Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 22

Téma: Volať k nehode políciu?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Volať k nehode políciu?

Zaujímavý článok ohľadom nutnosti privolania polície k dopravnej nehode a o možných následkoch ak ju neprivoláte - ČLÁNOK.

Lokalita
    Košice - okolie
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4, 1,5GLX Urban line

Predvolené Re: Volať k nehode políciu?

A čo ak je auto na leazing? Volám leazingovku, poisťovňu a políciu, alebo polícia sa v tomto prípade (ak škoda nepresiahne 120000sk) nevolá?
    Suzuki SX4, 1.5 GLX Urban line

3. Predvolené Re: Volať k nehode políciu?

Mal som už predtým auto na leasing a pri nehode bola podmienka zápis od polície. Takže ja by som volal políciu pretože:
    1. neviem reálne odhadnúť výšku škody (na všetkých autách, ktoré sú učastníkmi dopravnej nehody spolu)
    2. auto je poistené na leasingovú spoločnosť a plnenie poisťovne ide do leasingovky.
    Je možné ze zaplatím pokutu za to, že som volal políciu, ale určite sa vyhnem problémom s leasingovkou a poisťovňou.
    Citroen Xsara Picasso, Suzuki SX4 1.6 GS Outdoorline

Lokalita
    Bratislava - DNV
    Moje Suzuki
    SX4 1.5 freeze

policajti tie ceny pri odhade tiez strielaju len tak od pasa. takze keby odo mna chceli pokutu za to ze som ich volal zbytocne. asi by som odmietol zaplatit s tym ze si pockam na znalecke posudky.

moj konkretny priklad co sa stal mne TOTO.

policajti povodne odhadli na 15-20 000 sk ja som im povedal ze to bude okolo 40 000 tak nech tam napisu minimalne to. nakoniec to bolo 75 000! a to druhe auto na tom bude urcite podobne. kedze jemu odhadli 10-15t. a to mal pokrceny predok, svetla rozbite, ohnutu masku, kapotu atd.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Není tady někdo kdo zná praxi v okolních státech ?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No, tak od júna bude povinnosť mať v aute formulár "na zapísanie" poistnej udalosti.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Měl jsem tu čest to vyplňovat. V klidu a za stolem.
    Nevím jak to bude vypadat po havárce. Nasraný, vystresovaný, nervozní. Doporučuji vozit v autě výrazně barevný spray a min. foťák v mobilu. A třeba alkotestr. Nefoukne - volám poldy z podezření na alkohol. Pokud ho budu mít já - nevytahovat!
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    No, tak od júna bude povinnosť mať v aute formulár "na zapísanie" poistnej udalosti.
    Formular o nehode na stiahnutie
    Priložené súbory Priložené súbory
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Měl jsem tu čest to vyplňovat. V klidu a za stolem.
    Nevím jak to bude vypadat po havárce. Nasraný, vystresovaný, nervozní. Doporučuji vozit v autě výrazně barevný spray a min. foťák v mobilu. A třeba alkotestr. Nefoukne - volám poldy z podezření na alkohol. Pokud ho budu mít já - nevytahovat!
    V autě jako součást výbavy mám osmi pixelový foťák, formuláře o nehodě, přičemž jeden jako vzor ve 4x zvětšeném provedení, neb ten originál má tak malá písmenka, že na něm vidím hovno, křídu, barevný sprej a pepřový sprej.
    Stejně si nedovedu představit, jak budu nutit škůdce aby přiznal svou vinu (sám jsem zatím za 30 let neměl nehodu). Takže budu volat policajty k jakékoliv škodě, i kdybych jejich výjezd měl sám zaplatit. To že v Česku není třeba volat policii ke škodě do 150 000,- Kč je absurdní a z hlediska bonusu velice riskantní.
    "horský sokol"

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    V autě jako součást výbavy mám osmi pixelový foťák, formuláře o nehodě, přičemž jeden jako vzor ve 4x zvětšeném provedení, neb ten originál má tak malá písmenka, že na něm vidím hovno, křídu, barevný sprej a pepřový sprej.
    Teda vybavený jsi jako na manévry , ale jak se říká - štěstí přeje připraveným.

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •