Strana 3 z 10 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 96

Téma: Nemrznúca zmes

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Nemrznúca zmes

Citácia Pôvodne odoslal zon_dess Zobraziť príspevok
    Mam Ignis 1.3 2004 benzin. Chcem sa spytat aky konkretny typ nemrznucej zmesi tam ide a ci ju staci len doliat alebo ju musim vymenit celu.
    Ak dobre pamätám, v Ignise je zeleno-modrá nemrzka, G11.

A potom takto ako už vyššie písal ROSI45:

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Pokud ti nikde neteče voda, tak by ti nemělo chybět. Na expanzní nádobě jsou rysky MIN - MAX , tak na to mrkni a na nemrzku se dá koupit za pár šupů hustoměr, na některých benzinkách to měří a v servisech za desetikačku na počkání, popřípadě dolejí "fridex".
    Alebo ju vymeň celú Výmena chladiacej kvapaliny pri 45.000 km Kto vie či ju niekto niekedy už vôbec vymenil.

dnes som prisiel nato ze mi v nadrzke plavaju kusy ladu, cize mi tak trochu zamrza chladiaca kvapalina. Chcem sa spytat mudrejsich, mohlo sa v aute nieco poskodit, pumpa, tesnenia a pod... ?

nejedna sa sice o suzuki, ale o moju corsu, v ktorej som dal pred letom vymenit rozvody a povodnu chladiacu mi tak nariedili (kedze ju museli vypustit), ze teraz zamrza, mna to vtedy napadlo, ale ma ubezpecili, ze ju zmerali a ze je to ok

Lokalita
    Praha CZ

Natvrdo to nezamrzne. Když je ta kapalina méně koncentrovaná, tak začne vytvářet takovou ledovou tříšť až rosol, ale neudělá to ledový monolit, takže nic roztrhnout nemůže. Tedy pokud tam není téměř jen voda. Přilej tam trochu koncentrátu a až bude jaro, tak to vyměň.
    Naposledy upravil Beaumont; 17-12-2010 o 11:44
    "horský sokol"

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Tiež skús postláčať hornú spoj.hadicu medzi motorom a chladičom. Pokiaĺ sa dá stlačiť bez odporu, tak nieje problém. Hlavne si ihneď zmeraj hustomerom (kúpiš na pumpe - 7€) mrazuvzdornosť chl.zmesy. Predpokladám, že to máš nariedené do -8*C.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

2 x sa mi stalo, ze som to auto nevedel zahriat, cize z fukarov isiel studeny vzduch a rucicka sa ani nezvdihla a pritom sa uz pustal ventilator na chladici. Vlastne tak som nato aj prisiel ze s tym nieco je a preto som aj rano kukol do nadrzky.
    Aj tak velmi tomu nerozumiem, na zaklade coho sa zapina ventilator na chladici (nie je na nom ziadny snimac).

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Pravdepod. si mal zamrznutý termostat a chladenie išlo na malý okruh. Tiež snímač teploty (na termostate) nedáva správne hodnoty riad.jednotke a potom sa to odrazí na merani teploty, príp. zap. ventilátora.
    Naposledy upravil autospravca; 17-12-2010 o 12:57
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

v servise, kde mi to aj povodne zriedili, teraz pred vymenou namerali -20. Asi im to dobre mera, ked mi to zamrza pri -12.
    Este sa chcem spytat jednu vec, ktora s tym suvisi - v navode od auta sa pise ze koncentrat sa ma riedit vodou z vodovodu, pripadne destilovanou, doslovne to je tak, ze "ak nemate k dispozici vodu z vodovodu, tak moze byt aj destilovana". To ma aky zmysel?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ...v navode od auta sa pise ze koncentrat sa ma riedit vodou z vodovodu, pripadne destilovanou, doslovne to je tak, ze "ak nemate k dispozici vodu z vodovodu, tak moze byt aj destilovana". To ma aky zmysel?
    Laicky, už ani neviem kto mi to vysvetľoval, je to tak (dúfam, že ma neklamali ), že destilovaná voda je chemicky "čistá" a pri naliati do chladiaceho okruhu, v ktorom sa časom čo to usadí, táto destilka má snahu na seba chemicky naviazať tieto usadeniny, ktoré svojim spôsobom aj tesnili spoje a podobne. Ich uvoľnenie môže spôsobiť vznik netesností v okruhu.

no v servise na mna pozerali jak na debila, ked som im to hovoril, tak sme sa nakoniec dohodli na destilke
    este aj na tom koncentrate je piktogram vodovodny kohutik

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Tiež to tak si pamatám, že destilovaná voda je menej vhodna, ako voda z vodovodu
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Strana 3 z 10 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •