Strana 2 z 8 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 73

Téma: Kúrenie

1. Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Nemám SX4 a som tajtrlik odtialto.
    Len úvaha, neviem, či správna...
    Kúrenie je funkčné..ano ale len na jednej strane. Čo rozdeluje vzduch? Nejaký systém potrubia a klapiek.
    Nemôžeš mať vyskočené (odtrhnuté, zaseknuté...) nejaké ovládacie lanko klapky, ktorá zmiešava teplý a studený vzduch?. Ak tam také niečo je, a ty nedokážeš preklopiť klapku, tak teplý vzduch sa nedostane k šoférovi, ale studený ano, lebo ide zvonka.
    Na druhej strane si budem protiriečiť, lebo asi by som použil v aute jednu zmiešavaciu klapku a potom by som rozvodmi tento vzduch vháňal podla potreby na požadované miesta. Na druhej strane sú dve miesta na vstup vzduchu pod oknami...
    Skús sa pozrieť týmto smerom.
    Dakujem alarm. Skúsme to logicky , keď chcem menit teplotu kúrenia vo výduchoch vzduchu na pravej strane a otocim regulačných kolieskom teploty ns palubovke v pravých vyduchoch sa teplota plynule meni. V ľavých ide studený vzduch bezo zmeny. Ak zmenim tok vzduch na čelne sklo lebo na nohy či do stredu situacia sa zopakuje prúdy vzduchu po,nie zo zvoleného miesta ale prava polovica kuri no ľavá nie. Ak zavriem klapky vyduchy vpravo teplota vzduchu vľavo sa o máličko zdvihne ale je to len taký janíček. Sa nie vzduchu pod čelným sklom na oboch stranách čisté a funkčné. Žiadny s ovocných ovladacov nekladie neobvyklý odpor. Som z toho jeleň.

2. Predvolené Re: Kúrenie

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    S první větou souhlasím, přesně tak to je.
    Je jedna směšovací klapka a za ní už jen vzduch dalšími klapkami rozděluješ nahoru, dolů...ale nikdy ne doleva nebo doprava.
    S druhou větou nesouhlasím. Vstup studeného vzduchu je jen jeden. Pod pravým stěračem nad kabinovým filtrem.
    Dám ti sem schéma ze servisního manuálu.
    Jsi chytrej chlap a tak legendu nepotřebuješ.
    Ostatním se omlouvám za svoje amatérské názory.

Príloha 9038
    Skvelé dakujem už mi to je jasnejšie teraz tie klapky vidím. Len pre istotu ,nevie s náhodou ci je vymennik tepla _topné teleso dvojdielne (teda ľavá a pravá strana) alebo jednodielne. Aby som nerozobral zbytočne polovicu palubovky?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Kúrenie

Keďže si to striktne nezamietol, skusme ďalej...
    Predpokladám (ale neviem), že za nasavaním vonkajšieho vzduchu je nejaké rozdelovanie Y. Jedna vetva ide do radiatora, druhá ho obchádza. Teplý vzduch z radiatora môže byť cez Y nasmerovaný vpravo a vlavo, s možnosťou uzatvorenia oboch klapieka,potom sa primiešava studený vzduch osobitnými klapkami. Znie to ale nelogicky, ja by som zmiešal studený s teplým v jednom priestore, a potom ho len púšťal zmiešaný do kabíny...
    Ale ak je to robené tak, ako som opísal, potom lavá klapka môže byť riešená tak, že privieraním teplého púšťa viac studeného, a naopak. A v tom prípade je ak je klapka nefunkčná (zaseknutá), nereguluje, lebo trvale púšťa studený zvonku. Neotáča sa, neposuva sa...je to priepustné len v smere studeného.
    Hladal som ako to tam vyzerá, našiel som toto, ale nezmudrel som:
    http://baza.drom.ru/krasnoyarsk/sell...-45019427.html
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Keďže si to striktne nezamietol, skusme ďalej...
    Zkoušíš to dobře.
    Uvědomil jsem si, že to potrubí je hodně krátké a že opravdu nemusí dojít k perfektnímu promísení teplého a studeného vzduchu.
    Tedy za předpokladu, že je mísící klapka před výměníkem topení zaseknutá ve střední poloze (na obrázku je zeleně), tak se nestihne ideálně promísit teplý a studený vzduch a pak by opravdu mohlo dojít popisovanému stavu.
    Je to ale moje teorie třeba přitažená za vlasy a tak se omlouvám za svoje "přemýšlení nahlas".

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Klima 1.JPG 
Zobrazení:	121 
Veľkosť:	27,9 KB 
ID:	9039

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Ak by to bola pravda, kúrila by mu jedna strana aj v lete... (čo je možné, akurát to v teple neregistruje).
    Len úvaha bez podkladov:
    To, čo je na obrázku, je len principiálna schéma, nie konštrukčné usporiadanie. Niečo mi tam nereže, a to je , že ak by v lete pri 35 stupňoch zelená klapka, ktorá by bola funkčná prekryla radiator, studený vzduch zvonku by strhával podtlakom teplý a púšťal by ho do kabíny. Radiator je súčasťou chladiacej sústavy, a voda v ňom je pri jazde zohriata na prevádzkovú teplotu, akurát sa táto teplota nedodáva vzduchu, ktorý ide do kabíny. V tom prípade by ale mal radiator obtekať nejaký vzduch, ktorý by mal byť niekade vypúšťaný, lebo potom by pri chladení kabíny bol kontraproduktívny....skrátka, chýba mi tam ešte nejaká klapka, ktorá na principialnej schéme kurenia nemusí byť nakreslená.
    alarm.ba@gmail.com

6. Predvolené Re: Kúrenie

Ak by to bola pravda, kúrila by mu jedna strana aj v lete... (čo je možné, akurát to v teple neregistruje).
    Len úvaha bez podkladov:
    To, čo je na obrázku, je len principiálna schéma, nie konštrukčné usporiadanie. Niečo mi tam nereže, a to je , že ak by v lete pri 35 stupňoch zelená klapka, ktorá by bola funkčná prekryla radiator, studený vzduch zvonku by strhával podtlakom teplý a púšťal by ho do kabíny. Radiator je súčasťou chladiacej sústavy, a voda v ňom je pri jazde zohriata na prevádzkovú teplotu, akurát sa táto teplota nedodáva vzduchu, ktorý ide do kabíny. V tom prípade by ale mal radiator obtekať nejaký vzduch, ktorý by mal byť niekade vypúšťaný, lebo potom by pri chladení kabíny bol kontraproduktívny....skrátka, chýba mi tam ešte nejaká klapka, ktorá na principialnej schéme kurenia nemusí byť nakreslená.
    Áno aj mne tam niečo faliruje. Chýbajúca klapka usmerňujúca studený vzduch vľavo a v pravo. V lete ale klimatizácia funguje bezvadne a obe strany chrlia chladný vzduch súmerne.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Možno zlá uvaha, ale predsa...
    Čo by stalo, keby si zobral fén a začal fukať do prieduchu, ktorý ti kúri. Ak by išiel(čo asi aj pôjde) teplý vzduch z viacerých výduchov, tak tie by som zapchal(prelepil, uzavrel, ak to ide). Malo by fukať zo zrkadlového umiestneného prieduchu, lebo zmiešavacia komora je jedna. Samozrejme, časť sa stratí a bude fúkať buď von, cez nasávanie, ale to môžeš tiež prekryť nejakým igeliton a založiť tehlou.
    Pokusom by si zistil, že zmiešavacia komora je "priefučná" smerom k obom prieduchom, takže aj naopak by to malo fungovať, a ak teda teplý vzduch príde do zmiešavacej komory, nič mu nebráni, aby išiel do oboch strán.
    Nevyriešili sme problém, len sme ho rozdelili na nejaké celky, ktorých funkčnosť overíme.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Alarme, to vůbec není špatný nápad s tím fénem.
    Ověří se tím průchodnost potrubí a správná funkce klapek.
    A aby se zamezilo vyfoukávání vzduchu zpět přes nasávání, tak stačí kabinový filtr strčit do mikrotenového sáčku a vrátit zpět.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Porucha je absolutne nelogická.
    Aj keby mal zapchatý radiator a hriala by len polovica, tak vzduch, ktorý prejde cez radiator má nejakú teplotu.
    Potom ide spoločným potrubím (opäť vzduch s rovnakou teplotou) a vôbec ten vzduch nevie, do ktorej strany bude za chvilu fukať. Takže putuje potrubím a príde na križovatku, kde ja napísané "fukanie vlavo" a "fúkanie vpravo", a on sa "preskupí" tak, že teplý ide v pravo a studený vlavo, ale pred tým netušil, či pôjde na nohy, alebo na okno.
    S tým fénom je to len zufalý pokus, pretože neviem, ako sa správa auto po vypnutí klúčika. Uzavrie pieduchy von, a zapamätá si ich nastavenie, alebo na to kašle a ak je vstup z vonku otvorený, tak sa trebars vlhkosť dostane dnu a potom sú ráno zahmlené okná? Asi na to kašle,... asi by som chcel moc logickú vec.
    Ak ostávaju klapky otvorené mal by vyskúšať rôzne kombinácie prieduchov. Ak nastaví recykláciu, kde sú nasávacie otvory? Ak su pod oknom na prístrojovke, mohol by nastaviť "OKNO+NOHY", nohy zapchať handrou alebo penou, ručne zatvoriť prieduchy na prístrojovke a fukať do toho, čo ofukuje bočné sklo. Malo by to potom fukať na druhej strane a na okno.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Stále mi to nedá pokoj.
    Keď som menil na aute vypálené žiarovky , musel som dať dole lanká na ovládanie klapiek. Pri zlom nasadení lanka späť sa stalo, že klapka nefungovala. Rozmýšľam nad tým, že žiadny výrobca nezisťuje, čo sa udeje ,ak sa niečo pokazí, aký to bude mať vplyv na funkciu niečoho iného. Príkladom by mohol byť ostrekovač okna. Raz sa točí do prava, raz do lava, a podla toho dáva vodu dopredu, alebo do zadu na okná. Ak ale prepínacie rele ostalo vysieť (spečené kontakty), stala sa taká vec, že stierače síce fungovali, ale pri pokuse o ostreknutie predného okna sa rozbehol zadný stierač. Na vine bolo relé v motorčeku, zem sa dostala tam, kde nemala a pri zopnutí plusu reagoval motorček zadného stieraču. Paralelu by som videl v tom, že celá sustava rozvodov je vtesnaná do jednej plastovej krabice, kde vstupy a výstupy su velmi blízko seba a vtedy je možné, že ak jedna klapka je pootočená (odtrnuhuté lanko a podobne) môže sa stať že skutočne prekryje lavé výstupy . Ďalšou vecou je teplo-chlad. Teplo registrujeme viac, a ak na nás nefuka teplý vzduch, hneď to vieme, ale ak je zapnuté chladenie, ktoré si nepúšťame do ksichtu, tak aj polovica prieduchov vychladí auto, takže veta, že nekúri ale chladí, môže byť zavádzajúca.
    alarm.ba@gmail.com

Strana 2 z 8 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •