Zobrazenie výsledkov 1 až 9 z 9

Téma: vibrácie volantu

Moje Suzuki
    grand vitara 3.2

Predvolené vibrácie volantu

ahojte , vlastním GV 3.2 , 2009 , 217 000 km , v poslednej dobe pociťujem mierne vibrácie volantu , kúpil som nové letné gumy aj nove disky , + geometria , vibrácie nie sú až také velke ako boli predtým ale ostali , vibrácie su od cca 70km/h , čím idem rýchlejšie tým su väčšie , vie niekto poradiť ?

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: vibrácie volantu

Nech si ještě jednou převážit kola (v jiném pneuservise než ti to dělali poprvé). Možná se budeš divit.
    Kola (disky) máš plechová? Pokud ano, kolové šrouby je nutné utáhnout předepsaným momentem.
    Pokud ti to utáhli řehtačkou na max, tak ten plechový disk zkroutili a je jasný, že to hází.
    Máš nafoukáno na předepsaný tlak? Používáš bezpečnostní šrouby?

Moje Suzuki
    grand vitara 3.2

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Nech si ještě jednou převážit kola (v jiném pneuservise než ti to dělali poprvé). Možná se budeš divit.
    Kola (disky) máš plechová? Pokud ano, kolové šrouby je nutné utáhnout předepsaným momentem.
    Pokud ti to utáhli řehtačkou na max, tak ten plechový disk zkroutili a je jasný, že to hází.
    Máš nafoukáno na předepsaný tlak? Používáš bezpečnostní šrouby?
    ahoj,
    disky sú zliatinove , tlak je ok , a mám aj bezpečnostné skrutky, nemôže byť chyba v niečom inom ?

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

livan:
    středové díry těch nových disků mají správný průměr? Pokud jsou větší, musí se tam vložit mezikroužky. A souhlasím s předchozími přispěvateli, možná to chce nechat znovu vyvážit, ale v jiném pneuservisu a možná mohlo upadnout některé závažíčko. Nech si také zkontrolovat účinnost tlumičů pérování a vůle v zavěšení kol a v řízení.
    Naposledy upravil Mirekdoda; 22-03-2017 o 09:46

Moje Suzuki
    grand vitara 3.2

Citácia Pôvodne odoslal Mirekdoda Zobraziť príspevok
    livan:
    středové díry těch nových disků mají správný průměr? Pokud jsou větší, musí se tam vložit mezikroužky. A souhlasím s předchozími přispěvateli, možná to chce nechat znovu vyvážit, ale v jiném pneuservisu a možná mohlo upadnout některé závažíčko. Nech si také zkontrolovat účinnost tlumičů pérování a vůle v zavěšení kol a v řízení.
    AHOJ,
    diky za radu , kolesá som menil v servise , tak predpokladám že ak bolo treba dať medzikrúžky, tak ich tam aj dali , asi budem musieť vyskúšať iný servis

Moje Suzuki
    grand vitara 3.2

takže problém zda sa vyriešený , bol som v inom servise , majú tam 3d geometriu , ale nakoniec som na ňu nebol , technik sa chcel najprv previezť , hovoril že všetko je v poriadku , že pri takomto type auta male vibrácie jednoducho byť musia , minulé leto som jazdil na zimných pneu , tak som myslel že keď prehodím letné , že to úplne prestane , ďakujem všetkým za odpovede a veľa km bez nehody

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

livan:
    tou svojí odpovědí ti technik řekl jinými slovy toto: nám se to kontrolovat nechce, my to vyřešit neumíme a neotravuj nás.
    Na tomto typu auta je normální, že to nevibruje vůbec, tak zní moje odpověď.
    Ale je jen na tobě, co dál. Nechat to být, nebo to zkusit vyřešit.

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Citácia Pôvodne odoslal Mirekdoda Zobraziť príspevok
    livan:
    tou svojí odpovědí ti technik řekl jinými slovy toto: nám se to kontrolovat nechce, my to vyřešit neumíme a neotravuj nás.
    Na tomto typu auta je normální, že to nevibruje vůbec, tak zní moje odpověď.
    Ale je jen na tobě, co dál. Nechat to být, nebo to zkusit vyřešit.
    Tiez si myslim, ze by to vibrovat nemalo.
    Zacal by som vyvazenim pneu, vola riadenia a tlmice.
    Grand Vitara 2.4

Moje Suzuki
    grand vitara 3.2

Citácia Pôvodne odoslal mba_sk Zobraziť príspevok
    Tiez si myslim, ze by to vibrovat nemalo.
    Zacal by som vyvazenim pneu, vola riadenia a tlmice.
    ahoj
    skúsim ešte vymeniť bezp. skrutky za obyčajné , a dám znova vyvážiť pneu + 3d geometriu, a uvidíme čo ďalej

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •