Strana 7 z 10 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 96

Téma: Nemrznúca zmes

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Nemrznúca zmes

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Nemám šajnu
    Jde o to, že na tom refraktometru je pro každý z těchto typů jiná stupnice.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Áno vysvetloval mi na ktorej stupnici si to mám pozerať, boli tam 3, alebo 4, ani nepamätám a neviem ktorá na čo

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Je to přesně tak. Naměřených -30 bude vždy -30.
    Shrek měl spíše na mysli skutečnou teplotu a tzv. pocitovou teplotu, ta se projeví nejlépe při jízdě na motocyklu kdy stejná teplota např. -5 stupňů, normálně snesitelná, v devadesátikilometrové rychlosti způsobí omrzliny, ale pořád to bude teplota -5 stupňů.
    Presne tak, dakujem za lepsie vysvetlenie. Aj ked som siel s firemnou fabiou pri +5 co mi svietilo na teplomeri mi zamrzla voda v nadrzke ostrekovaca, lebo nejaky idiot v servise tam nalial na zaciatku novembra letnu zmes...

4. Predvolené Re: Nemrznúca zmes

Dnes som kontroloval hladinu chladiacej kvapaliny. je asi 1cm nad "LOW". je to v poriadku? auto (SX4) som kupoval nove, v maji 2012. Mam pocit ze hladina od leta trosku poklesla. je to OK alebo radsej mam navstivit servis? dakujem.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal macco10 Zobraziť príspevok
    Dnes som kontroloval hladinu chladiacej kvapaliny. je asi 1cm nad "LOW". je to v poriadku? auto (SX4) som kupoval nove, v maji 2012. Mam pocit ze hladina od leta trosku poklesla. je to OK alebo radsej mam navstivit servis? dakujem.
    Když je nad "LOW", tak je to v pořádku. Ideální je, když je zastudena v polovině mezi "MAXI" a "LOW". Nemá se plnit tak, aby ve studeném stavu byla hladina až na MAXI (z důvodu teplotní roztažnosti). To že výška hladiny trochu kolísá, je normální.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Odpoveď už v tejto téme je:

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Ten Total tam sice dát můžeš, je to již naředěný roztok. Ale vzhledem ke způsobu, jakým se kapalina v chladiči mění je lépe použít koncentrát a pak ho doplnit vodou. Použij raději CASTROL Antifreeze NF (koncentrát)

Při výměně postupuj takto:

1) vypustit starou zahřátou náplň (zátka vespodu chladiče)
    2) napustit chladič teplou čistou vodou, zahřát motor na provozní teplotu, sledovat hladinu kapaliny v nádržce
    3) opětovně vypustit a znovu napustit teplou vodou a tento postup zopakovat
    4) vypustit a zkontrolovat, zda vypuštěná voda je již čistá (pokud ne, zopakovat)

5) nalít do chladiče 3.35 litru koncentrátu CASTROL Antifreeze NF, a dolít obyčejnou měkkou vodou z vodovodu, nebo dešťovou na hranici mezi ryskami u vyrovnávací nádobky (Pozor - nikoliv destilovanou vodu !!!!)

6) Zahřát motor na teplotu 100 stupňů, to jest až sepne ventilátor chladiče. Pritom neustále sledovat hladinu ve vyrovnávací nádržce. Pozor - víčko otevírat teprve po vypnutí motoru a částečném zchlazení a poklesu tlaku, jinak hrozí opaření.

Konečné doplnění hladiny má být mezi ryskou min a max (nikoliv na max !!!)

Koncentrát CASTROL Antifreeze NF má barvu buď modrou, nebo čirou, bezbarvou, podle toho jaká fabrika v jakém roce a v jaké zemi jí zrovna vaří.

Destilovaná voda se nesmí použít z důvodu své agresivity a nestability pro vytváření roztoku!!! Její použití může způsobit budoucí netěsnost chladící soustavy. (hodně lidí to neví!!!)

Značka nemrznoucí směsi v chladiči nemá žádný vliv na druh pohonné hmoty.

Použití koncentrátu při výměně a následné dolití vodou má na rozdíl od použití již naředěné kapaliny ten důvod, že po výplachu vodou, který je předepsán, vždy v soustavě zůstane nevypustitelný zbytek vody (až 2 litry). Tento znemožní dosáhnout předepsané koncentrace na - 35 stupňů použitím již naředěného koncentrátu (málokdo si to uvědomuje).

Celkový obsah chladiče 7,7 l, použito 3.35 l koncentrátu, celková koncentrace 1:1 odpovídá odolnosti proti zamrzání do - 35 stupňů.

7. Predvolené Re: Nemrznúca zmes

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Odpoveď už v tejto téme je:

jj pytam sa, lebo niekto mi tvrdil, ze musi byt presne v strede medzi LOW a FULL. cize nemam sa znepokojovat? auto ma len 8tisic km.

Lokalita
    Praha CZ

jj pytam sa, lebo niekto mi tvrdil, ze musi byt presne v strede medzi LOW a FULL. cize nemam sa znepokojovat? auto ma len 8tisic km.
    Presne v strede medzi LOW a FULL nemůže nikdy trvale být, protože konečná hladina po vychladnutí motoru záleží na momentální atmosférické teplotě a tlaku vzduchu a okamžité teplotě kapaliny ve chvíli pozorování. Když to chceš mít přesně v strede, tak si to dolej (ale u vychladlého motoru !!!)
    "horský sokol"

Lokalita
    Turzovka/Žilina
    Moje Suzuki
    Ignis 1.3VVT 69kW

ja som ju plnil na FULL minulu zimu pri vychladnutom motore a v lete som ju mal jemne nad asi 1cm nad full.
    Suzuki Ignis 1.3VVT r.v.2005

Lokalita
    Praha CZ

Přátelé, taková zvědavá otázka pro majitele vozidel roku výroby 2012 (příp. 2011):

Jakou nemrznoucí kapalinu máte v chladiči? Pokud nevíte přesně typ, nebo značku, tak alespoň barvu. Zelenomodrou, červenou, bílou nebo případně oranžovou?
    "horský sokol"

Strana 7 z 10 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •