Strana 1 z 5 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 73

Téma: Kúrenie

Hybrid View

1. Predvolené Kúrenie

Suzuki SX4 vlastnim štvrtý rok.Môj problém spočíva v kúreni.Ľavá polovica klimatizácie fúka zimný vzduch a pravá horúci a to prejdem aj viac ako 50km.Neviem kde je problém aj keď mám nastavené na maximum.

2. Predvolené Re: Kúrenie

Prepačte,ale zle som to napísal.Klíma je v poriadku.Kúrenie mi topí iba na polovicu.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Kúrenie

Prosím popiš to přesně co a kdy to dělá a nedělá.
    Klimatizace je systém topení a chlazení a tak dost dobře nechápu, co ti vlastně funguje a jak.
    Pokud ti někdo nenamontoval dvouzónovou klimatizaci, tak systém klapek u SX4 nedovolí rozdělit proud vzduchu mezi levou a pravou stranu palubní desky.
    Vyzkoušej jak s venkovním přívodem vzduchu, tak i s vnitřní cirkulací a pak dej vědět.

4. Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Prosím popiš to přesně co a kdy to dělá a nedělá.
    Klimatizace je systém topení a chlazení a tak dost dobře nechápu, co ti vlastně funguje a jak.
    Pokud ti někdo nenamontoval dvouzónovou klimatizaci, tak systém klapek u SX4 nedovolí rozdělit proud vzduchu mezi levou a pravou stranu palubní desky.
    Vyzkoušej jak s venkovním přívodem vzduchu, tak i s vnitřní cirkulací a pak dej vědět.
    Zdravím. Ja som sa sem prihlásil prave pre tento problem. Kúrenie v SX4 ide len v pravej polovici auta. Šofér musi teraz mrznut ,nuž ako taky .... Mam tam manuálne ovládanie na kúrenie aj klimu. A je úplne jedno ci používam uzavretý okruh alebo prívod vzduchu z vonka. Volal som do servisu a povedali mi že 400eur lebo budu meniť výmenník tepla. A zaruka skoncila pred 1/2 rokom. Inak fajn auto ale toto ma dojalo. Poradi mi niekto?
    Naposledy upravil Maco1; 11-01-2017 o 19:48

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Ak by to bola pravda, kúrila by mu jedna strana aj v lete... (čo je možné, akurát to v teple neregistruje).
    Len úvaha bez podkladov:
    To, čo je na obrázku, je len principiálna schéma, nie konštrukčné usporiadanie. Niečo mi tam nereže, a to je , že ak by v lete pri 35 stupňoch zelená klapka, ktorá by bola funkčná prekryla radiator, studený vzduch zvonku by strhával podtlakom teplý a púšťal by ho do kabíny. Radiator je súčasťou chladiacej sústavy, a voda v ňom je pri jazde zohriata na prevádzkovú teplotu, akurát sa táto teplota nedodáva vzduchu, ktorý ide do kabíny. V tom prípade by ale mal radiator obtekať nejaký vzduch, ktorý by mal byť niekade vypúšťaný, lebo potom by pri chladení kabíny bol kontraproduktívny....skrátka, chýba mi tam ešte nejaká klapka, ktorá na principialnej schéme kurenia nemusí byť nakreslená.
    alarm.ba@gmail.com

6. Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Ak by to bola pravda, kúrila by mu jedna strana aj v lete... (čo je možné, akurát to v teple neregistruje).
    Len úvaha bez podkladov:
    To, čo je na obrázku, je len principiálna schéma, nie konštrukčné usporiadanie. Niečo mi tam nereže, a to je , že ak by v lete pri 35 stupňoch zelená klapka, ktorá by bola funkčná prekryla radiator, studený vzduch zvonku by strhával podtlakom teplý a púšťal by ho do kabíny. Radiator je súčasťou chladiacej sústavy, a voda v ňom je pri jazde zohriata na prevádzkovú teplotu, akurát sa táto teplota nedodáva vzduchu, ktorý ide do kabíny. V tom prípade by ale mal radiator obtekať nejaký vzduch, ktorý by mal byť niekade vypúšťaný, lebo potom by pri chladení kabíny bol kontraproduktívny....skrátka, chýba mi tam ešte nejaká klapka, ktorá na principialnej schéme kurenia nemusí byť nakreslená.
    Áno aj mne tam niečo faliruje. Chýbajúca klapka usmerňujúca studený vzduch vľavo a v pravo. V lete ale klimatizácia funguje bezvadne a obe strany chrlia chladný vzduch súmerne.

7. Predvolené Re: Kúrenie

Ahojte
    Mám taký istý problém ako napísal Bugi Ďakujem

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Tak tady je plno chytrých lidí co ti rádi poradí. Já jsem jen takový "tajtrlík od vedle".
    Určitě dej vědět co s tím bylo. Je to totiž divné, že při vnitřní cirkulaci (kdy vlastně honíš pořád dokola teplý vzduch) NĚCO ochlazuje vzduch v levé polovině klimatizačního potrubí.

9. Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Tak tady je plno chytrých lidí co ti rádi poradí. Já jsem jen takový "tajtrlík od vedle".
    Určitě dej vědět co s tím bylo. Je to totiž divné, že při vnitřní cirkulaci (kdy vlastně honíš pořád dokola teplý vzduch) NĚCO ochlazuje vzduch v levé polovině klimatizačního potrubí.
    Mite, je divne ze si myslíš ze ked ti polovica kúrenia v aute nejde ze v nom budes mať teplo vzduch Tajtrliku. Ľudia vazne potrebujem poradiť od niekoho kto uz tento problem vyriešil lacnejšie ako za 400e. Chytrolini tipu ja to umím ozoberat ale slozit nee , prosím mlcte.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Možno zlá uvaha, ale predsa...
    Čo by stalo, keby si zobral fén a začal fukať do prieduchu, ktorý ti kúri. Ak by išiel(čo asi aj pôjde) teplý vzduch z viacerých výduchov, tak tie by som zapchal(prelepil, uzavrel, ak to ide). Malo by fukať zo zrkadlového umiestneného prieduchu, lebo zmiešavacia komora je jedna. Samozrejme, časť sa stratí a bude fúkať buď von, cez nasávanie, ale to môžeš tiež prekryť nejakým igeliton a založiť tehlou.
    Pokusom by si zistil, že zmiešavacia komora je "priefučná" smerom k obom prieduchom, takže aj naopak by to malo fungovať, a ak teda teplý vzduch príde do zmiešavacej komory, nič mu nebráni, aby išiel do oboch strán.
    Nevyriešili sme problém, len sme ho rozdelili na nejaké celky, ktorých funkčnosť overíme.
    alarm.ba@gmail.com

Strana 1 z 5 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •