Strana 6 z 8 PrváPrvá ... 45678 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 73

Téma: Kúrenie

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal expert007 Zobraziť príspevok
    Ale kde je istota, že o dva-tri roky nový radiátor nebude znova taký istý?
    Jistotu budeš mít když tam nebudeš dolévat kapalinu jiného složení a v případě jejího úbytku budeš dolévat jen vodu.
    Takhle zrosolovatět to může nejen ve výměníku, ale i v chladiči, chladících kanálcích...

2. Predvolené Re: Kúrenie

Teraz uz len zistit, preco ten gel vznika, ako predist vzniku, pripadne ako ho odstranit.

Mozno to vymysleli v Suzuki, preto ze SX 4 sa malo kazia a v servisoch nemaju co robit

Kazdopadne, na Britskom skodovkarskom fore pred casom zivo diskutovali o tom, ze v niektorej fabrike sa z expanznych nadobiek neunuvali vybrat pred montazou do auta balicek so Silika granulmi, ktore nasledne po naplneni systemu upchavali chladice. To by hadam vedelo vysvetlit nas gel...

Vymyslime, cim vyplachnut sustavu, aby sme sa zbavili vsetkeho sajrajtu a nasledne ake chladivo pouzit, aby sa to nezopakovalo.

Kedy si to bolo jednoduche, do Skodovky 110R som nalial 2 litre octu, dolial vodou, previezol sa po okoli, vyplachol, 2x zopakoval a vsetko bolo cistejsie ako z fabriky. Ale ci by takuto kuru zvladli aj tieto nove "zhyckane" motory???

Lokalita
    Piešťany
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD Navi 2012

[QUOTE=Mite;39602]Jistotu budeš mít když tam nebudeš dolévat kapalinu jiného složení a v případě jejího úbytku budeš dolévat jen vodu.

No auto bolo doteraz servisované v Suziki servise, údajne pri prehliadkach bola dolievaná aj chladiaca kvapalina. Takže istota by bola len vtedy, keby som si celý servis robil sám. Problém bude zrejme v niečom inom, nakoľko upchávanie nastáva iba v posledných modelových rokoch SX4. Zasa sa asi pri výrobe niekde šetrilo viac, ako je zdravé. Takže podľa mňa, pokiaľ nebude zrejmá presná príčina toho zrážania kvapaliny v chladiacej sústave, je zbytočné to dávať opravovať.

4. Predvolené Re: Kúrenie

Pohladal som v garazi povodny radiator a zacal ho preplachovat. Po par preplachoch studenou vodou som z neho vysypal asi za lyzicku bordelu. Pevneho, ziadny gel. U mna teda bola pricina problemov upchatie radiatora pevnym bordelom.
    Na privodnych trubkach ku chaldicu je tiez povlak cca 0.1 mm, ktory sa lahko uvolnuje.
    Ten bordel z radiatora za mokra smrdi rovnako ako vodny kamen zo stareho bojlera.
    Zajtra budem mat endokameru, tak snad nafotim vnutro radiatora a potom sa pokusim vycistit ho nejakou chemiou

Povlak v trubke:
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20190131_103701.jpg 
Zobrazení:	75 
Veľkosť:	71,3 KB 
ID:	9767

5. Predvolené Re: Kúrenie

Este ten bordel z radiatora, aj s pravitkom, pre predtavu, kolko ho je a aka je frakcia
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20190131_105421.jpg 
Zobrazení:	123 
Veľkosť:	96,8 KB 
ID:	9768

Lokalita
    Piešťany
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD Navi 2012

Tak to nám problém s kúrením ešte viac zamotáva. Tak nemusí byť iba gel ale aj vodný kameň? Ale kde sa tam berie, pokiaľ sa používa predpísaná chladiaca kvapalina.

7. Predvolené Re: Kúrenie

Tak slubene fotky z endokamery.

Relativne cista strana, ale aj tu su usadeniny - tie biele hrudky
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	190201_204901.jpg 
Zobrazení:	94 
Veľkosť:	28,9 KB 
ID:	9769

Upchata strana. Tu to bolo priblizne v strede radiatora uplne upchate
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	190201_204954.jpg 
Zobrazení:	100 
Veľkosť:	29,9 KB 
ID:	9770

Detail usadeniny
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	190201_204651.jpg 
Zobrazení:	95 
Veľkosť:	35,1 KB 
ID:	9771

Teraz som radiator naplnil octom a rano uvidime...

Predpokladam, ze ten bordel nebude len v radiatore, ale aj v chladici, motore, termostate..... Takze, idem skumat, cim sa to da rozpustit a potom hura preplachnut celu sustavu.
    Existuju na to nejake special pripravky, alebo mi ostava len experimentovat?

Lokalita
    Piešťany
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD Navi 2012

Zaujimalo by ma, či pomohol ten výplach octom.

Inak, vďaka za ten odborný prístup od alchstuipa, možno príde na spôsob ako to vyčistiť aj bez opravy typu kus za kus.

9. Predvolené Re: Kúrenie

Ocot na to nezabera, do stareho radiatora som nalial ocot a vriacu vodu 1:1 a nechal cez noc posobit. Nic sa nestalo. Takisto som skusal izopropylalkohol, odstranovac hmyzu, saponaty..... este skusim Arvu. Ked nezaberie, tak pojdem kupit nejaky "pripravok na to urceny"

Pripadne, ak niekoho napadne, co by som mohol otestovt, dajte vediet. Ak v dielni najdem, vyskusam. Nejako musime zistit, ake klobasove korenie tam ten Laszlo v Gyori nasypal.

10. Predvolené Re: Kúrenie

Nove pokusy:
    Vyskusal som krystalicku sodu. Uvolnila trochu bordelu z radiatora, ale ziadna burliva reakcia.

Vcera som za jazdy monitoroval teplotu cez diagnostiku, podla otacok, pri cca 2000 teplota 80 - 88°, pri 3000 81 - 89°, pri 4000 82 - 91°

Merat som zacal po 10 km jazdy, kazde meranie bolo na cca 5km trase ustalenou rychlostou pri ustalenych otackach, vonkajsia teplota bola 0°

Potom som este motor trochu povytacal a telota nikdy nepresiahla 92°, pri kureni zapnutom na maximum dokazala klesnut na 76°

Aka je optimalna "papierova" teplota pocas jazdy, teda aku by mal udrziavat termostat?

Strana 6 z 8 PrváPrvá ... 45678 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •