Strana 7 z 8 PrváPrvá ... 5678 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 73

Téma: Kúrenie

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal alchstuip Zobraziť príspevok
    Aka je optimalna "papierova" teplota pocas jazdy, teda aku by mal udrziavat termostat?
    Servisní manuál SX4:
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	termostat.jpg 
Zobrazení:	56 
Veľkosť:	63,4 KB 
ID:	9772
    Vloni na podzim jsem to taky krátkodobě zkoušel za různých jízdních režimů a teplota se pohybovala mezi 78 - 94°C.
    Naposledy upravil Mite; 06-02-2019 o 10:05

Lokalita
    Piešťany
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD Navi 2012

Citácia Pôvodne odoslal alchstuip Zobraziť príspevok
    Nove pokusy:

Potom som este motor trochu povytacal a telota nikdy nepresiahla 92°, pri kureni zapnutom na maximum dokazala klesnut na 76°

Aka je optimalna "papierova" teplota pocas jazdy, teda aku by mal udrziavat termostat?
    Robil som tiež takéto meranie a výsledky boli rovnaké. Teplota vody ani raz nebola viac ako 92°, pri vyradení rýchlosti po chvíľke klesla na 78° a pod plynom pravidelne stúpala na 90° a klesala na 82°.

3. Predvolené Re: Kúrenie

Kupil som cistic chladiacej sustavy, cez vikend budem testovat na starom radiatore, ak to bude fungovat, bude preplach sustavy, nasledne aspon 2 preplachy vodou a potom nova kvapalina.

Aku chladiacu kvapalinu potom pouzit? Nejake odporucania?

Pripadne, pri preplachu, kde je najlepsie ruzpojit sustavu, aby vsetko pekne vytieklo? Odpojit spodnu hadicu z chladica?

4. Predvolené Re: Kúrenie

Este jedna otazka k chladiacej kvapaline. Riedit, alebo pouzit neriedenu na cely objem sustavy?

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Cituji:
    "Na trhu jsou chladicí kapaliny dostupné ve dvou podobách. Zaprvé jako hotové směsi s nezámrzností obvykle -36 °C, zadruhé coby koncentráty, které si před použitím naředíte (ty jsme testovali). Někteří motoristé ve snaze svému vozu maximálně prospět zvažují použití neředěného koncentrátu. To by však byla chyba hned ze dvou důvodů. Monoetylenglykol má nižší tepelnou kapacitu než voda. A horší přestup tepla. Takže motor by sice nevařil (bod varu čistého je nad 170 °C), ale vnitřně by se přesto přehříval. Docházelo by k zapékání či ztrátě pružnosti pístních kroužků, selhávala by gumová těsnění (třeba simerinky ventilů). Směs monoetylenglykolu s vodou vykazuje chemický paradox. Samotný glykol tuhne při -23 °C, kdežto ve směsi s vodou (která sama jak známo tuhne při 0 °C) může odolávat mrazům až do -68 °C."
    Zdroj:
    http://www.auto.cz/test-chladicich-kapalin-g12-musi-vic-nez-nemrznout-78004

6. Predvolené Re: Kúrenie

Tiež mám tento problém. Zatiaľ nik jednoznačne neurčil príčinu. Mám automatickú klimatizáciu. Má niekto taký problém aj s manuálnou klímou? Lebo ak nie tak zanesený radiátor mi nedáva logiku.

7. Predvolené Re: Kúrenie

Tak aby som uzavrel svoje "vyskumy". Vsetko trapenie je sposobene zanedbanim vymeny chladiacej kvapaliny. V tom mojom nestastnikovi to nakoniec vyriesilo vsetky problemy. Zial, az potom, co sme rozobrali polku auta kvoli vymene radiatora...
    Totiz, neviem, co tam nalial Laszlo v Gyori, ale farbu to malo po rokoch zlto-hnedu. Sustava dostala najprv davku preplachovaca chladicov, nasledne este 5 vyplachov cistou vodou - az kym z auta netiekla len uplne cira voda. V prvom naleve bolo velmi vela pevneho sajrajtu, postupne ubudal.
    Po preplachu sme tam naliali ruzovu G12+, nieco cez 4 litre, doplnene do plneho stavu cistou vodou.

A co teda sposobilo problemy? Upchaty radiator. Cim sa upchal? Vyzrazanymi prisadami zo starej chladiacej kvapaliny, v ktorej sa rokmi minuli stabilizatory, nasledne sa rozne ine prisady vyzrazali a usadili v najuzsich miestach. Myslim, ze ak by v SX4 nebol radiator umiestneny vodorovne ale zvislo, k upchatiu by nedochadzalo, bordel by sa usadil niekde na spodku chladica.

Dalsi postup: budem jazdit na tej G12+ a ak nezabudnem, po 2 rokoch kvapalinu vymenim (aj ked tato by uz nemala po vycerpani stabilizatorov robit pevne usadeniny), aby sa vyplachli pripadne pevne zbytky, ktore sa mozno este casom uvolnia.

Mozno cela tato moja zabava niekomu pomoze a usetri peniaze za novy radiator.

Takze zhrnutie: Nezanedbavajte pravidelnu kontrolu a hlavne vymenu chladiacej kvapaliny!!! Nech vam v akomkolvek servise tvrdia cokolvek, chladiaca kvapalina sa menit ma a musi!!!

8. Predvolené Re: Kúrenie

Môžem vedieť či máš automatickú klimatizáciu ? U mňa chladiaca kvapalina menená každé 45 000 km podľa manuálu.

9. Predvolené Re: Kúrenie

Mam digitalnu klimu. Daj prosim podrobnejsi popis, co to robi, pri zapnutej/vypnutej klime, zapnutom/vypnutom kureni, ktore vyduchy su teple/studene a tak podobne.

10. Predvolené Re: Kúrenie

Problém som zaregistroval až keď bolo vonku -10 a viac. Nastavím napr. 25 stupňov. U spolujazdca je to ok u vodiča je zima.
    Ľavá strana na bočné okno na nohy aj predné okno na pocit letný vzduch. Pravá strana teplý-horúci. Keď dám na max teplota ide
    hore, ale stále je veľký rozdiel medzi ľavou a pravou stranou. Spolujazdec v tričku ja v kabáte. Klíma v lete chladí ok.

Strana 7 z 8 PrváPrvá ... 5678 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •