Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 22

Téma: Volať k nehode políciu?

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Predvolené Re: Volať k nehode políciu?

Ako správne vyplniť formulár Správa o nehode

Ako sa postupuje po autonehode

Na čo si dať pozor:
    - zistite všetky údaje, ktoré bude možné - zaistite údaje o všetkých účastníkoch dopravnej nehody, ich mená, bydlisko, údaje o poistení a pod.
    - v zázname o nehode treba označiť vinníka nehody, prípadne sa dohodnúť na spoluvine
    - všetci účastníci nehody musia záznam podpísať
    Najčastejšie chyby:
    - chýbajúci podpis
    - chýbajúce identifikačné údaje
    - nesprávne zakreslený plánik nehody

Zdroj: Pravda
    Way of life!

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Ak nie ste vinnikom, je len dobre, ak policiu zavolate. Staci, ze mate podozrenie, ze budete mat zdravotne nasledky. Tym chcem povedat, ze je to postacujuci dovod a zaroven, ze len tazko mozte zdravotne nasledky vylucit. Kazdopadne odpadavaju mozne problemy s dokazovanim...atd. a tiez problemy, ak sa ukaze, ze celkova Vasa skoda je nad 120000.-Sk, napriek tomu, ze ste si boli isti, ze urcite je nizsia.

chlapi ale pozor, ono s tou skodou do 120tis skk, teda 4000eur to je len v pripade, ak to chcete kryt z vinnikovej zakonnej poistky. Pokial by ste chceli skodu pokryt sprva svojou havarijnou poistkou, ktora si to nasledne bude vymahat u vinnikovej ZP, tak policiu musite volat aj keby bola skoda 500eur! inac Vam to v poistovni neuznaju. A je vyhodnejsie si najprv auto dat opravit zo svojej havarijnej poistky, nakolko to trva ovela ovela kratsie, a preplatia Vam az na spoluucast vsetko do posledneho centa. Potom si podate ziadost o vratenie spoluucasti, nakolko ste skodu nezavinili vy a Vasa havarijna poistka Vam tu spoluucast vrati, bude si ju vymahat u vinnikovej ZP. Vy tak nepridete o ziaden bonus, nestratite ani cent na amortizacii ktoru by Vam napocitali ak by ste auto chceli nechat opravovat hned z vinnikovej ZP, a budete to mat podstatne skor vsetko vybavene.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Kulinečo
    VELMI důležitá informace!
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    chlapi ale pozor, ono s tou skodou do 120tis skk, teda 4000eur to je len v pripade, ak to chcete kryt z vinnikovej zakonnej poistky. Pokial by ste chceli skodu pokryt sprva svojou havarijnou poistkou, ktora si to nasledne bude vymahat u vinnikovej ZP, tak policiu musite volat aj keby bola skoda 500eur! inac Vam to v poistovni neuznaju. A je vyhodnejsie si najprv auto dat opravit zo svojej havarijnej poistky, nakolko to trva ovela ovela kratsie, a preplatia Vam az na spoluucast vsetko do posledneho centa. Potom si podate ziadost o vratenie spoluucasti, nakolko ste skodu nezavinili vy a Vasa havarijna poistka Vam tu spoluucast vrati, bude si ju vymahat u vinnikovej ZP. Vy tak nepridete o ziaden bonus, nestratite ani cent na amortizacii ktoru by Vam napocitali ak by ste auto chceli nechat opravovat hned z vinnikovej ZP, a budete to mat podstatne skor vsetko vybavene.
    Vcelku máš pravdu, až na to, že škodu do 500 € bez asistencie polície neuznajú. Posledný mesiac som riešil dve poistné udalosti u zákaznikov (každá okolo 600€) z havar poistiek+zápis nehody a pokiaľ sa obe strany dohodnú zápisom o nehode, tak políciu nie je potrebné volať (mimo nehôo nad 4000€). Platí to pre ZP a HP rovnako. V servise požiadaš o opravu na krycí list - po oprave platiš len spoluúčasť z tvojej HP, ktorú Ti neskôr poisťovňa poukáže na Tvoj účet (platba ide zo ZP vinníka), tak ako si to vyššie správne uviedol.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    ...V servise požiadaš o opravu na krycí list - po oprave platiš len spoluúčasť z tvojej HP,....
    Ale to len v prípade, že servis má s danou poisťovňou zmluvu, ináč ti auto nedajú, kým to nevycashuješ celé.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Ale to len v prípade, že servis má s danou poisťovňou zmluvu, ináč ti auto nedajú, kým to nevycashuješ celé.
    Presne tak. Preto sa treba v poisťovni informovať o zmluvných servisoch.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

A jak je to přesně když je auto líznuté?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    A jak je to přesně když je auto líznuté?
    Pošli v prílohe odfotené poškodenie+bližšie údaje o vozidle a Tvojej poistke, prípadne či máš vinníka.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki

Já to dřív myslel teoreticky - líznuté auto - HP

1/ co dělat při nehodě - pokud nejsem vinník a vinník je známý a souhlasí (a škoda je nižší - vyšší)
    2/ pokud jsem vinník (a škoda je nižší - vyšší)
    3/ co dělat pokud mám poškozené vozidlo bez vinníka (i když škoda je menšího rozsahu)
    4/ pokud jsem poškodil vozidlo jinému i sobě, ale nemám majitele (a nemíním ujet)

Jde mi o to, kdy volat policii - mimo jasné případy (nedohoda, zranění, velká škoda, alkohol apod.)
    Určitě v tom nemají všichni jasno a štěstí přeje připraveným
    Naposledy upravil ROSI45; 13-07-2010 o 12:09

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •