Strana 4 z 8 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 73

Téma: Kúrenie

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Kúrenie

My tu hladáme teoretickú závadu a pokial máš praktickú skusenosť, neostáva nič iné len ju akceptovať.
    Viem si predstaviť aj ten stav, ktorý popisuješ, že je niečo zapchaté a robilo by to presne tú závadu, čo sa tu rieši.
    Ten stav je nasledovný:
    Nie je to zapchaté, akože to má znížený prietok, ale z akéhosi neznámeho dôvodu (ale možného) je jedna polovica vnútra radiatoru čistá, a na druhej je nejaký povlak (vodný kameň, masnota..alebojaneviemčo) čo spôsobuje, že sa trubky nezohrejú=zlý prestup tepla. V tom prípade, keďže zmiešavacia komora je mala, tak vzduch z prava ide do pravých výduchov a vzduch iduci do radiatora z lava do lavých výduchov. Radiator kladie prúdiacemu vzduchu rovnaký odpor, ako keď to kurilo normálne, akurát vzduch nemá od čoho nabrať teplotu. On ju sice naberie, ale málo, keďže trubky sa vplyvom prudiaceho vzduchu ochladia, a kým sa cez ten sajrajt dostane na povrch ochladzovanej trubky ďalšie teplo, tak je to v háji.
    A v tom prípade mu chladenie, ako to popisuje, funguje normálne.
    A je to, a môžme ísť domov.

...a ešte mu teda poraď ako to odstrániť...či to treba vybrať, alebo odpojiť radiator a naliať nejaký sersam na vyčistenie...
    alarm.ba@gmail.com

2. Predvolené Re: Kúrenie

žiaľ servisný technik niesom. ale ak sa správne pamatám tak čistenie nepomohlo musel sa meniť ale čo spôsobilo povlak v radiatore netuším...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

4. Predvolené Re: Kúrenie

ano presne tak alarm.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

No ...to si nám dal...
    My sa tu snažíme vyriešiť problém, hladáme ,bádame, skúmame,teoretizujeme, analyzujeme, a ty to ukončíš.
    presne ako tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=Gb1T...b1TMPXi_Ss#t=0
    alarm.ba@gmail.com

6. Predvolené Re: Kúrenie

No darmo som ti ja dobráčisko keď viem pomôžem.

7. Red face Re: Kúrenie

Caute

Ja mám SX4 Navi Plus, r.v 2013, s automatickou klimou. Poslednú zimu pred koncom záruky (končila v apríli) som si všimol taký istý problém. Z pravej strany auta išiel pri zapnutom kúrení horúci vzduch a z ľavej pri vodičovi studený. Objednal som sa na servis, a presne ako píše UFO_esC mi museli vymeniť celý radiátor kúrenia. Vraj bol upchatý. Trvalo im to 2 dni (Autoideal), našťastie sa vtedy ochladilo a stihol som to ešte v záruke. Odvtedy to ide tak ako má. (klop klop na drevo).
    Pri automatickej klime si to človek ani nemusí všimnúť, tá klima si robí čo chce. Keby sa vtedy neochladilo tak si to ani nevšimnem.
    Boh vie ako dlho mi to nešlo.

8. Predvolené Re: Kúrenie

Dnes som zmeral tu teplotu vzduchu, čo mi fuka z vetrákov. Sice motor nebol ešte úplne zohriaty, z vetráka pri vodicovi mi fukal 52 stupnový vzduch a pri vodicovi 55 stupnov. Zmenou teploty sa teplota vzduchu nemenila, asi by to len dlhsie fukalo kým by to nevykúrilo kabínu.
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	suz.jpg 
Zobrazení:	56 
Veľkosť:	87,5 KB 
ID:	9073Klikni pre väčší obrázok

Názov:	suz1.jpg 
Zobrazení:	67 
Veľkosť:	89,8 KB 
ID:	9074Klikni pre väčší obrázok

Názov:	suz2.jpg 
Zobrazení:	55 
Veľkosť:	89,8 KB 
ID:	9075

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal sisopeto Zobraziť príspevok
    ...pri vodicovi mi fukal 52 stupnový vzduch a pri vodicovi 55 stupnov.
    Ty máš dva volanty?

10. Predvolené Re: Kúrenie

Jasne, ty nie? Som si priplatil

Strana 4 z 8 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •