Strana 2 z 9 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 90

Téma: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

1. Predvolené Re: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Som z Petržalky.
    Večer chodia po parkovisku "baterky" čo svietia do aut a pozerajú ,čo je vnutri. Tu by ti tá kamera vydržala cca týždeň. A nemôžeš vylúčiť, že raz takto niekde zaparkuješ.
    Ale je to na tebe...

toto je zhruba to, čo chceš, porovnaj ceny, a nemysli si, že tu tvoju nevarábajú v Čine...
    https://www.aliexpress.com/item/Best...9-574f03dca4c5
    Jaj no Petrzka a cinziak, tak hej,,u nas to je ine kludne,,ako som pisal byvam v dome,takze obavu z toho nemam. Ano v cine ved vsetko sa tam roobi, ale tu co si poslal som kukal ale to video sa neda porovnat, kolega ma inu. Ta A7 ma detekciu radarov, gps, upozornenie prekazky pred tebou, udrziavanie v jazdnych pruhoch a tak,,vela som o nej cital

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Tak s tým nechoď do Nemecka. Tam dostal nemec pokutu a to masnú za to, že mal zariadenie na detekciu radarov, aj keď ju nemal zapnutú. Už samotná držba zariadenia je tam považovaná za priestupok. Rozhodoval o tom súd v Nemecku. Aj moja buduca kamera v zrkadle sa dá kupiť so všetkým možným, ale ja som už na starobu opatrný
    alarm.ba@gmail.com

3. Predvolené Re: Čierna skrinka,alebo akú kameru kúpiť k Vitare?

Tak s tým nechoď do Nemecka. Tam dostal nemec pokutu a to masnú za to, že mal zariadenie na detekciu radarov, aj keď ju nemal zapnutú. Už samotná držba zariadenia je tam považovaná za priestupok. Rozhodoval o tom súd v Nemecku. Aj moja buduca kamera v zrkadle sa dá kupiť so všetkým možným, ale ja som už na starobu opatrný
    Jaj tak k nemcurom sa nechystam, max. tak PL ci HU mozno CZ

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

aj keď ju nemal zapnutú. Už samotná držba zariadenia je tam považovaná za priestupok.
    Tak to by mě zajímalo, jak ztrestají ten německý eshop. A taky jak se k nim ty kamery dostaly.
    Asi sami přiletěly vzduchem - http://www.truecam.com/eshop/de/

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Nemec môže kupovať aj v Rakusku, kde to možno neplatí...
    Inak, čítal som, že v Rakusku, aj keď sa to tak všade píše, že vodič nesmie nahrávať, tak to neplatí.
    Nahrávať vodič môže uplne beztresne, ale ..ak by sa stala dopravná nehoda, a vodič použije tento záznam ako dôkaz svojej neviny, tak za to je pokuta a to masná. Úplne nelogické...

V podstate aj u nás je zákaz používať radary...
    alarm.ba@gmail.com

6. Predvolené Cierna skrinka

Caute, ma niekto zapojenu ciernu skrinku v aute? Viete poradit kade najlepsie potiahnut kabel? Dik

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Predvolené Re: Cierna skrinka

Ešte nemám, ale bude:
    https://www.aliexpress.com/item/Full...00023.2.fs0ZQs
    alebo:
    https://www.aliexpress.com/item/Orig...2-18c4797da14a
    Inštaloval som ich niekolko, a ak by som to zhrnul, tak najlepšie je využiť odmontovanie stropného svietidla nad vodičom (len potiahnuť smerom dole), čo otvorí cestu na pretiahnutia káblu jednak k zariadeniu, a k stĺpiku dverí (vpravo, alebo vlavo). Pchať kábel medzi čalunenie stropu a sklo nie je bohvie čo, môže to byť vidno.. a hlavne s čistými rukami)
    Potom stiahnuť hore tesnenie dverí, aby bolo kadial vytiahnuť ten prepchatý kábel. Ďalšia cesta ide popod plast stlpika. (Nedával som ešte dole, ale filozofia výrobcu je "nacvakávať", takže plast pôjde dole len strhnutím.)
    Pozor na "vaky" nad dverami, aby si ich neomotal omylom prívodným káblom.
    Ak pôjdeš pravou stranou (aj keď je dlhšia, odmontuješ odkladaciu schránku, je tam dosť miesta), ale daj pozor, za schránkou je filter klimatizácie. Zabezpeč k nemu prístup.
    Ak pôjdeš z lava, odmontuješ dve skrutky a dáš dole kryt nad nohami.
    O tom, či vlavo ,alebo v pravo dosť záleží od zariadenia, ktoré chceš montovať, a ako majú byť vidno káble po inštalácii, čo je ale dosť nechutné.
    Ak zariadenie končí poistkou, je výhodnejšie ísť z ľava, ak končí nabíjačkou, zdá sa mi vhodnejšie z prava a nabíjačku schovať ( položiť na tunel v priestore nôh, je tam priestor asi 20x15x10cm)
    Moja vybratá sice má poistku, ale pôjdem z prava, lebo nabíjačku už mám zabudovanú.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Ešte ma napadla jedna vec, čo sa týka kamery. Vitara je trochu špecifická dlhším štartovaním. U mňa zatial najdlhším,od roku 98, keď som predal favorita. Nemám to overené, ale môže sa stať jedna nepríjemnosť, a to, že po otočení klúčika začne kamera nahrávať, ale pri štarte stiahne napätie na dlhšiu dobu, čo môže (nemusí) spôsobiť vypnutie kamery (skôr by som mal napísať, že začne byť práve v režime vypínania po strate napätia). Reakcia ale bude závisieť asi od konkrétneho výrobku.
    A práve v tomto stave znova naskočí napätie. Tento stav nerobí dobre žiadnemu spotrebiču. Moja posledná čierna skrinka bolo spatné zrkadlo s androidom, kde to bolo dosť cítiť, aj keď som to mal ošetrené tak, že štartom sa nevypínalo prívodné napätie. Nábeh totiž trval viac ako 10 s, a ak som potreboval len posunúť auto, tak zariadenie ostalo v takom divnom stave, z ktorého sa zbieralo niekedy aj 5 minut. Nakoniec teda vždy vyplo, ale nebolo to uplne košer.
    alarm.ba@gmail.com

9. Predvolené Re: Cierna skrinka

Dakujem za postreh.

Lokalita
    Sereď
    Moje Suzuki
    Vitara premium 2VD benzín

pred pár týždnami sa mi pokazila kamera v aute . Začala nahrávať rôzne hlúposti a na karte ne identifikovateľné kódy.. tak som sa rozhodol že objednám druhý.
    kamera GEMBIRD DCAM-002 ma sklamala hned od začiatku, tak som neriešil ani to že sa pokazila.
    Po hladaní som narazil an aliexpresse na kameru Novatek Mini Car DVR Camera GT300.
    cena bola super tak som ju objednal.
    Koncom minulého týždňa dorazila. a musím povedať že za tú cenu - € 12,10 aj s poštovným - som nadmierne spokojný.
    Kvalita a ovládanie a záznam o veľa lepšie ako pri predošlej kamere.
    Malý rozmer, jednoduchá montáž, jednoduché ovládanie .
    Možnosť použitia aj ako foták, a do konca je možné napojiť aj na mobilcez mini HDMI kábel..

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	file.jpg 
Zobrazení:	110 
Veľkosť:	11,3 KB 
ID:	8964

Strana 2 z 9 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky