Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 35

Téma: Motorový olej Splash

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Motorový olej Splash

V úterý jdu měnit Castrol Magnatec -5W 40. V akci na netu 5l - 999Kč vč.poštovného. No nekup ho.
    Jen tak mimo - dnes ráno -19°C . Bez problémů start i jízda.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tiež bola dnes u nás ráno kosa a presne ma napadlo založiť tému Zimné štarty - aký maximálny mráz?
    Olej bol evidentne dnes ráno skôr v pevnom skupenstve ako v kvapalnom

3. Predvolené Re: Motorový olej Splash

Zdravim vsetkych
    zaujimalo by ma aky olej vam vymenili pri garančkach na splashi 1,2 benzin, lebo ta 0w20 je naozaj troska draha tak by ma zaujimalo ako to riesia v jednotlivych servisoch nakolko ma to coskoro caka tiez. Zaujima ma to preto lebo olej 0w20 ma znizenu HTHS viskozitu a tak by ma zaujimalo aka je realita keď ACEA specifikaciu v knizke pre benzinove motory nikde nespominaju. Za kazdu reakciu dakujem

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal janos Zobraziť príspevok
    Zdravim vsetkych
    zaujimalo by ma aky olej vam vymenili pri garančkach na splashi 1,2 benzin, lebo ta 0w20 je naozaj troska draha tak by ma zaujimalo ako to riesia v jednotlivych servisoch nakolko ma to coskoro caka tiez. Zaujima ma to preto lebo olej 0w20 ma znizenu HTHS viskozitu a tak by ma zaujimalo aka je realita keď ACEA specifikaciu v knizke pre benzinove motory nikde nespominaju. Za kazdu reakciu dakujem
    Viď téma Splash - Garančka 1rok/15000km

5. Predvolené Re: Motorový olej Splash

Ako pozeram tak asi nikto nedal tu 0W20-ku. Neviem preco ale vsetci tusim dali spec. A3,A4/B3,B4 cize s normalnou HTHS. Asi to skusim kedze motul 8100 sa da za hranicami kupit za 15eur/liter tak uvidime.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal janos Zobraziť príspevok
    Zdravim vsetkych

Bez problémov môžeš použiť i 5W40, alebo10W40. Prvý uvádzany je vhodný na studene štarty (vačšie mrazy).

7. Predvolené Re: Motorový olej Splash

Len pre zaujímavosť:
    Pri výbere oleja som použil tohto sprievodcu.

Zaujímavé bolo, že keď som zadal "Czech Republic", našlo mi pre moj Ignis Shell Helix ultra. Keď som zadal "Germany", našlo mi Shell Helix ultra extra. ???

Nakoniec som použil tohto sprievodcu.

a na www.olejcentrum.sk som kúpil Valvoline SynPower 5W30, asi o polovicu lacnejšie ako Shell. API SM, ACEA A3, presne podľa špecifikácie v knižke. Menil som pri 60 000km, na Valvoline mám teraz najazdené cca 1000km, spokojnosť.

Nejako som sa netrafil s odpoveďou, mne dali pri garančke na požiadanie Shell ale 5W40.
    Naposledy upravil Sances; 04-11-2009 o 21:12
    Suzuki Splash 1.2 GS

9. Predvolené Re: Motorový olej Splash

Ten Shell 5w40 je vlastne klasika ktorou sa neda nic pokazit, ale ak chcem udrzat priem. spotrebu na 5,3-5,5 litra a ak zohladnim uroven japoncov vseobecne, tak hadam by to malo zniest bez problemov aj olej s nizsou HTHS viskozitou. Normalne ma to hneva ze v serviske pre benzin akosi nemam nic akrem API specifikacie (SG,SH,SJ,alebo SM) a viskozity SAE 0W20 nic viac...
    ACEA na domyšľaka . Ako sa to prejavilo u teba spozoroval si vyssiu spotrebu alebo nie? Dik

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

V servise v MI mi tvrdili, ze je tam od nova Shell 5W-40 (a taky aj davaju). V BB davaju v servise Castrol. V knizke je 0W-20, alternativne aj 5W-30, 5W-40 a tusim aj 0W-30, specifikacie SG, SH, SJ, SL alebo SM. (Splash 1.0)

Servisna sa blizi, asi tam pojde Shell. Ale ktory tam naliat? .... :-/

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •