Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234
Zobrazenie výsledkov 31 až 36 z 36

Téma: Aky benzin pre auto vitara s

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Aky benzin pre auto vitara s

Mesačná skúsenosť s tankovaním benzínu E10:
    - subjektívne: - nižší výkon (podľa ťahu do kopca na diaľnici a naložený aj v teréne...)
    - objektívne: - vyššia spotreba (merané však na štatisticky nedostatočne veľkej vzorke...)
    - emisie: - neviem...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    BN TN
    Moje Suzuki
    VITARA 1,4 ALLGRIP

Tankuje tu niekto do 1.4 bosterjet 100 oktanový benzín? Zisťoval som u importéra Suzuki Slovensko či ho môžem liať do nádrže a odpoveď mi prišla ,že si mám prečítať manuál stať 1.1 kde je písané že 95 a vyšší.Vitaru mám kúpenú 5/2019 a môj manuál síce túto informáciu obsahuje ale iba ako dodatok pre tuším Brazíliu.Pre nášu lokalitu tam je odporúčaný 91,95 a tiež ten hnoj E10. A k tomu pekná poznámka že ak nie ste pri tankovaní E10 spokojní so spotrebou alebo výkonom vozidla prejdite znova na E5.Odkiaľ mám však vedieť či pre tuším Brazíliu nie je upravená riadiaca jednotka na spaľovanie 100 oktanu?Dávate niekto dlhodobo 100 oktán do nádrže?
    Nejde mi o spotrebu,nejde mi o výkon ,ale mám pochybnosti či E10 s etanolom bude pre motor s dlhodobého hľadiska to pravé orechové.

Lokalita
    BN TN
    Moje Suzuki
    VITARA 1,4 ALLGRIP

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Mesačná skúsenosť s tankovaním benzínu E10:
    - subjektívne: - nižší výkon (podľa ťahu do kopca na diaľnici a naložený aj v teréne...)
    - objektívne: - vyššia spotreba (merané však na štatisticky nedostatočne veľkej vzorke...)
    - emisie: - neviem...

Nemci majú tento 95 oktán - E10 už niekoľko rokov,ale taktiež si nechali aj E5. Jak je to možné? Veď sme jedna únia!!!My si budeme zasierať motory,lebo hold slovaci menia každé tri roky autá za nové na rozdiel od nemcov.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal vectorr333 Zobraziť príspevok
    ... Veď sme jedna únia!!! ...
    Je ešte len január a už tu máme horúceho kandidáta na vtip roka.
    (nič v zlom - dúfam, že to bolo myslené ironicky )

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

No ak OMV neklame tak platí následovné:
    Na Slovensku sa bude od januára 2020 predávať benzín s oktánovým číslom 95 s vyšším podielom biozložky. V súčasnosti môže byť obsahovosť najpoužívanejšieho benzínu s označením E5 od 5 % do 7,4 % objemových bioetanolovej zložky. Od budúceho roka sa bude predávať benzín s označením E10, ktorý bude obsahovať od 5 do 10 % objemu biopaliva. Zmení sa preto aj medzinárodné označenie 95-oktánového paliva na výdajných stojanoch na čerpacích staniciach z E5 na E10.
    O zavedení nového benzínu s vyšším podielom biozložky rozhodli poslanci parlamentu v polovici októbra 2019. Nová legislatíva je v súlade so stratégiou EÚ o znižovaní uhlíkovej stopy v segmente dopravy, ku ktorej sa Slovensko hlási. Krajina musí splniť svoje záväzky v súlade s touto stratégiou inak jej hrozia sankcie.

Takže teoreticky môže byť podiel bio-sračky zvýšený max. o 2,6% oproti pôvodnému pomeru. Ale to je z môjho pohľadu jedno, lebo palivo má ostať palivom vyrobeným z ropy a nie aby si tu kadejaký oligarchovia plnili kešene na predaji tej skurvenej repky ako bio-zložky. Mi to príde ako cielená likvidácia individuálnej automobilovej dopravy tak ako ju poznáme - a každý kto to podporuje a má automobil ide len a len proti sebe.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Dobré ráno, stará mama...
    Prepáč tú iróniu, ale nedalo mi...
    Alebo aj inak - dobre u bolo...
    A bude stále horšie...

Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •