Strana 9 z 9 PrváPrvá ... 789
Zobrazenie výsledkov 81 až 90 z 90

Téma: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6VVT Elegance 6AT AllGrip

Predvolené Re: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Nitovka: Ahoj, určitě ta tvoje kamera má vadnou baterii nebo je to konstrukční vada, protože buď tam musí být záložní zdroj (třeba 3V lithiovka) právě na udržení systémového času, příp. dalšího nastavení nebo elektronika musí odpojit nahrávání, aby zbylo dostatek energie v hlavním akumulátoru pro tento případ. 15 minut bude ještě kamera nahrávat, protože po vypnutí zapalování je ještě takovou dobu napětí v lampičkách. Délky nahrávacího času a velikost obsazení prostoru na paměťovém médiu by mělo jít nastavit v menu kamerky. Tedy pokud to není úplný šunt. U mojí Mio jdou délky od 30s do 5min, tzn. že každý soubor má takovou max velikost (ve FHD 1min = cca 100MB) a nastavit asi 3 možnosti velikosti oddílů pro přemazatelné nahrávání, uchovatelné záběry, záběry při parkování (z baterie a reakci z čidla) a pro fotky. Ovšem taky nestála 200 z Aliex.
    Takže na závěr. Kamerka rozhodně nemusí mít trvalé napájení. Naopak, při vnějším napájení (zapnutí zapalování) se probudí a začne nahrávat a při odpojení by měla díky vestavěnému akumulátoru korektně ukončit nahrávání (poškození posledního souboru) a vypnout se nebo přejít na třeba parkovací režim.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Je ešte jedna varianta, a to, že kamera nemá baterku (ja mám takú) a v tom prípade je potrebné trvalé napájanie z akumulátoru.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

alarm: A jak je to řešené? Ke kamerce je "třífous" (zem, stálé + a + přes klíč) nebo to má pouze stálé napájení a on/off ručně?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Tak, ako si napísal. Trvalé napájenie z aku a jeden vodič " + od klučika". Už som to písal, mne v kamere už bateriu roztrhlo od tepla v Chorvatsku, našťastie výrobca rátal s takouto možnosťou a bola zabalená ešte v takom nafukovacom obale. Pod stropom je najteplejšie, a práve tam je kamera... Kameru s bateriou by som už nechcel, je to ďalší potencialny zdroj na zháňanie náhradneho dielu.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Tak potom je to v pohodě . Takže s tou možností + přes klíč počítat už před koupí.

Lokalita
    Veľké Leváre
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara Premium AT 2WD 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Je ešte jedna varianta, a to, že kamera nemá baterku (ja mám takú) a v tom prípade je potrebné trvalé napájanie z akumulátoru.
    Je to tak, kamera je bez baterky. Nechal som sa poučiť tu z vlákna a kúpil takú. Takže jediná možnosť, napojiť osvetlenie interiéru na trvalé napájanie. Podľa Tvojho návodu. Sám to nedám a v servise na mňa kukali jak na trúbu, že čo chcem. Bol som v Breclavy...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Tak to nie, žiadne trvalé napajanie na osvetlenie. Nezasahuj do niečoho, čo by mohlo mať nechcené následky. Ty potrebuješ (ak to nezvládneš sám) ísť do servisu, a natiahnuť vodič z poistky 17 ku kamere cez vodičov stlpik. To budeš mať trvalé napájanie, a kábel od lampičky môže byť ten, čo spúšťa a vypína kameru. Ak ale budeš ťahať jeden kábel od poistky 17, potom tade môžeš natiahnuť aj druhý, z poistky napr. 9 , čo je ten, čo máš teraz z lampičky a kamera zapína a vypína ako má.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Ja mam tiez kameru bez baterky a napojenu ako popisuje Alarm.
    Neviem kto to vymyslel napajat kameru cez lampicku ale je to blby napad.
    Na S Crosse siel ten lavy stlpik lahko odplastovat.
    Ja osobne som sa na to tiez velmi necitil tak som to dal urobit synovcovi kedze sa stale vrta v autach a trvalo mu to par minut.
    V autorizovanom servise sa na to asi kazdy vyprdne.

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Tiež mám z nápadu napájať kameru z lampičky zmiešané pocity, prechádzajúce k panike a hystérii.
    Ale mnohí to tak majú. Zdá sa to velmi jednoduché, ale nahrávať 20 minut po vystupení a opustení vozidla je .. no.. divné. Navyše, pri vytiahnutí klúčika ma kamera pozdraví GÚDBAJOM a pípnutím, a ja viem, že proces nahrávania je ukončený, spotrebič je vypnutý.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Já jsem si nechal v autorizovaném servise (kvůli záruce a ještě to potvrdili na dokladu) protáhnout dvoulinku od zadní části zapalovače až do lampičky (je tam akorát místo), kam jsem umístil a idizoloval měnič z 12V na 5V, který jsem vykuchal z originálního konektoru do zapalovače od kamery. Přímo z lampičky se mi to nelíbilo, protože jsem nechtěl zbytečně lákat ve tmě rozsvícením kamerky po 15 minutách ukončovacím logem, kdy už v autě nikdo není. Stejně tak by začala zbytečně nahrával už při odemknutí / otevření dveří a přitom třeba auto ani nikam nepojede.

Strana 9 z 9 PrváPrvá ... 789

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •