Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: Problémy s LPG

1. Question Problémy s LPG

Zdravím. Neviem, či niekto také problémy mal, alebo to tu bolo, ale mám otázku, či niekto nevie poradiť, alebo skôr dať nejaké info. čo robiť. V lete 2015 som dal spraviť to svojho Suzuki Swift (2005, 1.3, benzín, najazdených mal 68 000 km) LPG. Asi za dva mesiace išiel bez problémov, keď potom začal zhasínať po prepnutí na LPG za jazdy po vytlačení spojky/vyradení rýchlosti, kým sa nezohrial dostatočne motor. Normálne sa motor vypol a rozsvietili kontrolky, trebalo ho rýchlo znovu naštartovať. Ihneď som s tým išiel do firmy, čo mi LPG robila. Vymenili filter, vyčistili vstrekovače paliva a zvýšili teplotu pri ktorej sa automaticky prepne benzín a plyn. Za ďalšie sotva dva mesiace sa chyba objavila zas a auto robí to isté. Musím dávať prvých 5 km pozor, aby spojka bola vytlačená čo najkratšiu dobu. Nejaké návrhy, v čom je problém a ako tomu predchádzať? Ešte podotýkam, že tú látku pre zvlhčovanie plynu (keďže Japonské autá moc radi suchý plyn nemajú) vo svojom motore mám.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Problémy s LPG

Citácia Pôvodne odoslal Timotej.O. Zobraziť príspevok
    Nejaké návrhy,
    Pročíst tohle fórum a auto s LPG rychle prodat. Nic lepšího s tím nejde udělat - http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=88
    Naposledy upravil Mite; 25-01-2016 o 07:10

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Swift 1.2 K12B ´16

Auto ide na benzín bezchybne? Kde tankuješ? Ako velmi boli zanesené vstrekovače a filtre. Membrány v reduktore sú v akom stave? Servis je dobrý?, možno je zle nastavená lpg mapa.
    Od októbra minulého roka sa rieši problém s kvalitou LPG na tomto fóre http://forum.autobazar.eu/kvalita-lpg-t34364-735.html
    Osobne mám nastavené prepnutie na LPG pri 60 stupnoch, ale iné auto.
    Ja som sa už s plynom tiež dosť natrápil, teraz to chvala bohu ide super, ale už by som ho montovať nedal do auta, ktoré berie do 15l benzínu.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Citácia Pôvodne odoslal Timotej.O. Zobraziť príspevok
    Zdravím. Neviem, či niekto také problémy mal, alebo to tu bolo, ale mám otázku, či niekto nevie poradiť, alebo skôr dať nejaké info. čo robiť. V lete 2015 som dal spraviť to svojho Suzuki Swift (2005, 1.3, benzín, najazdených mal 68 000 km) LPG. Asi za dva mesiace išiel bez problémov, keď potom začal zhasínať po prepnutí na LPG za jazdy po vytlačení spojky/vyradení rýchlosti, kým sa nezohrial dostatočne motor. Normálne sa motor vypol a rozsvietili kontrolky, trebalo ho rýchlo znovu naštartovať. Ihneď som s tým išiel do firmy, čo mi LPG robila. Vymenili filter, vyčistili vstrekovače paliva a zvýšili teplotu pri ktorej sa automaticky prepne benzín a plyn. Za ďalšie sotva dva mesiace sa chyba objavila zas a auto robí to isté. Musím dávať prvých 5 km pozor, aby spojka bola vytlačená čo najkratšiu dobu. Nejaké návrhy, v čom je problém a ako tomu predchádzať? Ešte podotýkam, že tú látku pre zvlhčovanie plynu (keďže Japonské autá moc radi suchý plyn nemajú) vo svojom motore mám.

Ahoj,

Mne robí podobné veci Ignis keď odpojím beterku (keď ju chcem dobiť, teraz v tých mrazoch). Po pripojení má problém držať voľnobeh rovnako na LPG aj benzín. Stačí dvakrát skalibrovať škrtiacu klapku (zapaľovanie do prvej polohy, počkať 10 sekúnd, vypnút, ešte raz opakovať to isté, naštartovať a znovu celé zopakovať. Po druhom, alebo treťom štarte už drží v pohode. Potom ide samozrejme bez problémov až do ďalšieho odpojenia baterky.
    Ignis s motorm M13A 2006 má najazdené 190tis km, z toho na LPG asi 110tis, zatiaľ bez problémov až na vyššie uvedené muchy, ktoré robí aj na benzín.

Marek
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Ohladom prerabky na LPG : citat: Z pohľadu spoľahlivosti si vedú oba motory veľmi dobre, netreba len zabúdať na pravidelný servis. Ten obsahuje aj kontrolu ventilovej vôle (odporúča sa každých 30 000 km), ktorá nie je vymedzovaná hydraulicky, ale podložkami. Slabinou týchto motorov je prerábka na LPG, ktorá si príliš nerozumie práve z dôvodu častejšej kontroly ventilovej vôle (cca 10 000 - 15 000 km). V opačnom prípade hrozí riziko podpálenia ventilov a následného poškodenia hlavy valcov.

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •