie

Svítím povinně celý rok, ale že bych to nějak poznal Jistěže každý odběr zatěžuje motor, ale není to žádná tragédie. Pozitiva ze svícení převyšují. Můj názor.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Svítím povinně celý rok, ale že bych to nějak poznal Jistěže každý odběr zatěžuje motor, ale není to žádná tragédie. Pozitiva ze svícení převyšují. Můj názor.

Ved ano je to odber ale minimalny. Prinos je vacsi ako uz bolo povedane. Svietenie neberem za žráča benzinu. Pre mna su to zimne pneu, zapnuta klimatizacia a v prvom rade styl jazdy ale to sa mozme rozpravat o spotrebe este roky a kazdy ma vlastny nazor
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Bratislava - DNV
    Moje Suzuki
    SX4 1.5 freeze

to hej. ale v podstate auto je luxus. a za ten sa v dnesnej dobe plati.

takze ked chceme mat klimu musime si to aj zaplatit. chceme sa vyblaznit dynamickou jazdou, musime si priplatit.atd.

kto chce setrit nech jazdi mhd alebo sad. usetri 400 000 za kupu +poistky+benzin+servis+pneumatiky

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal passion
    Rakúšania dospeli presne k opaku.
    Já jsem to o těch "kaštanech"(rakušáci), někde četl, že to svícení zrušili, nebo zrušit chtějí. Nic proti nim, mám tam i známé, ale oni jsou trochu jiní. Vyhlásit bezjadernou energetiku a potom kupovat energii z jádra a ještě protestovat....ale to je jiný soudek.
    Já jsem pro svícení. Je tady několik míst, kterými často projíždím, kdy sluníčko svítí tak, že protijedoucí - cokoliv - nevidíte ať máte clonu, brýle. Svítící je vidět podstatně dříve. Že bych díky tomu svícení měl přehlížet cyklisty, slyším poprvé. Je to hlavně o pozornosti, ohleduplnosti a věnování se provozu. Tam je zakopaný pes.
    Člověk řešící problémy doma nebo ve firmě v autě, byť nedrží telefon v ruce, jede po paměti, myšlenky se toulají jinde a reakce na nastalou situaci ???
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Zdravim, Svietit by sa malo. Otázka: Celý rok? Alebo podľa počasia? Každy si to vie vysvetlit po svojom. Preto štat musi povedat a dat časový interval. Co sa týka spotreby, je to daň za bezpečnosť. A podľa mna človek/šofér/chodec skor zbada auto, ktore ma zapnute svetla.Tak ako píše ROSI45.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

Jednoznačne svietiť!
    Ja som teraz zainvestoval aj do nových žiaroviek - Philips power extreme - samozrejme kôli jazde v noci a sú super!
    Čo sa týka svietenia cez deň, kamoš si dal do Oktávky aut. rozsvecovanie ktoré ak nemá zapnutý prepínač na svietenie
    tak mu svetlá svietia vraj len na 70% a keď prepne - večer /v noci/ až potom má na 100% výkonu.
    Nevidel som to, ale ako nápad sa mi to pozdáva..
    Suzuki Splash 1.2 GS

8. Predvolené Re: Celodenné svietenie

Užívateľ príspevok zmazal.

Sám si protirečíš. Najskôr napíšeš, že existujú miesta, kde houby vidíš vďaka protisvetlu - teda je možné, že sa spoľahneš na svietiace svetlá protiidúceho auta potom že si nepočul o prehliadaní cyklistov vďaka celodennému svieteniu

Suuzuukii

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal passion
    Sám si protirečíš. Najskôr napíšeš, že existujú miesta, kde houby vidíš vďaka protisvetlu - teda je možné, že sa spoľahneš na svietiace svetlá protiidúceho auta potom že si nepočul o prehliadaní cyklistov vďaka celodennému svieteniu.
    Je to pravda. Přehlídnout můžeš kohokoliv-kdykoliv. Nicméně si trvám na červeném textu a ještě bych tam připsal předvídavost.Tu musíš mít i ty při svém povolání.

Súhlasím, tiež sa podvedome spolieham na to že autá svietia..a
    Cyklisti, neosvetlení, kapitola sama o sebe.
    Suzuki Splash 1.2 GS

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •