Strana 5 z 12 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 117

Téma: Nežiadúce zvuky v interiéry

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Nežiadúce zvuky v interiéry

Tak toto som ešte nechytil, snáď to nie je viróza.
    Silne mi to pripomína zvuk iskriacej nabíjačky práve pripojenej k akumulátoru.
    Vyber ten výduch. Normálne ho podpáč a vylezie von, ako na fotke odo mňa.
    Takéto problémy sa riešia rozkúskovaním dielov. Budeš mať istotu, že to robí/nerobí priamo ten smerovač vzduchu.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

tenantles:
    Majú na zvuk vplyv otáčky ventilátora?
    Myslím si, že pri montáži auta sa tam akosi dostalo nejaké teliesko...predstav si šnúrku, ktorá sa dostala do potrubia ,je pricvaknutá medzi spájanými rúrami a je vnutri. Pri prúdení vzduchu toto bucha o vnutro rury.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Dal som dole dekor. Pravý.Chcel som vybrať rádio, ale nejak sa nedarilo. Povolil som horne dve skrutky, ale nevedel som ho vytiahnuť. Inšpiroval ma jaroslav.kurčík, a rozoberal som to, lebo občas sa z priestoru rádia ozývali praskavé zvuky. Išiel som ale inou cestou. Rádio je opreté (okrem dvoch skrutiek) hore aj takými do červena robenými plastami o konštrukciu. Keď som potlačil rámček rádia, vrch sa snažil uhnúť , radio sa celé pohlo práve v tých plastových držiakoch. Bola tam vôla cca 1,5-2mm. Stredný bol pekne opretý, ale krajné nie. Vložil som pod to 2mm hrubú gumu a ešte som to podlepil penou. Po tomto zásahu rádio prestalo praskať. A ked som to už mal dole, obehol som páskou styčné plochy dekoru s rádiom. Ešte som s tým nešiel, ale pri potlačení sú zvuky skoro žiadne, takže dúfam, že sa to prejaví aj pri jazde a skrúcaní vozidla.
    Týmto venujem tichú spomienku mojej tichej, nevrzgavej, 9 ročnej i30-ke .
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170507_120401.jpg‎ 
Zobrazení:	272 
Veľkosť:	92,0 KB 
ID:	9192   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170507_125008.jpg‎ 
Zobrazení:	273 
Veľkosť:	96,9 KB 
ID:	9194   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170507_122145.jpg‎ 
Zobrazení:	248 
Veľkosť:	94,0 KB 
ID:	9196  
    Naposledy upravil alarm; 07-05-2017 o 13:53
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Halič
    Moje Suzuki
    Vitara S, 1.4 Boosterjet, AT, AllGrip

Tie dve skrutky nad rádiom treba vybrať a radio normálne vypáčiť von. Drží len na uchytkách v okolí rádia. Spočiatku to ide ťažšie, tak ako každé páčenie, ale potom pekne vybehne von.

Som zvedavý, či ti tá tvoja úprava pomohla aj za jazdy. Ja osobne som voči tomu skeptický, lebo viem že tam vŕzga plošný spoj dotykovej obrazovky a ten je priamo priskutkovaný k rámu rádia. Tam by bolo treba komplet vybrať rádio, rozobrať ho na tej styčnej ploche a znova spojiť avšak s použitím nejakých antivibračných podložiek, napr. z gumy, z pryžu alebo si nejaké vyrobiť z mäkkého materiálu.

Sám sa na to chystám, len nebolo vhodné počasie a stále som mal zaprataný dvor. Keď to budem robiť, tak pofotím a hádam bude z toho aj návod pre ostatných.

Odoslané z T02 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Zatial ticho, žiadny vrzgot.
    Len teoria:
    Ak sú krajné plastové cvakačky volné (umožňujú rádiu pohyb), tak rádio pochopitelne cvičí. Ak cvičí,môže krutiť doskou.
    Ak sa to podloží, krútenie prestane. (ono neprestane, guma hr.2mm nezabráni krúteniu auta), ale je tam určitý odpor.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

jaroslav.kurcik:
    Dnes nebolo teplo, len okolo 10-11 stupňov, takže teplota ako polahčajúca okolnosť nebola...
    Auto je tiché, aj pri tukaní do rádia sa nič neozývalo.
    Už ostáva u mňa vyriešiť asi poslednú vec, a to dvere, vodičove a spolujazcove. Niekto to písal, že ak sa buchne rukou po dverách v oblasti ochranných líšt, počuť hrkot. Je to tak. Po buchnutí vrch dverí zavibruje...a to je asi aj zdroj zvukov ,ktoré tu dlho hladáme.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Halič
    Moje Suzuki
    Vitara S, 1.4 Boosterjet, AT, AllGrip

Nízka teplota je skôr poľahčujúca okolnosť. Mme to vŕzga len pri vyšších teplotách, cca nad 15°. Ja som na jeseň povoľoval šrobiky tak ako som písal vyššie. Cez zimu to prakticky vôbec nevŕzgalo, až na extrémnych nerovnostiach na ceste. Vŕzganie sa opäť objavilo, keď začali stúpať denne teploty.

Tiež mám okrem toho rádia viacero iných miest, kde to vydáva nežiadúce zvuky. Napr. niekde v oblasti pravých zadných dverí, alebo B stĺpika to po prejdení nerovnosti zahrkoce, akoby hrkalo sklo (možno niečo iné vo dverách, prípadne v stĺpiku). Zaujímavé je, že to robí len pri nízkych teplotách, cca pod 10°. Príčinu sa mi nepodarilo zistiť (dvere som ešte nerozoberal). To mám asi tak na striedačku: v lete vŕzgajúce rádio, v zime hrkanie vo dverách.

Ešte občas zarezonuje palubná doska (alebo tapacir dverí), kým je studený motor. Nie je to nič strašné, Nikdy to netrvá dlhšie ako 10 sekúnd. Príčinou sú zrejme stuhnuté plasty. Neviem, či by sa kôli tomu oplatilo rozoberať a tlmiť palubnú dosku.

Ešte občas drnčí palubná doska v oblasti ľavého, niekedy pre zmenu pravého výduchu klimatizácie. Príčinu neviem identifikovať.

Posledný pazvuk je praskanie z ľavej zadnej časti, akoby od B stĺpika, ale len keď je veľmi teplo a tú stranu svieti ostré slnko. Príčinu som zistil. Nesprávne doliehajúci vonkajší ozdobný plast na ľavých zadných dverách (ten čierny vedľa skla nad kľučkou). Nemal som čas rozobrať to, potom prišla zima a v zime sa s plastmi nedá pracovať. Aj keď bude teplejšie budem sa báť rozobrať to aby sa tvrdý plast nezlomil. Možno s tým zajdem do servisu ak sa to v lete znova objaví.

Ako vidíte, je toho dosť na ročnom aute. Suzuki sa teda vôbec nepredviedlo. Neviem ako bežné sú takéto pazvuky y iných aut a iných značiek. Ja som mal predtým len SX4, dva a trištvrte roka a nič tam nevŕzgalo, žiadne pazvuky. Asi preto mi to viacej vadí na Vitare.

Odoslané z T02 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal jaroslav.kurcik Zobraziť príspevok
    Nízka teplota je skôr poľahčujúca okolnosť. Mme to vŕzga len pri vyšších teplotách, cca nad 15°. Ja som na jeseň povoľoval šrobiky tak ako som písal vyššie. Cez zimu to prakticky vôbec nevŕzgalo, až na extrémnych nerovnostiach na ceste. Vŕzganie sa opäť objavilo, keď začali stúpať denne teploty.
    Přesně tu samou zkušenost mám taky. Říká se tomu "tepelně objemová a délková roztažnost". Plasty vyšší teplotou zvětší svůj objem, dostanou se blíž k sobě, zmizí dilatační spáry a začne to o sebe vrzat.

EDIT: A nejen plasty, ale i ostatní materiály. Stačí se podívat co udělá slunce s kolejnicemi.
    Jedinou anomálií je snad jen voda.
    Naposledy upravil Mite; 09-05-2017 o 20:56

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Mám opačnú skusenosť. Hovorí sa tomu tepelná a objemová a dlžková "sťažnosť".
    Čim je chladnejšie, tým sú plasty tvrdšie, prestávajú pružiť a zmenšujú sa.
    Interierové kryty B stlpika....sú prichytené o plechy a potom zacvaknuté do seba.
    Za tepla pri rozťahovaní je plast ochotný sa mikrovyduť, zaprieť sa o seba, ale keďže je mäkký a tvarovatelný, je to lepšie ako keď pri chlade, kde ocel má omnoho menšie sťahovanie ako plast, sa plasty snažia od seba odtrhnúť. To znamená, že je tvrdý, zapretý do plastového protikusu, netvarovatelný, a pri prejazde nerovnosti sa pnutie medzi nimi vyrovnáva skokom, to znamená drží, drží, až nakoniec tvrdosť plastu spôsobí jeho preskočenie do novej polohy.Nie postupne, naraz. A to sú tie zvuky, keď človek sadne do nevykureného auta , pohne sa , a puká to a praská. Potom začne pukať a praskať vplyvom zohrievania (znovu sa uvolňuje pnutie stiahnutých plastov), až sa vykuri ,...a praskoty prestanú.
    Skrátka mám iný názor.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Prievidza
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara S 1,4 SpaceGray

Podelím sa aj ja o nejaké pazvuky.Je to síce počuť v interiery ale prichádza to od stieračov.Keď ich mám pustené je jedno aky cyklus,v hornej polohe na vodičovej strane to vydáva také puknutie. Príde mi to ako pazvuk pod oknom.Máte takéto niečo aj vy.

Odoslané z iPhone cez Tapatalk Pro

Strana 5 z 12 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •