Strana 3 z 9 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 90

Téma: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Cierna skrinka

Keď som mal separe kameru, bola trvalo zabudovaná pod stropom.(samozrejme, dala sa lahko vybrať)
    Po našom parkovisku sa občas večer motá škodná.
    Majú baterky a svietia do aut, čo tam človek zabudol...
    Preto račšej volím kameru priamo v späťáku.
    alarm.ba@gmail.com

2. Predvolené Re: Cierna skrinka

Ahojte, chcem sa opýtať, napájanie kamery je riešené len káblom do zapaľovača? Prípadne keby som vymenil celé spätné zrkadlo s kamerou, dá sa to takto riešiť? Ďakujem
    Suzuki Vitara 4WD 1,6 l VVT Elegance

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Prečítaj si môj príspevok nižšie. Záleží ,akú kameru kupiš, či má na konci poistku, alebo zapalovačový konektor, ale v princípe je to jedno. Ak si schopný a ochotný upraviť to, nezáleží na ukončení. V starom aute som mal dovedených 12V do priestoru osvetlenia nad vodičom, lebo tam je dobrý prístup, tam som uložil do peny prevod napájania do zapalovača. Môžeš kúpiť protikus, a potom nič neprerábaš,len nasunieš alebo ho otvoríš a cez pružný stred, ktorý vyberieš, vlezieš dovnutra s napájaním ,ale musíš odstrániť tie bočné pružné pliešky, inak to môže skratovať.(napr. pri prevrátení na strechu). Ja volím pracnejší, ale podla mňa bezpečnejší výsledok, a preto to rozoberám, aby okolo 12V bol nejaký plast, a prívodný vodič je ukončený v ňom. Vždy sa snažím, aby nebolo vidno káble, a preto je pre mňa úplne absurdné, aby som kameru napájal zo zapalovača.
    Ja to už mám nachystané tak, že ak otočím klúčikom do polohy 1, zopne relé, ktoré privedie do kamery 12V, samo sa drží v zopnutom stave, a nereaguje na pokles napätia pri štarte (velmi dlhý štar vitary).Po vybratí klúčika sa napätie stratí.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Dnes som dostal odpoveď od predajcu kamier. Dosť zaujímavé, a preto upozorňujem...
    Ja hladám kameru v zrkadle, ktorá ma ovládacie gombiky priamo na sebe, nie cez dialkové. Mám požiadavku na "screen off", takže nahravanie pri nezobrazovaní v zrkadle. Po skúsenostiach z minulých zariadení je to dobrá vec, lebo ako vodič ,ktorý vidí v späťaku auto, a to auto je vlastne pred ním, len ho zobrazuje zrkadlo...no nič dobrého, pretože mozok musí selektovať, či je to skutočnosť, alebo nie. Najlepšie spätné zrkadlo je čisté zrkadlo. Odpoveď od predajcu bola, že zariadenie podporuje screen off, ale obrazovka je čierna????, nie čistá, ale čierna. Ešte s ním komunikujem, ale mať v strede zrkadla čierny obdlžnik nie je ktovie čo.. Navyše sa mi nepodarilo najsť zariadenie, ktoré by screen off malo nastavitelné v menu, vždy treba po naštartovaní stlačiť gombik. Určitým a dostatočným riešením je stiahnuť jas na minimum, ale to tiež niektoré zariadenia nepodporujú.
    Takže, ak by niekto objednával, treba si dobre zistiť, ako dané zariadenie skutočne funguje, a či mu niečo vadí, alebo nie. Screen off je ale funkcia, ktorú by som doporučil všetkým, čo uvažujú o kamere v zrkadle.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Aby ste to nemuseli rozoberať, ak by niekto objednával kameru v zrkadle, tu sú fotky oboch kusov. Predajcovia ich požadujú kvôli správneho držiaku.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20161207_084345.jpg‎ 
Zobrazení:	282 
Veľkosť:	95,6 KB 
ID:	8972   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20161207_162125.jpg‎ 
Zobrazení:	282 
Veľkosť:	81,0 KB 
ID:	8973  
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Sereď
    Moje Suzuki
    Vitara premium 2VD benzín

Alarm chcem sa informovať , ako máš vyriešenú kameru keď ideš do Rakúska alebo do Nemecka.

http://autobild.cas.sk/clanok/200506...idacne-tresty/

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Donedávna panovali bludy, že kamery sú v Rakusku a Nemecku zakázané. Článok, ktorý si poskytol, som zaregistroval...
    Takže kamery zakázané nie sú, akurát môže byť s****é poskytnutie záznamu. Takže točiť sa môže. (pre seba)
    Potom je otázka v prípade dokázania svojej neviny, inak by kamerový záznam bol k ničomu. Tak to je dilema, ale asi to má hraničný bod. Obvinia ma zo zabitia chodca. Len ja a kamera vie, že mi tam vbehol. A potom je na zvážení, čo je menej bolestné, odsedieť si trest, zaplatiť sudne trovy a náhradu škody ,alebo 300 000€.
    Chcem ale na tomto mieste upozorniť, že aj napriek tomu, že sa v Rakusku môžu používať kamery, existujú miesta, kde je to zakázané. Ide o zopár dediniek, kde si to schválili, tam je zákaz aj fotografovať a hrozia za to pokutami, je to celoplošné na intraviláne a extraviláne obce.

Ak by išlo do tuhého, tak pri návšteve týchto krajín stačí vytiahnuť napájací kábel zo zariadenia.
    alarm.ba@gmail.com

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal J.H Zobraziť príspevok
    Alarm chcem sa informovať , ako máš vyriešenú kameru keď ideš do Rakúska alebo do Nemecka.

http://autobild.cas.sk/clanok/200506...idacne-tresty/
    By ma zaujímalo ako je to v prípade takých dokumentov či TV reportáži, kde sú nakamerované aj osoby nezúčastnené a na zverejnenom videu sú tváre či EČV viditeľné a dotknuté osoby nedali súhlas k zverejneniu?????
    A otázka na Alrarma - to si v tom Rakúsku mám ako pred každou dedinou overiť v nejakej databáze, či sa u nich môže kamerovať a fotiť? Tomu som nejako nepochopil....

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Predvolené Re: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Neviem, aká je prax a postihy za fotenie. Ja som to čítal, ale osobnú skusenosť nemám. Napr. dedinka Gaming. Tam mali našinci problémy, ale neviem, ako to dopadlo. Možno je to kačica, ale bolo to niekde zverejnené.
    K tomu zverejnenie osobných údajov...tak to mi lezie krkom. ŠPZ, ktorá musí byť čitatelná, je osobný udaj, ktorý nesmie byť zverejňovaný.
    alarm.ba@gmail.com

10. Predvolené Re: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Mam kameru Viofo A119 kupovanu cez Amazon (da sa kupit aj na Gearbeste). Je to Cina, ale nie je to jedna zo superlacnych kamier (da sa kupit za cca 80€ s pomocou kuponu). Kupoval som to kvoli velmi pozitivnym recenziam, kde mnoho recenzentov uviedlo, ze ide o super pomer ceny a kvality.
    Je to moja prva kamera do auta, takze nemam s cim porovnavat. Po mesiaci pouzivania mozem povedat, ze recenzie, vdaka ktorym som kameru kupil, su dost ferove a objektivne.

Dizajnovo nejde o najkrajsi kusok, aky si mozete kupit, ale kvalita spracovania je na dobrej urovni. Vo Vitare je po montazi pekne schovana, takze nelaka zbytocne okoloiducich. Mnozstvom funkcii ide skor o jednoduchsi model, dalo by sa povedat, ze ide fakt najma o ciernu skrinku a nie o priemyselnu kameru zaparkovaneho auta (tuto funkciu sice ma, ale do rezimu parkovacej kamery sa musi vzdy manualne prepnut uzivatelom - tym padom je tato funkcia prakticky nepouzivatelna). Takisto nie je velmi prakticka, ak chcete videa pozerat na obrazovke displeja, ak chcete uzamykat videa proti vymazaniu, pripadne ak chcete menit nastavenie kamery (v mojom pripade, po montazi najvyssie ako to bolo mozne - je dokonca na tieto ucely nepouzitelna, kym nevyklopim zrkadlo). Ludia sa takisto stazuju na uvodnu znelku, to vsak mne osobne nevadi vobec a aspon viem, ze sa kamera uspesne spustila.

Hlavnym plusom kamery je to, ze v kamere nie je bateria, ale "capacitor" (prepacte, nepride mi na um slovensky ekvivalent slova), co by sa malo prejavit funkcnostou najma v lete, ked sa teplota pohybuje na hraniciach +40°C a takisto to, ze kamera nahrava fakt v slusnej kvalite, dokonca aj v nie velmi priaznivych podmienkach. Kamera by mala utiahnut aj 128GB sd kartu, mnou pouzivana 32GB karta zvlada nahrat cca 4 hodiny videa pri nastaveni 1920x1080P 60fps (vyrobca odporuca 2560x1440P 30fps).

Momentalne ma trochu vytaca odraz hodin v tme, pripadne ak idem oproti slnku, to sa snad upravi, ked mi pride objednany polarizacny filter (dalsich 10 €).

Viem, ze cena kamery je vyssia, ale ak chcete ciernu skrinku s GPS, na ktoru sa mozete spolahnut (aj v horucavach, ktore su v mojom kraji bohuzial dost bezne), tak Viofo A119 je slusna volba.

Prikladam aj 2 videa (pri tom prvom mi nedal panko pri Ziare nad Hronom prednost), kvalita je trochu skreslena kompresiou youtube, dalsiu zaujimavost uz uploadnem inym sposobom.
    https://www.youtube.com/watch?v=CiInm9kXcEg
    https://www.youtube.com/watch?v=RyQ1hl_l2W4
    Naposledy upravil tenantles; 02-01-2017 o 14:55

Strana 3 z 9 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •