Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: 2 sedačky + podsedák vzadu - zmestia sa?

1. Predvolené 2 sedačky + podsedák vzadu - zmestia sa?

nevozíte niekto tri deti vzadu v Ignise? vlezú sa tam tri sedačky alebo dve+podsedák?
    potrebujem v prípade hnusného počasia hodiť deti do školy/škôlky 1km, tak hladám nejaké malé/lacné/jednoduché/nekazivé benzínové auto.

2. Predvolené Re: 2 sedačky + podsedák vzadu - zmestia sa?

tak si odpoviem sám ked som ho bol odmerať v bazáre, zmestia sa tam dve sedačky a jeden podsedák, bohvieaký luxus to nie je, ako núdzovka na 1km do škôlky v pohode.

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: 2 sedačky + podsedák vzadu - zmestia sa?

No ako si napísal - núdzovka. "Vďaka" úžasným predpisom, masážou v zmysle bezpečnosť nadovšetko už nedáš na zadné sedačky bežného sedana či SUV ani manželku s dvomi detskými autosedačkami tak aby sa dalo hovoriť o normálnej situácii na prevážanie sa autom. Táto kombinácia sa vojde možno do nejakého auta typu Sharan, *****porter či nejaká široká americká krava (Lincoln, Ford...).

4. Predvolené Re: 2 sedačky + podsedák vzadu - zmestia sa?

ako keby v EU nikto nestál o rodiny s viac ako dvomi deťmi, tri do klasického sedana/kombíka normálne neposadím a s väčším autom zase nikde normálne nezaparkujem (od čiary ku čiare a vystupovať cez kufor).

na dlhšie trasy máme Scenica, to je tak na šírku posledný rozumný kompromis kde sa dajú dať tri sedačky a pritom ešte zaparkovať v meste (je tam 133cm na šírku vzadu oproti Ignisu ktorý má 123 ako najužšie miesto. Sharan/galaxy/voyager je pre ženu už reálne problém niekde zaparkovať.

nechápem prečo výrobcovia robia také naoko masívne dvere s vystúpenými klučkami. vyzerá to ako dvere do trezoru a ked to človek rozoberie, tak je tam rovnaký prd ako na starom favorite.
    Naposledy upravil iv@n; 17-08-2016 o 10:04

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: 2 sedačky + podsedák vzadu - zmestia sa?

Citácia Pôvodne odoslal iv@n Zobraziť príspevok
    ako keby v EU nikto nestál o rodiny s viac ako dvomi deťmi, tri do klasického sedana/kombíka normálne neposadím a s väčším autom zase nikde normálne nezaparkujem (od čiary ku čiare a vystupovať cez kufor).

na dlhšie trasy máme Scenica, to je tak na šírku posledný rozumný kompromis kde sa dajú dať tri sedačky a pritom ešte zaparkovať v meste (je tam 133cm na šírku vzadu oproti Ignisu ktorý má 123 ako najužšie miesto. Sharan/galaxy/voyager je pre ženu už reálne problém niekde zaparkovať.

nechápem prečo výrobcovia robia také naoko masívne dvere s vystúpenými klučkami. vyzerá to ako dvere do trezoru a ked to človek rozoberie, tak je tam rovnaký prd ako na starom favorite.
    Ale neboj - západná EU stojí o mnoho-detné rodiny, ale musíš mať správnu farbu pleti (takú od slabo-kakaovej po čiernu čokoládu).
    No ono tie parkovacie miesta (hlavne v a pri supermarketoch) navrhujú inžinieri pod tlakom maximálneho počtu miest na minimálnej ploche - hotová katastrofa. A aby som vyberal auto podľa šírky parkovacieho miesta tak to už by bol len problém - asi by som jazdil tankom, lebo tan má dvere na streche .
    Aj v Grand Vitare napr. nedáš dozadu 2 detské sedačky a manželku - proste to rozmerovo a tvarovo nevychádza. Možno verzia s podsedákom by sa dala realizovať, ale štandardné 5 miestne auto skončí ako 4-miestne pri dvoch autosedačkách, lebo tie autosedačky sú kvôli bezpečnosti tak masívne, že vážia 15kg a rozmery majú ako priemerný američan.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •