Strana 3 z 31 PrváPrvá 1234513 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 304

Téma: Svetlá pre denné svietenie

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Svetlá pre denné svietenie

Horšie je, že som to dnes meral na Splashi kde by som mohol DLR dať a prišiel som na to že jediné vhodné miesto je vedľa hmloviek. Lenže aj tam (pokiaľ nechcem rezať nejaké otvory) sa vojdu svetla max 80x20mm a také malé som zatiaľ nenašiel

2. Predvolené Re: Svetlá pre denné svietenie

Tak v pondelok som sa na STK pýtal či prejdem kontrolou s DRL namiesto hmloviek - odpoveď "žiadny problém"
    Ak by svetlá DRL boli na nevhodnom mieste alebo by nemali správne zapojenie jedná sa o závadu "A" , ktorá nemá vplyv na výsledok kontroly. Vedel mi len povedať, že svetlá majú byť označené DL resp DRL a majú mať samostatný vypínač.
    Otazka znie budú taký benevolentní aj fízli?
    ignis 1328 2WD rv 2005

No, to je fain, že s tým STK nemá problém.
    Zákon, to je problém, aj oni sú len ludia
    Samostatný vypínač musí byť v kabíne?
    Či by stačilo v motorovom priestore. Tiež nechcem žiadne neodborné ošklivé diery do palubky..
    Suzuki Splash 1.2 GS

4. Predvolené Re: Svetlá pre denné svietenie

no musíš to predviesť na STK od volantu, tak ak to nebudeš mať v úplnej automatike tak na vypínač v motorovom priestore zabudni alebo si to sprav na dialkové ovládanie
    ignis 1328 2WD rv 2005

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Někde se tady psalo, že by měly svítit s parkovačkama a zhasnout s potkávacími. Nebo jsem to blbě "pochápal" ?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ja budem mat DRL s najvacsou pravdepodobnostou s plne automatickym zapinanim. Ziaden vypinac v kabine. Zapnu sa po nastartovani (nie po zapnuti zapalovania - to zabezpeci riadiaca jednotka na zaklade napatia el. sustavy, ktora po nastartovani dosiahne hodnotu cca 14,3 V) a vypnu sa podla toho, ci vypinaci kontakt zapojim na parkovacky alebo stretavacky. Ja ich zapojim pravdepodobne na stretavacky, teda mi budu svietit aj pri zapnutych parkovackach.

Podmienkou zapojenia DRL je, ze nesmu svietit sucasne so stretavacimi/dialkovymi svetlami.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Shrek, ideš si to robiť sám? Či to už robí nejaký Suzuki servis.

8. Predvolené Re: Svetlá pre denné svietenie

shrekino si to bude robit sam....a ja som zvedavy ako to bude vyzerať na živo na sporte...

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ano, urobim to sam. Nie je to nic zlozite. Balenie uz obsahuje riadiacu elektroniku, ktoru iba pripojim na "+" a "-" na baterku a vypinaci kontakt na stretavacky. To je cele. Zapinanie a vypinanie bude plne automaticke podla napatia v el. sustave, resp. vypnutie po zapnuti stretavaciek.

Najviac ma zabavi asi uchytenie - aby to vyzeralo prirodzene a nie ako "sedlaktuning". Mozno si budem musiet nakreslit a dat vyrobit ocelove drziaky na mieru, ako ked som tam dal na jesen sosovkove hmlovky namiesto tych seriovych.

Este spekulujem nad moznostou rozobrat povodne hmlovky, vykuchat ich zvnutra, tieto DRL vsadit do ich puzdra a zavriet ich. Malo by to vyhodu presneho uchytenia a dvojiteho krycieho skla - ochrana pred kamenmi. Nevyhodou by bola horsia citatelnost homologizacnej znacky na krycom skle a potencialne dlhsie rozhovory s prislusnikmi policie pocas cestnych kontrol. Ale tych sa nebojim, vytlacil som si homologizacny certifikat a budem ho nosit so sebou v aute - keby nieco.

Inak, uz mam tie DRL doma. Takze este nejaky tyzden-dva a mam ich na aute - podla volneho casu.

Ten homologizacny certifikat je len kus bezcenného papiera ktorým žiadneho policajta neo....š.
    Zisťoval som to u známeho na DI. Musíš mať doklad z autorizovaného servisu o tom že tie DRL sú schválené
    pre typ auta na ktorom sú namontované a že boli namontované v autorizovanom servise.
    Ak by to bolo také jednoduché ako si to predstavuješ, tak by som ich už dávno mal.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Strana 3 z 31 PrváPrvá 1234513 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •