Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 13

Téma: Kontrola po 1000km

Predvolené Kontrola po 1000km

......to bude asi najrozumnejšie, aj tak pri 1000km mi treba ísť do servisu, skontrolujú náplne tak sa ich spýtam a možno je to ozaj len kvôli tým synchronom ako píšeš. Díky.
    Suzuki Splash 1,2 GS

Predvolené Re: Kontrola po 1000km

Čao
    Prečo musíš ísť po 1000 KM do servisu? Mne nič také nekázali, a keď som chcel od nich názor na výmenu OIL po 5000 KM ako tu spomínal jeden člen z Croatie tak ma vysmiali že nech si ušetrím korunky, že stačí prísť po 15000 alebo 1R. Pravda je že hladina oleja neklesá a olej je pekný čistý. Mám teraz 6300 KM.
    Suzuki Splash 1.2 GS

Citácia Pôvodne odoslal Sances
    Čao
    Prečo musíš ísť po 1000 KM do servisu? Mne nič také nekázali, a keď som chcel od nich názor na výmenu OIL po 5000 KM ako tu spomínal jeden člen z Croatie tak ma vysmiali že nech si ušetrím korunky, že stačí prísť po 15000 alebo 1R. Pravda je že hladina oleja neklesá a olej je pekný čistý. Mám teraz 6300 KM.
    Zdravím Ta. Ja mam najazdených cca 13 500 km. O dva týždne idem na serv. prehliadku. Stav oleja kontrolujem. No, je potreba ho vymenit. Výmena oleja závisi od typu a druhu oleja (a aj ceny). Na skodovke 120L som menil cca po kazdých 5000 km. Dával som obyčajný motorový olej.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

Citácia Pôvodne odoslal Sances
    Čao
    Nazdar,
    v predajni pri kúpe auta som dostal inštrukcie, že pri 1000 km mám prísť do servisu, nič nebudú vymienať, nič ma to nebude stáť, len skontrolujú všetky náplne, podľa mňa sa len popozerajú, či je všetkého dosť a pod. , čo sa dá veľmi jednoducho skontrolovať aj doma, hmm.....
    Suzuki Splash 1,2 GS

Lokalita
    Topoľčany

Tak mne nikto nič také nehovoril.. Dokonca mi nehovorili ani o zábehu aby sa jazdilo šetrnejšie... Jediné čo povedali bolo že nemám nič dolievať okrem vody do ostrekovača a ukázali kam
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Ja som sa tiez po kupe pytal, ze ci netreba prist po cca 500 - 1000 km na kontrolu, sa na mna pozerali ako na UFO. Lenze nie kvoli kontrole naplni, ale este zo skodovky si pamatam, ze vzdy po vymene napr. tesnenia pod hlavou valcov, hlavy vlacov, alebo zbruseni a naslednej montaze hlavy sme auto po zhruba tych 500 km pozreli, ze je vsetko ako ma byt.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Podobne som sa pýtal aj ja. Bolo mi povedané, že na aute je urobená kompletná predpredajná kontrola a prísť mám len keby sa mi niečo nezdalo, alebo bol problém, ináč až o rok, resp. 15 tisíc km.

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Podobne som sa pýtal aj ja. Bolo mi povedané, že na aute je urobená kompletná predpredajná kontrola a prísť mám len keby sa mi niečo nezdalo, alebo bol problém, ináč až o rok, resp. 15 tisíc km.
    potom zavolám do toho servisu nech sa pre istotu ešte raz vyjadria ohľadom tej prehliadky, na ktorú ma vyzvali pri 1000 km, teraz mám cca. 9OO km. Ináč, mrknite sa do sekcie zábeh, tam som opísal môj dnešný krátky výletík až k nebeským otáčkam na splashíku, hádam mu to neublížilo
    Suzuki Splash 1,2 GS

Mne pri predaji hned povedali, že po 1000km sa mam prist ukazat pre istotu, aby pozreli či je všetko tak ako ma byť. Mne to prišlo celkom milé , že maju zaujem o zakaznika este aj po predaji najma ak je to zadarmo.
    SX4 1.9DDiS GS 4x4 2007

presne ako píše retro, auto zodvihli, popozerali zospodu, či je všetko ok, či nič neuniká, netečie, skontrolovali dotiahnutie šrób, upevnenie kolies, auto dole a otvorili kapotu, skontrolovali všetky náplne.... technik ochotne a s veľkou dávkou trpezlivosti zodpovedal moje nekonečné otázky...

- zábeh nieje potrebné robiť tak ako voľakedy na škodulách a atď, jednoducho sadnúť a jazdiť...
    - olej 5W-30...
    - spojka sa doštelovať nedá, len vôla pedála, je to vec prevodovky, ale zase také hrozné to predsa nieje, keď sa náhodou nepodarí spiatočka na prvý krát tak znova vytlačiť spojku, lepšie ako cvekať nasilu , možno to potrebuje ešte " sadnúť "
    Suzuki Splash 1,2 GS

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •