Strana 6 z 31 PrváPrvá ... 4567816 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 304

Téma: Svetlá pre denné svietenie

1. Predvolené Re: Svetlá pre denné svietenie

nie nalepovacie. Tie, čo boli na shope cobra tuningu - 4 LED svetlá DRL alebo 5 LED. Tie ako tam píšu by mali byť homologované.

2. Predvolené Re: Svetlá pre denné svietenie

potom daj foto
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Predvolené Re: Svetlá pre denné svietenie

Gany, oni nie su pasikove. Maju iba obdlznikovy tvar. Ale su dost velke, nie som si isty, ci sa zmestia k hmlovkam:
    4 LED
    5 LED

Pasikove su tieto (tiez homologizovane ako DRL):
    28 LED
    ale tieto "pasikove" sa mi vobec nepacia - tie su podla mna take "tuZingove"

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Nechápu, proč se s těma homologizacema dělají takové obstrukce a ciráty, zejména pokud se jedná o užitečné, bezpečnost podporující, součásti. Starší si vzpomenou, co se dělo kolem zadního, třetího brzdového světla. A dnes to má i ta nejlevnější šunka.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Pretože štát musí z niečoho žiť. Vieš aký balík sa vyzbiera na homologizáciach všetkého možného?

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Nechápu, proč se s těma homologizacema dělají takové obstrukce a ciráty, zejména pokud se jedná o užitečné, bezpečnost podporující, součásti. Starší si vzpomenou, co se dělo kolem zadního, třetího brzdového světla. A dnes to má i ta nejlevnější šunka.
    Pretoze by si kazdy nalepil pasik hocijakych LED diod a tvaril by sa ze ma DRL. Pritom by si si ho ale pri jazde za jasneho slnecneho dna nevsimol, pretoze tie jeho "DRL" by mali svietivost ako sviecka...

Homologiazacia je na prvy pohlad byrokracia. No na druhu stranu je zarukou bezpecnosti. Predstavte si, ze by si kazdy dal na auto co by sa mu zapacilo. Homologovane vyrobky splnaju predpisane technicke aj bezpecnostne parametre - teda si mozes byt isty, ze ked pouzijes homologovane DRL, budu ta ostatni vidiet aj za prudkeho slnka v lete, dalej ti napr. nezhori auto kvoli nekvalitnej kabelazi, alebo sa ti v svetlometoch nebude drzat stala vodna hladina, pretoze nebudu vodotesne.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Takze prve DRL su namontovane na swifte (sice nie na mojom, ale ma tiez predny naraznik zo swifta sporta)
    Viac info aj prve fotky:

Citácia Pôvodne odoslal swiftclub.sk - Shrek
    Tak a Kuli ma od dnes DRL

Co sme pri montazi zistili:

1. Tri skrutky, ktore drzia naraznik odspodu (v strede), stoja za prd. Pri povolovani Kuli urval vsetky. Nie preto, ze Kuli je silnejsi ako Chuck Norris (co je samozrejme jasne ), ale pretoze boli vsetky absolutne zhrdzavene. A to mu minuly rok menili naraznik

2. Vypinaci kontakt je mozne spravit iba na pakrovacky, nie na stretavacky. T.j. vo swifte nie je mozne pouzit DRL spolu s obrysovkami. Stretavacky su totiz robene tak, ze na ziarovke je staly prud a spinacom sa spina kostra. Nie plus kontakt.

3. S montazou samotnych DRL nie je najmensi problem. Problem je najst vhodne miesto riadiacej elektronike tak, aby dociahli vsetky kable bez cvakania a nadpajania. Vyrobca evidentne setril kazdy centimeter kabla.

4. Ked si tuto sadu kupite, nestaci ju otestovat 30 sekundovym testom ci funguje a uspokojit sa s tym. Este pred montazou sadu napojte na baterku a nechajte motor vrcat na volnobehu zopar minut. Kulimu sa totiz stala nemila vec, ze jeho riadiaca jednotka pre DRL - konkretne nejaky kondik - je kapacitne poddimenzovany alebo nastaveny na vyssiu hodnotu napatia pre vypinania. Prejavuje sa to tak, ze pri volnobeznych otackach sa miestami DRL vypnu a hned aj zapnu. Toto sme zistili bohuzial az ked bolo vsetko poskladane. Kedze su kable natahane pod naraznikom, pre reklamaciu treba opat zhodit naraznik.

5. Kuliho swift vyzera s DRL ovela lepsie ako ked tam mal iba sietky.

6. Ked ide Kuli na ceste za vami, vyzera to v spatnom zrkadle fakt dobre.

FOTO1
    FOTO2
    FOTO3

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Shrek
    Homologiazacia je na prvy pohlad byrokracia. No na druhu stranu je zarukou bezpecnosti.
    V žádném případě jsem neměl na mysli, že by sis mohl dát na auto co tě napadne
    To ne, vše musí odpovídat předpisům, ale řekněme si, že často velmi nesmyslným.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Nic v zlom, ale je tu niekto, kto nema rad linky smerujuce na swift forum?
    Moj posledny prispevok totiz obsahoval link na prispevok, ktory je v nom teraz citovany. Suuzuukii, to si zmenil ty?

Nie je mojim zamerom robit tu reklamu inemu foru, ale pride mi divne pisat 2x to iste na dvoch podobnych forach...

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    V žádném případě jsem neměl na mysli, že by sis mohl dát na auto co tě napadne
    To ne, vše musí odpovídat předpisům, ale řekněme si, že často velmi nesmyslným.
    To je ale uz o inom - o odbornej fundovanosti a miestami az inteligencii uradnikov...
    No to je uz off topic tema.

Strana 6 z 31 PrváPrvá ... 4567816 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •