Strana 6 z 10 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 96

Téma: Nemrznúca zmes

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Nemrznúca zmes

bolo to správne do Bananas republik Slovakistan.
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

-40 je tak akurat. Ked som bol posledny januarovy tyzden v Tatrach, v Poprade (nie hore v kopcoch) klesala teplota rano k -30 (nameral som rano 6:00). Keby som v tomto case siel po dialnici 120 km/h, teplota vzduchu dopadajuceho na chladic by v tejto rychlosti polahky preskocila -40. V tych dnoch som bezne jazdil 100-110 km/h ked mi teplomer ukazoval -22, takze na chladic mohol za jazdy dopadat vzduch kludne s teplotou cca -30 az -35.

Viem, ze to bol extrem aj pre Poprad, ale aj moj Swift Sport s blavackou znackou (teda z teplych slovenskych oblasti kde sa to nepredpoklada) sa do takej situacie dostal a bol som vtedy rad, ze niektore veci mam v aute predimenzovane (napr. aj nemrznucu v ostrekovaci).

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Mimochodom, po 4 rokoch som v Sporte vymenil zmes za G12plus - t.j. taka svietiva ruzova. Vyrobcom je Gulf.
    Jej vyhodou je, ze si antikorozne ucinky zachovava min. 5 rokov a vymenny interval sa tym meni z 2 na 5 rokov (s Garanciou). Takze novy majitel s tym ma este 4 roky pokoj.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    -40 je tak akurat. Ked som bol posledny januarovy tyzden v Tatrach, v Poprade (nie hore v kopcoch) klesala teplota rano k -30 (nameral som rano 6:00). Keby som v tomto case siel po dialnici 120 km/h, teplota vzduchu dopadajuceho na chladic by v tejto rychlosti polahky preskocila -40. V tych dnoch som bezne jazdil 100-110 km/h ked mi teplomer ukazoval -22, takze na chladic mohol za jazdy dopadat vzduch kludne s teplotou cca -30 az -35.

Viem, ze to bol extrem aj pre Poprad, ale aj moj Swift Sport s blavackou znackou (teda z teplych slovenskych oblasti kde sa to nepredpoklada) sa do takej situacie dostal a bol som vtedy rad, ze niektore veci mam v aute predimenzovane (napr. aj nemrznucu v ostrekovaci).
    Tak to je trochu zmätočne napísané. Na chladiči bude vždy -30 keď je vonku -30 akurát s rýchlosťou auta stúpa rýchlosť prúdenia vzduchu na chladiči a dochádza k intenzivnejšiemu odvodu tepla a motor má väčší problém sa zohriať.

Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Dnes som si nechal našim technikom v práci zmerať nemrzku a ukázalo to niečo málo cez -40°C, takže vo fabrike nešetrili
    Jakou metodikou to zjistil. Nemrznoucí směs do chladiče se v mrazu nechová jako voda s přesně vysledovatelným stupněm, kdy mění skupenství kapalné v pevné. Je otázka, jak tato zjištěná kapalina bude vypadat při -30 a jak při -40.
    Moc se mi těch -40 z fabriky nezdá.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Tak to je trochu zmätočne napísané. Na chladiči bude vždy -30 keď je vonku -30 akurát s rýchlosťou auta stúpa rýchlosť prúdenia vzduchu na chladiči a dochádza k intenzivnejšiemu odvodu tepla a motor má väčší problém sa zohriať.

Je to přesně tak. Naměřených -30 bude vždy -30.
    Shrek měl spíše na mysli skutečnou teplotu a tzv. pocitovou teplotu, ta se projeví nejlépe při jízdě na motocyklu kdy stejná teplota např. -5 stupňů, normálně snesitelná, v devadesátikilometrové rychlosti způsobí omrzliny, ale pořád to bude teplota -5 stupňů.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Jakou metodikou to zjistil.
    Nemám šajnu ako sa ten merák volá (hanbím sa), ale kvapku zmesi dal na plochu, prikryl krycím sklom a cez optiku na stupnici odčítal (pri vonkajšej teplote 20°C).

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Nemám šajnu ako sa ten merák volá (hanbím sa), ale kvapku zmesi dal na plochu, prikryl krycím sklom a cez optiku na stupnici odčítal (pri vonkajšej teplote 20°C).
    Zřejmě nějaký typ refraktometru, záleží na tom v jaké cenové kategorii, ale jestli to byl profi model tak by snad kecat neměl. Mě je divné, že pokud ve fabrice používají již hotovou směs, tak ta je tuším tak na -25 a koncentrát antifreeze co se ředí půl na půl bývá tak maximálně na -35, ale kdoví jak to ti Maďaři dělají.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Jen tak mimochodem, ty víš jaký typ nemrznoucí směsi tam máš z fabriky. Zda na bázi ethylenglycolu, nebo propylenglykolu?
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Jen tak mimochodem, ty víš jaký typ nemrznoucí směsi tam máš z fabriky. Zda na bázi ethylenglycolu, nebo propylenglykolu?
    Nemám šajnu

Strana 6 z 10 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •