Strana 4 z 10 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 96

Téma: Nemrznúca zmes

Predvolené Re: Nemrznúca zmes

takze ked mi teraz bude voda niekde pustat, tak budem aspon vediet preco. Lebo doteraz som destilku do Corsy nikdy nedolieval, kedze neubudala. Normalne ze dozivotna napln som sa docital v navode, ale aj tak som rad ze sa po necelych piatich rokoch vymenila, mal som to uz vtedy poriesit s tymi rozvodmi a pumpou.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Na utesnenie sa dá kúpiť taká "sranda", nepamätám ako sa to volá, je to v nádobke cca pol deci to môže mať objem, vyzerá to ako nastrúhané šupiny cínu, nasype sa to do chladiča a utesní to. Dal som to onoho času do Fiata, lebo tam stále niektorá spojka presakovala. Potom bol kľud.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Na utesnenie sa dá kúpiť taká "sranda", nepamätám ako sa to volá, je to v nádobke cca pol deci to môže mať objem, vyzerá to ako nastrúhané šupiny cínu, nasype sa to do chladiča a utesní to. Dal som to onoho času do Fiata, lebo tam stále niektorá spojka presakovala. Potom bol kľud.
    S tím utěsňovacím prostředkem opatrně!!! Funguje to sice velice dobře, vytvoří to v místě úniku tzv. pevnou plombu. Jenomže při nesprávné aplikaci a pokud se přežene množství, nebo se aplikuje opakovaně může způsobit ucpání chladiče, nebo radiátoru topení.

Co se týká nevhodnosti destilky na ředění, tak o tom jsem psal já. Mám to ověřené z více odborných zdrojů a to že v servisu tomuto tvrzení nevěří, tak to vůbec nic neznamená.

Co se týče čidla spínání ventilátoru chladiče SX4, žádné čidlo nemá. Povel k sepnutí je od řídící jednotky EMC v závislosti na čidle teploty motoru. K sepnutí dochází když teplota motoru je 100 stupňů a k rozepnutí dojde když teplota motoru je 97 stupňů, nezávisle na teplotě chladící kapaliny. Tato teplota chladící kapaliny se za provozu pohybuje v rozmezí 84 - 110 stupňů. Nedávno jsem měnil termostat a prováděl průzkum v tomto směru.
    "horský sokol"

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    S.
    Co se týká nevhodnosti destilky na ředění, tak o tom jsem psal já. Mám to ověřené z více odborných zdrojů a to že v servisu tomuto tvrzení nevěří, tak to vůbec nic neznamená.
    ja ako uzivatel som som sa nad tym aspon zamyslel na zaklade navodu od auta a piktogramu na flasi koncentratu chladiacej zmesi a v servise o tom netusia, trochu smutne

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Co se týče čidla spínání ventilátoru chladiče SX4, žádné čidlo nemá. Povel k sepnutí je od řídící jednotky EMC v závislosti na čidle teploty motoru. K sepnutí dochází když teplota motoru je 100 stupňů a k rozepnutí dojde když teplota motoru je 97 stupňů, nezávisle na teplotě chladící kapaliny. Tato teplota chladící kapaliny se za provozu pohybuje v rozmezí 84 - 110 stupňů. Nedávno jsem měnil termostat a prováděl průzkum v tomto směru.
    len upresnim, ze v tomto pripade sa jednalo o moju Corsu a nie SX4-ku, ale princip bude asi podobny ... co ma vsat trochu trapi, vlastne vtedy ked sa ten ventilator zapol, mohlo doist k poskodeniu motora, lebo skutocna teplota motora davala povel na chod ventilatora, avsak chladic horuci nebol a mozno ani termostat nebol otvoreny, kedze primrznuta chladiaca zmes asi velmi necirkulovala.

Lokalita
    Praha CZ

V podstatě máš pravdu, ale já jsem zjistil zajímavou věc, tedy konkrétně s SX4. Systém chlazení v porovnání např. se Škodou 120 funguje jinak. U Š120 když teplota dostoupila 85 stupňů, tak otevřel termostat a potom teplota držela pořád kolem těch 85. Pouze při větší zátěži pak při nárůstu teploty cca na 95 stupňů zapnul větrák. Ale teplota chladící kapaliny se v podstatě držela furt na těch 85.
    U Suzuki je vše jinak. I když systém funguje správně, žije si svým vlastním životem. Termostat je posazen poměrně nízko a i když teplota hlavy válců je již na cca 90 stupních, termostat je stále zavřený, i když má otevírat při 82 stupních. Suma sumárum, motor je na provozní teplotě a přesto je zapnut stále malý okruh. Takže pokud je někdy i po určité době provozu velký okruh stále studený, jedná se o normální stav.
    Závěrem bych konstatoval, že ve srovnání Š120-Suzuki, měla škodovka preciznější chlazení.
    Naposledy upravil Beaumont; 17-12-2010 o 19:22
    "horský sokol"

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Laicky, už ani neviem kto mi to vysvetľoval, je to tak (dúfam, že ma neklamali ), že destilovaná voda je chemicky "čistá" a pri naliati do chladiaceho okruhu, v ktorom sa časom čo to usadí, táto destilka má snahu na seba chemicky naviazať tieto usadeniny, ktoré svojim spôsobom aj tesnili spoje a podobne. Ich uvoľnenie môže spôsobiť vznik netesností v okruhu.
    Mne to jeden známy vysvetlil asi takto. Destilovaná voda je zbavené všetkých minerálnych látok a stopových prvkov, čo ju dostane do neprirodzeného - nestabilného stavu. Akonáhle sa dostane do kontaktu s materiálmi ktoré obsahujú potrebné prvky začne ich v sebe viazať a získavať rovnovážny stav. Preto sa destilka nesmie piť, lebo okamžite začne z tela sťahovať vápnik, stopové prvky , minerály .... a to môže spôsobiť až smrť. Ale tá voda z vodovodu by mohla byť aspoň mäkká a bez chloru.

tolko asi moja biedna chémia.

ale do baterky len destilku.

Lokalita
    Praha CZ

Je to přesně tak. Stejně jako při vypití způsobí destilka prudké odsolení organismu a kolaps, při nalití do staršího chladícího systému působí podobně. Navíc působí do určité míry destruktivně i na chemickou stabilitu inhibitorů v chladící směsi.
    Problém je že mechanici v servisech nejsou chemici.
    Nejlepší na ředění je dešťová voda z okapu ze střechy.
    "horský sokol"

Lokalita
    Turzovka/Žilina
    Moje Suzuki
    Ignis 1.3VVT 69kW

G11 a G48 je to iste? G11 nemozem najst a G48 je vo vacsine obchodov (hypermarketov)....
    Suzuki Ignis 1.3VVT r.v.2005

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Na riedenie - demineralizovaná voda - je zbavená vápnika a ďalších prvkov, má vhodnejšie vlastnosti ako destilka.

Tá demi je "ako" tá dažďová - ak máš čistú strechu a sud - už len jemne prefiltrovať - len nesmie byť dlho odstáta .

Lokalita
    Prešov
    Moje Suzuki
    SX4, 1.6VVT, M16A, LPG - BRC

... mohol by mi niekto poradit, aku nemrznucu zmes mam kupit do SX4???? v servisnom man. som sa docital ako sa to ma nariedit, kolko tam toho ma ist .... ale nie aky typ ... (asi som zle hadal) ... mohol by som tam naliat napr tuto TOTAL??? citam tam ze je cervena ale ktosi mi vravel ze tie modre ci zelene (neveim presne) su lepsie :-O ... je nejaky rozdiel ked je v aute LPG??? hlavne myslim kvoli komponentom? dakujem za odpoved ....

Strana 4 z 10 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •