Strana 3 z 8 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 73

Téma: Kúrenie

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara 2015-1,6 VVT 2WD Dual color

Predvolené Re: Kúrenie

maco1:

to kúrenie aj pri 100% funkčnosti viac ofukuje pravú stranu,je to dané konštrukčným riešením,že ventilátor je pred spolujazdcom,smerom rotácie ventilátora a dĺžkou rozvodov,

ty máš ešte aj zaseknutú jednu z tých klapiek v rozvode vzduchu,snáď budeš mať šťastie na dobrého mechanika,čo Ti to rozchodí,lebo vymeniť diel za diel je tá najjednoduchšia cesta.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal Vitara-1,6 VVT 2015 Zobraziť príspevok
    ...to kúrenie aj pri 100% funkčnosti viac ofukuje pravú stranu,je to dané konštrukčným riešením,že ventilátor je pred spolujazdcom,smerom rotácie ventilátora a dĺžkou rozvodov,
    Ventilátor je sice před spolujezdcem, ale fouká do střední části, kde je za autorádiem výměník topení a výparník chlazení.
    A za tím je rozvod vzduchu stejně dlouhý na obě strany. Tady bych problém neviděl.

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Príkladom by mohol byť ostrekovač okna. Raz sa točí do prava, raz do lava, a podla toho dáva vodu dopredu, alebo do zadu na okná.
    Tohle máš 100% ověřeno?
    Protože pokud by to byla pravda, tak Vitara udělala vývojový krok zpátky a nebo v rámci úspor dává jen jedno čerpadlo.
    U mojí SX4 mám dva motorky a čerpadla a můžu ostřikovat přední a zadní okno zároveň. A to je na 1000 %.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Nebol dôvod hrabať sa v ostrekovaní vitari...ale ak má jeden motorček tak je to na 100%. Mení sa smer rotácie (raz sa uzemňuje a raz cez relé sa otočí polarita. Hyundai to mal pred 13-timi rokmi (Accent 2004 to už má). Veď kto potrebuje súčaste ostrekovať predok a zadok a to ešte jednou rukou. A možnosť takého luxusu treba aj zaplatiť. Mne jeden stačí, a nehodnotím to ako krok späť. rozumné riešenie ,o jeden motorček menej ,váha dolu...cena dolu...
    Toto nie je z Vitari, ale princíp bude rovnaký, duté drôty asi nevymysleli.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	zadny.jpg‎ 
Zobrazení:	72 
Veľkosť:	90,5 KB 
ID:	9042  
    Naposledy upravil alarm; 15-01-2017 o 10:26
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki

to silnejšie prúdenie ventilácie na pravej strane som dlhodobo odpozoroval na swifte r.2005-2010,princíp je rovnaký na Ignise,SX-4,SX-4 Crose,Vitare a ďalších modeloch Suzuki,táto generácia swiftov má veľkú tendenciu sa zahmlievať v daždi,stačí keď si sadneš zmoknutý do auta,tam vidíš vyšší účinok na pravej strane,veľmi tu pomáha zapnutá klimatizácia.

som zvedavý ako dopadnú Bugi a Maco1,či sa to v servise podarí rozchodiť aj bez výmeny celého dielu,u česko-nem. konkurencie tiež odchádzali také plastové ozubené kolieska klapky na prepínanie vonkajšieho a vnútorného okruhu,ale dal sa vymeniť len tento diel,prípadne to nechať manuálne otvorené na vonkajší okruh.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Vitara-1,6 VVT 2015 Zobraziť príspevok
    ... má veľkú tendenciu sa zahmlievať v daždi,stačí keď si sadneš zmoknutý do auta,tam vidíš vyšší účinok na pravej strane
    Tak si někdy sedni na místo spolujezdce a vyšší účinek uvidíš zase vlevo.
    To dá rozum, stačí tvůj vydechovaný vzduch a máš zamlžené okno vedle sebe a před sebou.
    Pokud máš vypozorováno, že Suzuki má obecně silnější proud vzduchu vpravo, tak potom mám svojí SX4 rozbitou. Mě to fouká všude stejně silně a se stejnou teplotou.
    Naposledy upravil Mite; 15-01-2017 o 11:09

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Tak si někdy sedni na místo spolujezdce a vyšší účinek uvidíš zase vlevo.
    To dá rozum, stačí tvůj vydechovaný vzduch a máš zamlžené okno vedle sebe a před sebou.
    Pokud máš vypozorováno, že Suzuki má obecně silnější proud vzduchu vpravo, tak potom mám svojí SX4 rozbitou. Mě to fouká všude stejně silně a se stejnou teplotou.

chcel som napísať,že ak si sadnú dvaja zmoknutý do auta,ale aspoň si to rýchlejšie zdôvodnil.

Celkom iste nemáš SX4 rozbitú,ešte Ti bude dlho slúžiť a snáď čoskoro objednáš aj ty Vitaru

7. Predvolené Re: Kúrenie

Radiator kúrenia... Pravdepodobne zapchatý.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Aj to je diagnoza, ale ako by si vysvetlil, že jedna strana kuri a druhá nie. Ak by bol zapchatý presne od polovice, tak celý radiator by kuril rovnako, lebo prietok je rovnaký, to znamená, prietok je daný zapchatiu, nech je v ktoromkolvek mieste.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    prietok je daný zapchatiu, nech je v ktoromkolvek mieste.
    Úplný souhlas.

10. Predvolené Re: Kúrenie

Lebo som sa s touto závadou už stretol... práve na SX4 a robilo to presne to isté.

Strana 3 z 8 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •