Strana 5 z 8 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 73

Téma: Kúrenie

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Kúrenie

Hned jsem si vzpomněl na tohle staré video:

https://www.youtube.com/watch?v=4PPXyjbfsYY

2. Predvolené Re: Kúrenie

U tohoto problemu bolo vyskusane asi vsetko , ale jedina vec, ktora na100% pomoze , je vymena radiatora kurenia. Ani preplach , ani rozne cistice. Demontovany radiator je zvnutra cisty, bez zanesenia(vacsinou) . Skusal som ho zaliat vrelou vodou a polka radiatora bola studena. V aute je voda privadzana z pravej strany , preto vam prava strana kuri a lava je len vlazna. Nanestastie je nutna demontaz celeho kurenia , preto ta vyssia cena za vymenu. Kazdopadne doporucujem pravidelnu vymenu chladiacej kvapaliny ,ktora moze mat vplyv na vznik daneho problemu.

3. Predvolené Re: Kúrenie

Ahojte, vytiahnem starsiu temu.

Zapasim s tymto istym problemom na SX4 (1,6l, 2011, digi klima). Spolujazdcova strana kurila vyborne, vodicova strana vobec. Pred 3 tyzdnami som menil radiator kurenia (2 ludia, 8 hodin roboty) a problem sa vyriesil len ciastocne. Spolujazdcova strana stale kuri vyborne, vodicova kuri tak trochu, lepsie ako predtym, ale stale to nieje take, ake by to malo byt. Najstudensi vzduch ide z vyduchu pri volante na lavu ruku, z ostatnych ide teplejsi.
    Uvazujem, ci by predsa len cast problemu nemohla byt aj v termostate, pretoze oproti mojej starej SX4 (1,5l 2008, manual klima) sa ohrieva o dost dlhsie, pri vonkajsej teplote okolo 0 trva tak 15 km, kym zacne aspon spolujazdcova strana kurit naplno. Ta starsia SX4 kurila fakt po par km a intenzivne.

Ked to uz bolo cele rozobrate pri vymene radiatora, samozrejme sme skontrolovali vsetky klapky a vedenia vzduchu, vsetko funkcne, priechodne a bez zjavneho problemu.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal alchstuip Zobraziť príspevok
    sme skontrolovali vsetky klapky a vedenia vzduchu, vsetko funkcne, priechodne a bez zjavneho problemu.
    A zkontrolovali jste ty klapky jen po mechanické stránce nebo i jejich elektronické a elektrické ovládání a správnou funkčnost?
    Tobě líp topila stará SX4 (2008) a mě zase líp a hned topí nová SX4 (2014).
    Ale určitě to nebude rokem výroby, ale tím, že já mám manuální klimatizaci, která nemá chybu a co si nastavím, to tam mám hned.
    Naposledy upravil Mite; 24-01-2019 o 20:56

Lokalita
    Piešťany
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD Navi 2012

No ako vidím, problém s kúrenim v našich SX4 je plošná záležitosť. Ja mám r. 2012, AC, a tiež kúri len čiastočne, viac vľavo a úplne slabo napravo. Servis sa vyjadril, že len výmena radiátora, ale ako písal alchstuip, ani jeho výmena nepomohla. To teda vôbec neteší a kazí dojem z inak fajn auta.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal expert007 Zobraziť príspevok
    Ja mám r. 2012, AC,
    Klimatizaci máš manuál nebo automat?

7. Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Ahojte, ja som tu už písal ešte v januári 2017, mám SX4, r.v.2013, mám AC a tiež som mal tento problém.
    Na záruku mi vtedy vymenili radiátor a odvtedy to funguje ako má.

Lokalita
    Piešťany
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD Navi 2012

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Mám automatickú klímu. Aj keby výmena radiátora za cca 400,-EUR v autorizovanom servise pomohla, otázka je, na ako dlho. Inak, samotný radiátor sa dá kúpiť za cca 100 EUR, neviem sa rozhodnúť, či zveriť rozborku a zborku palubovky "bežnému" servisu a niečo ušetriť

9. Predvolené Re: Kúrenie

Zdravím suzukárov!
    Mal som na mojom sx4 r.v.2013, problém s kurením, vyriešilo sa to výmenou radiátora.
    Doma som rozrezal starý radiátor a upchatý bol zeleným gélom. Nemrznúca zmes tam bola originál suzuki.
    Myslím, že by asi pomohlo na letnú sezónu vypustiť nemrzku a nechať iba vodu.
    Prikladám foto.
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	SX4  radiátor.jpg 
Zobrazení:	74 
Veľkosť:	84,0 KB 
ID:	9765

Lokalita
    Piešťany
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD Navi 2012

Citácia Pôvodne odoslal marianh350 Zobraziť príspevok
    Zdravím suzukárov!
    Mal som na mojom sx4 r.v.2013, problém s kurením, vyriešilo sa to výmenou radiátora.
    Doma som rozrezal starý radiátor a upchatý bol zeleným gélom.
    Tak to je sila, takto upchatý radiátor z originál chladiacej kvapaliny. Už chápem, prečo mrznem v aute. Ale kde je istota, že o dva-tri roky nový radiátor nebude znova taký istý?

Strana 5 z 8 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •