Strana 1 z 8 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 73

Téma: Kúrenie

1. Predvolené Kúrenie

Suzuki SX4 vlastnim štvrtý rok.Môj problém spočíva v kúreni.Ľavá polovica klimatizácie fúka zimný vzduch a pravá horúci a to prejdem aj viac ako 50km.Neviem kde je problém aj keď mám nastavené na maximum.

2. Predvolené Re: Kúrenie

Prepačte,ale zle som to napísal.Klíma je v poriadku.Kúrenie mi topí iba na polovicu.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Kúrenie

Prosím popiš to přesně co a kdy to dělá a nedělá.
    Klimatizace je systém topení a chlazení a tak dost dobře nechápu, co ti vlastně funguje a jak.
    Pokud ti někdo nenamontoval dvouzónovou klimatizaci, tak systém klapek u SX4 nedovolí rozdělit proud vzduchu mezi levou a pravou stranu palubní desky.
    Vyzkoušej jak s venkovním přívodem vzduchu, tak i s vnitřní cirkulací a pak dej vědět.

4. Predvolené Re: Kúrenie

Ahojte
    Mám taký istý problém ako napísal Bugi Ďakujem

5. Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Prosím popiš to přesně co a kdy to dělá a nedělá.
    Klimatizace je systém topení a chlazení a tak dost dobře nechápu, co ti vlastně funguje a jak.
    Pokud ti někdo nenamontoval dvouzónovou klimatizaci, tak systém klapek u SX4 nedovolí rozdělit proud vzduchu mezi levou a pravou stranu palubní desky.
    Vyzkoušej jak s venkovním přívodem vzduchu, tak i s vnitřní cirkulací a pak dej vědět.
    Zdravím. Ja som sa sem prihlásil prave pre tento problem. Kúrenie v SX4 ide len v pravej polovici auta. Šofér musi teraz mrznut ,nuž ako taky .... Mam tam manuálne ovládanie na kúrenie aj klimu. A je úplne jedno ci používam uzavretý okruh alebo prívod vzduchu z vonka. Volal som do servisu a povedali mi že 400eur lebo budu meniť výmenník tepla. A zaruka skoncila pred 1/2 rokom. Inak fajn auto ale toto ma dojalo. Poradi mi niekto?
    Naposledy upravil Maco1; 11-01-2017 o 19:48

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Tak tady je plno chytrých lidí co ti rádi poradí. Já jsem jen takový "tajtrlík od vedle".
    Určitě dej vědět co s tím bylo. Je to totiž divné, že při vnitřní cirkulaci (kdy vlastně honíš pořád dokola teplý vzduch) NĚCO ochlazuje vzduch v levé polovině klimatizačního potrubí.

7. Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Tak tady je plno chytrých lidí co ti rádi poradí. Já jsem jen takový "tajtrlík od vedle".
    Určitě dej vědět co s tím bylo. Je to totiž divné, že při vnitřní cirkulaci (kdy vlastně honíš pořád dokola teplý vzduch) NĚCO ochlazuje vzduch v levé polovině klimatizačního potrubí.
    Mite, je divne ze si myslíš ze ked ti polovica kúrenia v aute nejde ze v nom budes mať teplo vzduch Tajtrliku. Ľudia vazne potrebujem poradiť od niekoho kto uz tento problem vyriešil lacnejšie ako za 400e. Chytrolini tipu ja to umím ozoberat ale slozit nee , prosím mlcte.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Nemám SX4 a som tajtrlik odtialto.
    Len úvaha, neviem, či správna...
    Kúrenie je funkčné..ano ale len na jednej strane. Čo rozdeluje vzduch? Nejaký systém potrubia a klapiek.
    Nemôžeš mať vyskočené (odtrhnuté, zaseknuté...) nejaké ovládacie lanko klapky, ktorá zmiešava teplý a studený vzduch?. Ak tam také niečo je, a ty nedokážeš preklopiť klapku, tak teplý vzduch sa nedostane k šoférovi, ale studený ano, lebo ide zvonka.
    Na druhej strane si budem protiriečiť, lebo asi by som použil v aute jednu zmiešavaciu klapku a potom by som rozvodmi tento vzduch vháňal podla potreby na požadované miesta. Na druhej strane sú dve miesta na vstup vzduchu pod oknami...
    Skús sa pozrieť týmto smerom.
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium
    alarm.ba@gmail.com

9. Predvolené Re: Kúrenie

Mite,u mňa je to podobné ako u Maca1.Či je uzavretý vnútorný okruh alebo nie,stále topí iba prava strana.Je to hádam od kúpi auta,nového auta.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Na druhej strane si budem protiriečiť, lebo asi by som použil v aute jednu zmiešavaciu klapku a potom by som rozvodmi tento vzduch vháňal podla potreby na požadované miesta. Na druhej strane sú dve miesta na vstup vzduchu pod oknami...
    S první větou souhlasím, přesně tak to je.
    Je jedna směšovací klapka a za ní už jen vzduch dalšími klapkami rozděluješ nahoru, dolů...ale nikdy ne doleva nebo doprava.
    S druhou větou nesouhlasím. Vstup studeného vzduchu je jen jeden. Pod pravým stěračem nad kabinovým filtrem.
    Dám ti sem schéma ze servisního manuálu.
    Jsi chytrej chlap a tak legendu nepotřebuješ.
    Ostatním se omlouvám za svoje amatérské názory.

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	klimatizace.jpg 
Zobrazení:	259 
Veľkosť:	78,8 KB 
ID:	9038

Strana 1 z 8 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •