Strana 4 z 9 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 90

Téma: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Prišlo zrkadlo s kamerou, ak to zajtra stihnem, idem na colné...
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Dnes bol úrodný deň.
    Colnica mi bez problémov vyclila zrkadlo, a večer prišli nálepky na kolesá.
    Nakolko som mal niekolko kamier a viem to trochu posúdiť, s tejto som zatial úplne bez seba.
    O čo ide?
    Komunikoval som s predajcom a prosil ho ,aby mi poslal návod, ako to rozobrať a nezlomiť. Vysvetlil som mu, že chcem, aby kamera začala nahrávať, aby to chvilu zobrazovalo v zrkadle, ale potom chcem mať zrkadlo "clean", bez obrazu. Najprv odpísal, že to môžem vypnuť stlačením gombika. Komunikácia pokračovala a pochopil, že chcem mať auto, kde sadnem, otočím klúčikom, a všetko, čo sa má udiať automaticky, sa udeje a ja nemusím nič mačkať. Chcel som využiť zabudovaný časový vypínač na STAR/STOP, ale musel by som tam pridať jedno relé. Nakoniec špecialne pre mňa nahral video a dal mi link.
    Aj som mu písal, že by nebolo zlé, keby to kamera umožňovala cez soft, a nie dorábať paralelku k vypínaču.
    Zapol som kameru a zistil samé pozitívne veci.
    1) Neviem, či to dorobili, lebo v manuale táto funkcia nie je popísaná, ale má to časový SCREEN OFF, volba 1,3,5 minut alebo nevypínať.
    2)V popise je menu v angličtine, polštine, ruštine.... a naraz slovenčina.
    3)Kamera nemá baterku, čo je úplne perfektné (jednu mi už v lete v horučavách roztrhlo a zničilo kameru)
    Má napájanie trvalé plus z akumulátora, aby mohol ukladať video pri vytiahnutí klúčika, a ďalší vstup 12V z poistky po otočení klúčika. Tento vstup sa správa ako tranzistor. Ak je prítomné toto napätie, otvorí cestu k napájaniu z kumulátora aj s časovačom, kde vypne nahrávanie cca 10-20 sek po vypnutí.
    Zajtra idem ťahať káble, idem odplastovať predný stlpik (neviem ako) a skusim to nahodiť...
    alarm.ba@gmail.com

3. Predvolené Re: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

alarm: mam radost, ze mas radost som potom zvedavy na tvoje zreferovanie o odplastovani. tiez uvazujem o kamere a zaujima ma, ci ide v pohodicke schovat kabel...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Aj ja mám radosť, že máš radosť, že mám radosť.
    Predpokladám, že budem musieť odmontovať clonu vodiča a spolujazca, tam býva strechový tapec pritlačený, potom odcvaknúť svetlo nad vodičom kvôli lepšej manipulácii a najhoršie bude dať dole ten plastový kryt stlpiku.
    Nemá skrutky, takže len vyšklbnúť. Logicky to vychádza tak, že ťahať do prava a najprv odcvaknúť vrch. Dúfam, že to nebude drahý "cvak".
    Dokázal by som asi aj prepchať tade vodič, ale bude to potom klepať a buchať. Ja cez ten stlpik ale potrebujem natiahnuť asi tri vodiče, pretože cúvaciu kameru chcem použiť len na nahrávanie. Umiestnim ju nad zrkadlo, už som vyrobil držiačik,aby to bolo akože súčasťou zrkadla, otočená do zadu. Tento typ kamery, aj keď má podla papierov IP-čko, vydrží vonku cca rok, preto ju nechám v interiery.
    A tým, že je nad zrkadlom, tak kábel z nej musí ísť cez stlpik hore a dole (niekde sa musí uložiť 6 m kábla pomerne hrubého), alebo ho zmuchlať nad hlavou.

Ďalšie dobrá vec na kamere je, že by nemala reagovať na trochu dlhší čas štartovania ,ktorý má Vitara. Kamera vypína po strate ovládacieho napätia asi za 10-20 sekund (nestopoval som) takže sa zdá, že bude môcť byť privedené napájanie napr s poistky rádia a trvalé napätie napr. z poistky z výstražných.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Kamera nainštalovaná.
    Ako som písal, demontoval som stredové svetlo, clonu vodiča (Tapec má hore dva vykúsance na pretiahnutie káblov na kameru, ktoré je vidieť cez otvor po svetle. Súdruhovia mysleli na to, že tadial môžu ísť drôty, a to sa cení).
    Poistky, ktoré ukončovali vodiče sú iného typu, takže bolo treba odcvaknúť a naletovať na poistky z poistkovej skrini.
    Demontáž krytu stlpika je jednoduchá. Strhnuť tesniacu gumu, potom potiahnuť za vrch. Ten má iný štupel a rýchlo odskočí. Potom to ešte drží dole na modrom štupli, ten drží o mnoho lepšie, najlepšie plochým šroubovákom medzi karoseriu a štupel a otočiť. Celý kryt som nedával dole, len som ho odklopil. Cez otvor svetla som prepchal pružný drôt (plynové lanko zo škodovky) do priestoru stlpika hore. Cesta dole je po odklopení plastu otvorena, a smerom dole do prístrojovky za plastom stlpika je to tiež prepchatelné. Ťahal som tri káble, obalené v izolačke, obalené v Tesa penovej páske a obehnuté ešte hrubšou izolačkou. Priemer cca 1 cm a zmestil sa. V poistkovej skrini som to napojil na dve poistky, jedna dáva trvalých 12V, druhá je aktívka v polohe klúčika 1.
    Kamera má LWDS (asistent jazdých pruhov), ale ten som už nestihol nastaviť, tak som ho vypol, lebo teta furt hubovala.
    Má aj FCWS (Upozornenie na náraz z predu aj zo zadu cca 10m) ale samozrejme nie je to prepojené z rýchlosťou vozidla, takže predpoklám, že ak za mnou zastane niekto na križovatke, začne hubovať, ale je aj druhá možnosť, že vie zosnímať približnú rýchlosť a vtedy to bude ticho.
    Má to aj otrasové čidlo na spustenie nahrávania, ešte som nestihol vyskušať a aktivovať.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170225_113721.jpg‎ 
Zobrazení:	262 
Veľkosť:	92,5 KB 
ID:	9094   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170225_114039.jpg‎ 
Zobrazení:	238 
Veľkosť:	75,1 KB 
ID:	9095   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170225_114046.jpg‎ 
Zobrazení:	245 
Veľkosť:	84,9 KB 
ID:	9096  
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    VITARA 2015 1,6 benzín 4WD elegance Silky Silver

Ahoj alarm,

chcem Ťa poprosiť o informáciu aký si kúpil typ spomínanej kamery ako i dodávateľa kde si to objednal

Ďakujem za info.
    Vitara 2015 Allgrip 1,6 benzín 4WD elegance Silky Silver
    jozefko55@centrum.sk

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Práve som písal dodavatelovi.
    Neviem nastaviť asistenta jazdný pruhov, ale to asi aj tak nebudem používať, baba mi niečo stále vrfle, ale vypol som upozornenie na priblíženie vozidla a je klud (to je asi preto, že mám zadnú kameru nad zrkadlom a nie vonku, a asi berie interier vozidla ako niečo, čo chce do mňa naraziť.
    Teraz som sa vrátil z pokusov... zistil som jednu vec, a nemám na ňu odpoveď. Písal som predajcovi, či tam je funkcia SCREEN OFF, nejaký časovač, ktorý by vypol displey po naštartovaní, lebo v noci zle vidno za seba, a cez deň tak isto, neregistrujem svetlá áut za mnou. V popise zariadenia to nie je, ani slovenčina, dlho sme si písali, a keď mi to prišlo, bola tam slovenčina a funkcia "saving displey" nevypínať, vypnuť po minute, a troch minutach. Velmi som sa tomu potešil, lebo nebudem musieť rozoberať zariadenie a vypínať to časovačom. Nastavil som to, ale po vytiahnutí klúčika kamera stále nahráva. Nevyplo ju celú noc, ešte že to berie len 3W.
    Ak otočím klučik do polohy 1, začne nahrávať a ja stlačím POWER OFF ručne, všetko prebehne korektne, to znamená, vyberiem klúčik, kamera ešte 15 sekund nahráva, potom sa rozsvieti obrazovka ,vypíše GOODBYE"
    a vypne kameru.
    Vyzerá to tak, akoby doplnili sw o moje požiadavky, ale neodskúšali. Uvidím, ako zareaguje, možno mi pošle nový sw a prehrám to, alebo rozoberiem (návod mi poslal) a dorobím časovač na pár sekund. Nebavilo by ma denne niekolkokrát mačkať to tlačitko...
    link máš tu:
    https://www.aliexpress.com/item/Full...00023.2.fs0ZQs
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Zabudol som foto. Zle sa fotí proti slnku, nenapadlo ma odfotiť to zo zadných sedadiel...

Názov:	IMG_20170226_113620_1.jpg‎ 
Zobrazení:	261 
Veľkosť:	90,8 KB 
ID:	9097   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170226_114411.jpg‎ 
Zobrazení:	241 
Veľkosť:	95,9 KB 
ID:	9098  
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Predajca vyzerá byť velmi korektný, prišiel mi mail, kde sa ospravedlňujú za vzniknuté problémy a upravujú sw, ktorý mi pošlú. Aj napriek tejto drobnej vade (ktorú zajtra odstránim, lebo som to rozobral a zajtra napojím na vypínač START/STOP) je to velmi dobre fungujúce zariadenie (zatial) Za 2 sekundy už nahráva...
    Mám iný problém, a hladám aj bláznivý nápad. Jeden mám...
    Spätná kamera nahráva súbežne s prednou. Teraz som ju narýchlo dal nad zrkadlo, ale keďže je v tme a vonku je svetlo, tak cez zadné okno to nahráva dosť nekvalitne (optická záležitosť). Mňa ako vodiča to sníma kvalitne, ale to ja nepotrebujem,sám seba poznám, sme bohatší ludia a máme doma zrkadlo ,ja chcem nahrávať cestu za mnou. Problém je v tom, že ju potrebujem upevniť v interieri niekde vzadu, čo by som zvládol, ale neviem kade k nej dostať kábel. Nemienim robiť otvory do strešného čalunenia, pod tesnenie dverí to tiež moc nejde, jediné, čo ma napadlo, je vyviesť to cez stredný prítlačný štupel vzadu na stropnom čalúnení.
    Kto má iný nápad? Aj bláznivý a ťažko realizovatelný, pretože môj bláznivý nápad * jeden bláznivý niekoho= realizovatelný nápad.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Nakolko žiadny nápad nebol, realizoval som natiahnutie kábla popod stropné čalunenie, potom som ho pretiahol do stredu, do zadu a vyšiel som von pod plastovým štuplom, čo drží tapacirung. Vyrobil som malú konzolku, dal ju pod štupel a bolo to. Taká blbosť, ale urobiť to včetne natiahnutia káblu trvala asi 3 hodiny. Ale som spokojný, jediná diera, čo pribudla je v štupli, ktorý je vymenitelný a viditelný kábel ku kamere má pár milimetrov. Teraz to nahráva už dobre, kamera je blízko zadného skla . Už to neruší stav ktorý bol pred tým, že bola v tme a zadné okno bolo ďaleko.

Názov:	IMG_20170304_140932.jpg‎ 
Zobrazení:	207 
Veľkosť:	92,8 KB 
ID:	9114   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170304_140943.jpg‎ 
Zobrazení:	187 
Veľkosť:	94,1 KB 
ID:	9115  
    alarm.ba@gmail.com

Strana 4 z 9 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná