Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: Grand Vitara 2007, 1.9 Ddis, Hluk pri zaradenej 3

1. Predvolené Grand Vitara 2007, 1.9 Ddis, Hluk pri zaradenej 3

Ahoj! Vie mi niekto poradit čo môže spôsobovat hluk pri zaradenom 3 stupni ? Nerobí to vždy ale až po dlhšej jazde. Ďakujem

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: Grand Vitara 2007, 1.9 Ddis, Hluk pri zaradenej 3

Citácia Pôvodne odoslal Gv2007 Zobraziť príspevok
    Ahoj! Vie mi niekto poradit čo môže spôsobovat hluk pri zaradenom 3 stupni ? Nerobí to vždy ale až po dlhšej jazde. Ďakujem
    Koľko kilometrov to má nabehané, aký hluk to robí (nejaké prirovnanie, hlasitosť), začne to robiť naraz, alebo sa to postupne zvyšuje? Ak to robí len na tej trojke tak to ukazuje na prevodovku a tu sa natíska otázka tých kilometrov a výmeny oleja. Model 2010 (po facelitfe) ma predpísanú výmenu oleja každých 50 000 kilometrov - nemusí to byť zdroj problému, ale je to najlacnejší začiatok riešenia problému.

3. Predvolené Re: Grand Vitara 2007, 1.9 Ddis, Hluk pri zaradenej 3

Neviem kedy bol meneny olej, ale tým začnem že ho vymením. Ten zvuk začne asi po 20km jazdy, nie je to velmi hlučné a je to akoby buchal kov o kov ale len také "vybracie"

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: Grand Vitara 2007, 1.9 Ddis, Hluk pri zaradenej 3

Citácia Pôvodne odoslal Gv2007 Zobraziť príspevok
    Neviem kedy bol meneny olej, ale tým začnem že ho vymením. Ten zvuk začne asi po 20km jazdy, nie je to velmi hlučné a je to akoby buchal kov o kov ale len také "vybracie"
    No mne na GV r.v. 2010 2,4VVT znejú 2-hý a 4-tý rýchlostný stupeň inak ako nepárne stupne - je to taký bzukot či vibrácie. Ale ten zvuk je prítomný vždy. Po výmene oleja sa to trochu zlepšilo.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •