Strana 3 z 3 PrváPrvá 123
Zobrazenie výsledkov 21 až 22 z 22

Téma: Volať k nehode políciu?

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Predvolené Re: Volať k nehode políciu?

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Já to dřív myslel teoreticky - líznuté auto - HP

1/ co dělat při nehodě - pokud nejsem vinník a vinník je známý a souhlasí (a škoda je nižší - vyšší)
    2/ pokud jsem vinník (a škoda je nižší - vyšší)
    3/ co dělat pokud mám poškozené vozidlo bez vinníka (i když škoda je menšího rozsahu)
    4/ pokud jsem poškodil vozidlo jinému i sobě, ale nemám majitele (a nemíním ujet)

Jde mi o to, kdy volat policii - mimo jasné případy (nedohoda, zranění, velká škoda, alkohol apod.)
    Určitě v tom nemají všichni jasno a štěstí přeje připraveným
    K bodu 1.: Vyššie už to bolo spomínane, tzn. spravi sa zápis o nehode. Na dispečink poisť. tel. nahlásim nehodu.Idem na obhliadku do poisť.,alebo obhliadač pride za mnou.
    So zápisom o obhliadle idem do zmluvného servisu,kde požiadam o kryci list, ktorým sa vyhnem priamej platbe v servise. Poisťovňa si platbu+spoluúčasť vyrovná s vinníkovou poisťovńom. policajtov nevolám (okrem škody nad 4000€ .....).Vždy keď poznám vinníka využijem svoju HP (neprídem ani o korunu)

2. Pokiaľ si vinník, tak poškodený čerpa z Tvojej ZP a Tebe poisťovňa strhne spoluúčast za opravu Tvojho auta. Ďaľši postup je rovnaky, ako v bode 1.

3. to iste, ako v bode 2. V servise zaplatiš, len spoluúčasť.

4. Pri poškodení Tvojho vozidla je Ti už postup z vyššie uvádzaného textu zrejmy. Poškodenému nechaš listok za sklom s kontaktom na Teba.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Volať k nehode políciu?

DÍKY- stručné a jasné!
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Strana 3 z 3 PrváPrvá 123

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •