Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 13

Téma: Snehové reťaze

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Snehové reťaze

Test snehových reťazí rakúskeho OAMTC - celý test OAMTC.at
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	retaze.JPG‎ 
Zobrazení:	905 
Veľkosť:	32,5 KB 
ID:	252  

Predvolené Re: Snehové reťaze

Ja som uz kupil ked bola akcia ale hentie v teste nebudu asi najlacnejsie. Ja som zobral klasiky v pripade nudze mali by stacit. Mozno ich ani napouzijem aj ked minuly rok bol 1.januarovy tyzden na to stvoreny. Aj suded nahodil pozorne som ho pozoroval

No ja sa až do takých podmienok nechystám, aj keď v minulosti, keď ma volant aj živil som retiazky mal.
    Mne by teraz úplne stačili také "vyprosťovacie segmenty" alebo ako to nazvať. Predtým to bolo dostať, nasadil sa 1 - 2Ks na každé koleso a na vyhrabanie to stačilo.
    Ozaj, od kedy v zime mám zimné a nie "celoročné" + lopata tak som vážnejšie nezapadol.
    Ale v horách, a niektorých krajinách kde sa cesty udržujú inak ako u nás, sú reťaze nevyhnutné a hlavne aj na nákladných autách...
    Suzuki Splash 1.2 GS

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Kto chodi lyzovat retaze urcite potrebuje. Aj na Slovenskych strediskach to niekedy kontroluju ked su na to podmienky a v rakusku jak by dal tam tiez. Zalezi to od strediska kam idete. Ja som mal na predchadazjucom Ignise retaze kupene ani raz som ich nepouzil a na Sporta sa nehodlam kupit ziadne. To uz nie je auto na zimne offroad cesty lyzovacky
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Zabudnutá téma ale teraz začne sezóna a ja by som potreboval poriadne reťaze na Jimny a to do hlbokého snehu neviete o nejakých. Zatiaľ som nenašiel. Niečo čo sa neroztrhne po 50tich metroch a nevytrieska to celý blatník.

Ako je to s legislatívou? Je nutné použiť reťaze, aj keď mám 4x4 s uzávierkou a neviem s čím ešte, proste bez najmenších problémov prejdem nasledujúcim úsekom?
    C13 Použiť protisklzové reťaze
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Neplatí to len pre kamiony? Neviem. Ale asi na to policajti prihliadnu ak sú normálni. Aj ja mám všetko možné /4x4uzávierku, redukciu, zimné pneu/ a tiež nemám problém. Napokon takto vybavené auto dokáže viac bez reťazí ako osobák s reťazami.

Pred vcerom radsej pre istotu
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Fotografia2164.jpg‎ 
Zobrazení:	183 
Veľkosť:	72,9 KB 
ID:	7751   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Fotografia2163.jpg‎ 
Zobrazení:	171 
Veľkosť:	97,2 KB 
ID:	7750   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Fotografia2162.jpg‎ 
Zobrazení:	190 
Veľkosť:	84,2 KB 
ID:	7749  

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ked som sa vcera dostal tam kam som sa dostal a to bez retazi, neverim ze by bola na ceste situacia, ze by som bez retazi nepresiel a s nimi ano. Tam by sa urcite dostala aj SX4 4x4.
    Podla mna su na stvorkolke retaze potrebne iba v naozaj hlbokom neujazdenom snehu (rozumej 30cm a viac) a sucasne v kopci, kde skoncil limit zimnych pneumatik. A pochybujem, ze ak by na ceste bola takato situacia, dostali by sa tam policajti a kontrolovali by retaze, kedze su schopni nasadit na policajnu Feliciu retaze na zadnu napravu...

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    Ked som sa vcera dostal tam kam som sa dostal a to bez retazi, neverim ze by bola na ceste situacia, ze by som bez retazi nepresiel a s nimi ano. Tam by sa urcite dostala aj SX4 4x4....
    Pokud máš uzávěrku diferenciálu, tak se dostaneš i bez řetězů téměř všude (pokud nemáš něco v zápřahu). Bez uzávěrky (např. SX4 a mnoho dalších čtyřkolek) jsi bez řetězů často brzy v koncích.
    "horský sokol"

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •