Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 13 z 13

Téma: Snehové reťaze

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Predvolené Re: Snehové reťaze

Ano, uzavierka velmi pomoze. Ale na druhej strane, aj "obycajny" pohon na vsetky styri posuva dostupnost uplne inam ako jedna hnana naprava. Tam kde som bol vcera by podla mna SX4 4x4 vyslo. Mozno by trosku hrabalo, ale vyslo by.
    Priklad z mojej osobnej skusenosti: s Kizashi iAWD som napr. vyliezol zasnezenu neujazdenu stran popri lyziarskej drahe - a tam ziadna uzavierka nebola...

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    Ano, uzavierka velmi pomoze. Ale na druhej strane, aj "obycajny" pohon na vsetky styri posuva dostupnost uplne inam ako jedna hnana naprava. Tam kde som bol vcera by podla mna SX4 4x4 vyslo. Mozno by trosku hrabalo, ale vyslo by.
    Priklad z mojej osobnej skusenosti: s Kizashi iAWD som napr. vyliezol zasnezenu neujazdenu stran popri lyziarskej drahe - a tam ziadna uzavierka nebola...
    Ano, SX4 i Kizashi Sport vylezie hodně, ale jen do chvíle, než někde uvízne tím způsobem, že se dostane do prokluzu jedna strana. Pak se velmi rychle přehřeje elektronicky ovládaná mezinápravová spojka a elektronika ji automaticky odpojí. V tom okamžiku je z toho pouze předokolka až do chvíle, dokud teplota této spojky nepoklesne a to může nějakou chvíli trvat (a bufet s občerstvením nemusí být zrovna v dosahu).
    "horský sokol"

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    Ked som sa vcera dostal tam kam som sa dostal a to bez retazi, neverim ze by bola na ceste situacia, ze by som bez retazi nepresiel a s nimi ano. Tam by sa urcite dostala aj SX4 4x4.
    Podla mna su na stvorkolke retaze potrebne iba v naozaj hlbokom neujazdenom snehu (rozumej 30cm a viac) a sucasne v kopci, kde skoncil limit zimnych pneumatik. A pochybujem, ze ak by na ceste bola takato situacia, dostali by sa tam policajti a kontrolovali by retaze, kedze su schopni nasadit na policajnu Feliciu retaze na zadnu napravu...
    noo poopravim... stvorkolku nemam mmm, na normalnu cestu by som s tym ani nesiel, mozno aj pokuta by bola neviem.... kedze som siel na chatu a tam sa odhrna ked uz teda napadne snehuu a kazdy necha auto radsej dolu, a to som siel mimo cestu pekny kopec cez lúku... v lete tak akurat na jednotke len tak tak ked je morko, tak som to chcel prebehnut v zime, tak preto tie retaze vysiel som tak akurat nadoraz, ale bez nich by ma ani nenapadlo
    Naposledy upravil marcelko; 14-12-2012 o 20:30

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •