Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 21

Téma: Osvětlení kufru

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6VVT Elegance 6AT AllGrip

Predvolené Osvětlení kufru

Tak bych také přispěl troškou do mlýna. Stávající osvětlení kufru se mi zdálo naprosto nedostatečné a pokud bych měl nějakou větší věc na pravé straně, vlevo už není prakticky nic vidět. Zakoupil jsem tedy 70cm zalitého LED pásku (čipy 3528, 4,8W/m) a 12V stabilizátor (u pásku píšou max. 12,5V a při spuštěném motoru jsem na žárovce kufru naměřil 14,5V), napájení vytáhl od žárovky, stabilizátor umístil do krabičky spolu s konektorem, aby šlo plato případně oddělat a pásek přilepil zespodu. Svítí to perfektně a tím, že je to kryté, světlo neoslňuje a míří přesně dovnitř. Jsem maximálně spokojen.
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Osvetleni 1.jpg 
Zobrazení:	802 
Veľkosť:	77,9 KB 
ID:	8680Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Osvetleni 1.jpg 
Zobrazení:	301 
Veľkosť:	89,7 KB 
ID:	8681

2. Predvolené Re: Osvětlení kufru

niežeby som ti chcel nasadiť chrobáka do hlavy, ale efektne tiež vyzerá podsvietenie kľučiek dverí interiéru,prípadne odkladacieho priestoru
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	ABCD0001.jpg‎ 
Zobrazení:	321 
Veľkosť:	96,8 KB 
ID:	8682   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	ABCD0002.jpg‎ 
Zobrazení:	310 
Veľkosť:	70,7 KB 
ID:	8683  

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Predvolené Re: Osvětlení kufru

Nešlo mi o efekt, ale praktičnost. Jinak odkládací prostor vepředu je decentně osvětlen už z výroby a u kliček to není zase tak nutné. Spíš měli hlavy ze Suzuki umístit nějaké světýlko do dveří, aby byly vidět v noci, když zůstanou otevřené a případně zároveň svítit na zem při nastupování. Pro alespoň minimální bezpečnost jsem si na vnitřek rámu dveří nalepil odrazkové samolepky.

4. Predvolené Re: Osvětlení kufru

Super nápad s tým osvetlením kufra. Zajtra bežím zháňať súčiastky. Moju Vitarku mám od 31.10. a zatiaľ maximálna spokojnosť. 2WD premuim

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara premium 2WD (Natural 95)

perfektne. len sa chcem opytat nerozumiem sa do krabiciek, uz som objednal 1M 60led 5050 SMD LED Strip Light For Home/Car,
    pisu tam 12V for car, nemozem to pripojit priamo na konektor zapalovaca vzadu s vypinacom alebo namiesto ziarovky? je tam potrebna ta krabicka? d

http://www.ebay.com/itm/Lower-Price-...gAAOxy2CZTYePJ

Citácia Pôvodne odoslal Clown Pennywise Zobraziť príspevok
    Tak bych také přispěl troškou do mlýna. Stávající osvětlení kufru se mi zdálo naprosto nedostatečné a pokud bych měl nějakou větší věc na pravé straně, vlevo už není prakticky nic vidět. Zakoupil jsem tedy 70cm zalitého LED pásku (čipy 3528, 4,8W/m) a 12V stabilizátor (u pásku píšou max. 12,5V a při spuštěném motoru jsem na žárovce kufru naměřil 14,5V), napájení vytáhl od žárovky, stabilizátor umístil do krabičky spolu s konektorem, aby šlo plato případně oddělat a pásek přilepil zespodu. Svítí to perfektně a tím, že je to kryté, světlo neoslňuje a míří přesně dovnitř. Jsem maximálně spokojen.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Znepokojil mě totiž popis u těch LED, že jsou na max. 12,5V. Pokud při vyšším napětí odejdou, a to nechci zkoušet, je třeba zapojit ten stabilizátor. Chce to oměřit voltmetrem zásuvku v kufru. Hlavně při nastartování. Nechtěl jsem to dávat do ní, protože se nespíná s otevřením kufru a ani nevím, zda po vypnutí motoru je v ní vůbec napětí. Proto jsem to vytáhnul rovnou od žárovky. Je to komfortnější a možné potom i vypnout tím spínačem na lampičce. Každopádně, jak jsem psal, je tam klidně i 14,5V.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Jestli můžu, tak mám pár poznatků ze svojí SX4 (věřím, že u nové Vitary je to stejné).
    LED osvětlení (žárovky) jsem dával do stropního osvětlení interieru, do čtecích lampiček u vnitřního zpětného zrcátka, do osvětlení kufru a do osvětlení registrační značky. Vždycky jsem se snažil vybírat LED žárovky s provozním napětím 10-24 (30) V. Za dva roky provozu jsem s tím neměl problém a i postupné stmívání osvětlení interieru po zamčení auta nemělo zatím vliv na životnost a funkčnost LED žárovek.
    CL zásuvka (nejen) v kufru bude po vypnutí zapalování bez napětí. Je to běžná věc nejen u Suzuki a má to zabránit vybití akumulátoru při zapomenutí nějakého spotřebiče v zásuvce. Ae jisté jsou jen daně a smrt, tak bych to raději u Vitary prověřil.
    Napětí palubní sítě bývá až 14,7 V, takže u LED žárovek s maximálním napětím nižším bych určitě použil nějaký předřadný odpor nebo nějaký ten regulátor napětí.
    Přídavné osvětlení kufru bych řešil napojením na stávající světlo kufru. je to opravdu komfortnější, zhasne se to po zavření 5. dveří a nebo ručně tím vypínačem. Pozor ale na provedení a záruku auta. Ne každý je elektrikář a je to přeci jen zásah do elektroinstalace vozu. Přídavné osvětlení do CL zásuvky je bráno jako přenosný spotřebič. Ale opět pozor na to, že to v případě vypnutí zapalování a ztráty napětí v zásuvce nebude fungovat.
    Naposledy upravil Mite; 03-03-2016 o 14:48

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki

dik za info, netusim ako je to so zarukou, preto som rozmyslal cez zapalovac-zasuvku,
    alebo nejaku redukciu na ziarovkovy zavit...

Citácia Pôvodne odoslal Clown Pennywise Zobraziť príspevok
    Znepokojil mě totiž popis u těch LED, že jsou na max. 12,5V. Pokud při vyšším napětí odejdou, a to nechci zkoušet, je třeba zapojit ten stabilizátor. Chce to oměřit voltmetrem zásuvku v kufru. Hlavně při nastartování. Nechtěl jsem to dávat do ní, protože se nespíná s otevřením kufru a ani nevím, zda po vypnutí motoru je v ní vůbec napětí. Proto jsem to vytáhnul rovnou od žárovky. Je to komfortnější a možné potom i vypnout tím spínačem na lampičce. Každopádně, jak jsem psal, je tam klidně i 14,5V.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki

daval si cinske (ebay) alebo nejake znackove, ine led dostupne u nas...
    napis pls aky typ kam, alebo ak si to uz publikoval, hod link, vlakno. dik

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Jestli můžu, tak mám pár poznatků ze svojí SX4 (věřím, že u nové Vitary je to stejné).
    LED osvětlení (žárovky) jsem dával do stropního osvětlení interieru, do čtecích lampiček u vnitřního zpětného zrcátka, do osvětlení kufru a do osvětlení registrační značky. Vždycky jsem se snažil vybírat LED žárovky s provozním napětím 10-30 V. Za dva roky provozu jsem s tím neměl problém a i postupné stmívání osvětlení interieru po zamčení auta nemělo zatím vliv na životnost a funkčnost LED žárovek.
    CL zásuvka (nejen) v kufru bude po vypnutí zapalování bez napětí. Je to běžná věc nejen u Suzuki a má to zabránit vybití akumulátoru při zapomenutí nějakého spotřebiče v zásuvce. Ae jisté jsou jen daně a smrt, tak bych to raději u Vitary prověřil.
    Napětí palubní sítě bývá až 14,7 V, takže u LED žárovek s maximálním napětím nižším bych určitě použil nějaký předřadný odpor nebo nějaký ten regulátor napětí.
    Přídavné osvětlení kufru bych řešil napojením na stávající světlo kufru. je to opravdu komfortnější, zhasne se to po zavření 5. dveří a nebo ručně tím vypínačem. Pozor ale na provedení a záruku auta. Ne každý je elektrikář a je to přeci jen zásah do elektroinstalace vozu. Přídavné osvětlení do CL zásuvky je bráno jako přenosný spotřebič. Ale opět pozor na to, že to v případě vypnutí zapalování a ztráty napětí v zásuvce nebude fungovat.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Kufr - http://www.suzukiclub.cz/car_images_category.php?id=98
    Interier - http://www.suzukiclub.cz/car_images_category.php?id=99
    http://www.suzukiclub.cz/car_images_category.php?id=100
    RZ - http://www.suzukiclub.cz/car_images_category.php?id=104
    Vše jsem kupoval na http://www.svetzarovek.eu/ mají slušný výběr a ceny a pokud něco není určeno a schváleno pro provoz na silnici, tak to tam mají uvedeno.

P.S.
    Koukám, že plno toho, co jsem dřív objednal, už nemají. Ale určitě se tam dá vybrat něco jiného.
    Naposledy upravil Mite; 03-03-2016 o 14:47

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •