Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 35

Téma: Motorový olej Splash

Predvolené Re: Motorový olej Splash

Áno, veď píšem že je to nejaká ptákovina.
    Napriek tomu, kolegoš tvrdí že mu to takto spapkalo - Nissan Almera.
    Podľa mňa, mal tam oleja málo už pri preberaní vozu, inak by nemohol toľko pred garančkou doliať.
    Suzuki Splash 1.2 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Sances
    Áno, veď píšem že je to nejaká ptákovina.

No, chlapi, ja ale ešte stále neviem, aký presne olej máme v aute od výrobcu.
    Aj ja som vyrástol, a nevozím už olej v aute.
    Kolega ma upozornil, aby som stav kontroloval, lebo že štvor ventil niečo málo spapká..
    zatiaľ sa nepotvrdilo, oleja je presne toľko koľko ho tam bolo pri preberaní vozu
    Naopak jeho Nissan si vraj za prvých 15000 KM vypýtal 3/4 litra?!
    čo som zatiaľ zisťoval od servisákov tak to vyzerá, že je tam Shell Helix Ultra 5w30 (plná syntetika, olej ľahkobežný)
    Suzuki Splash 1,2 GS

Asi by to chcelo napísať mamičke Szuzi do MĽR
    Fakt sa mi zdá ako preklep to na brožúre, tých 5W 30 znie rozumne.
    Suzuki Splash 1.2 GS

presne tak, to by bolo najistejšie, len treba niekoho kto pozná ich reč a môže napísať, suuzuukii by tu mal dať výzvu, že sa hľadá maďarsky hovoriaci užívateľ
    Suzuki Splash 1,2 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal rastislav
    presne tak, to by bolo najistejšie, len treba niekoho kto pozná ich reč a môže napísať, suuzuukii by tu mal dať výzvu, že sa hľadá maďarsky hovoriaci užívateľ
    Bohužial, obávam sa, že by sme sa z MĽR nedozvedeli nič, z dvoch dôvodov:

1. Nech som hľadal ako hľadal, nikde som nenašiel nejaký e-mail na technickú, resp. servisnú podporu priamo v Maďarsku. Ale možno som zle hľadal len
    2. 2x som skúšal prebojovať sa cez mail adresu uvedenú na suzuki.spareparts.hu, keď som potreboval nejaké odpovede technického charakteru a zakaždým môj mail preposlali importérovi v SR

Tak neviem teda
    Ale skúsiť sa to môže. Rozumejú aj po anglicky, takže už len nájsť správnu e-mailovú adresu, aby to zas neskončilo v BA Kto ide hľadať?

Na dotaz, aký olej je v motore Splashu som dostal zo servisu nasledovnú odpoveď:
    "V návode je odporúčaný olej 0W-20. Tento olej však nikto nepoužíva nakoľko jeho cena je okolo 950sk/l. V neposlednom rade sa zvýši spotreba oleja od výmeny do výmeny. Na importe mi nevedeli zistiť presne aká viskozita je tam dávaná od výroby. Po konzultácii s našim dodávateľom oleja sme sa zhodli na oleji 5W-30, ktorý je v návode uvedený ako náhrada. Na naše klimatické podmienky je vyhovujúci a je aj cenovo dostupnejší cca 700sk/l.

Citácia Pôvodne odoslal petves
    Na dotaz, aký olej je v motore Splashu som dostal zo servisu nasledovnú odpoveď:
    "V návode je odporúčaný olej 0W-20. Tento olej však nikto nepoužíva nakoľko jeho cena je okolo 950sk/l. V neposlednom rade sa zvýši spotreba oleja od výmeny do výmeny. Na importe mi nevedeli zistiť presne aká viskozita je tam dávaná od výroby. Po konzultácii s našim dodávateľom oleja sme sa zhodli na oleji 5W-30, ktorý je v návode uvedený ako náhrada. Na naše klimatické podmienky je vyhovujúci a je aj cenovo dostupnejší cca 700sk/l.
    no ja som tiež po telefonátoch so servisákmi došiel k záveru, že viskozita 5w-30 by bola asi najlepšia pre "prípadné dolievanie do tých 15000km " . Iné by to bolo pri kompletnej výmene oleja, ale hádam, aj keď by tam bol náhodou od výroby naliaty 0W-20(čomu moc neverím), tak nejaké to dcl z 5w-30 by nemalo vadiť, čo vy na to? Mohli by sme sa zopár kusov dohodnúť, kúpiť spoločne 1L 5w-30 a potom si to medzi sebou rozdeliť

Aký olej tam plánujete vymeniť po tých 15000km? Mne hneď predajca odporučil, aby som potom prešiel na valvoline, je cenove a aj celkove tu u nás dostupnejší, len som ešte nepozeral, či existuje valvoline 5w-30, alebo len 5w-40...
    Ináč, pozrite tento odkaz, je tam aj 0W-30 a nie moc drahý, ale asi by bola potom vyššia spotreba toho oleja, ozaj tá 5w-30 sa zdá byť ideálna.
    Suzuki Splash 1,2 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No začínam premýšlať čo tam za necelé 4 mesiace dám naliať na garančke. Keď tam píšu Shell, tak by som rád Shell, ale teraz pozerám ze Shell Helix Ultra 5W-30 má toľko variant (AB, AG, AP, AX, Extra, VX) že som z toho

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak som trochu googlil a došiel som k tomu čo je vlastne všeobecne známe - dôležitá je nie značka oleja, ale to či spĺňa výrobcom odporúčané špecifikácie ACEA a API.

Musím kuknúť do manuálu od Splasha, aké špecifikácie odporúčajú, ale predpokladám, že tam bude API SM a ACEA A3/B3 a z toho mi potom vychádza:
    Castrol Magnatec C3 5W-40,
    Castrol Magnatec C3 5W-30 alebo
    Shell Helix Ultra VX 5W-30.

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •