Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 32

Téma: Povinné zimné gumy v ČR od 1.11.

Predvolené Re: Povinné zimné gumy v ČR od 1.11.

Aj u nas by mohli byt zimne gumy povinne, bez ohladu nato ci je na vozovke nejaka vrstva snehu.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Si sa zbláznil, nie? Mám zdravý rozum, nepotrebujem zákon a značku k tomu, aby som vedel kedy mám mať zimné gumy

A tým blbcom čo to nevedia a jazdia po snehu na letných, majú dať riadne pokuty a poisťovne v prípade poistnej udalosti neplniť poistné plnenie a vymáhať to od nich súdne a bolo by vymalované. Nemuseli by potom nikoho policajti buzerovať pri +15st. len preto že ešte nie je 15.apríl

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Jenomže takových je menšina.
    Ostatní většina potřebuje přesnou směrnici. Ono je to i pohodlnější. Nemusíš přemýšlet. Od - do a hotovo. Spoléhat se na přirozenou inteligenci nelze.
    A není to problém jen ČR a SR.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Vieš čo, osobne si myslím, že keby policajti a poisťovne "urobili" pár odstrašujúcich prípadov, kedy vodič musel uhradiť komplet celú škodu z vlastného vrecka, ktorú spôsobil, či už na vozidle iného, alebo na majetku (napr. budovy), alebo na "ceste" (napr. poškodené zvodidlá, dopravné značenie atď.), tak by si ľudia veľmi rýchlo "zvykli" a nepotrebovali by značku na zimné gumy.

Ale ono je jednoduchšie pre štát aj poisťovne číhať v kríkoch pri +15st. či máš zimné gumy

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Mám informace, že pokud způsobíš nehodu na sněhu a máš letní gumy, tak to pojišťovny sankcionalizují.
    Zrovna mi před domem stojí nabourané auto - letní kola - námraza na kostkách = strom.
    A to na tom jezdil celou zimu i s děckama. Takovým prostě není pomoci.
    Prostě natvrdo zimní gumy nebo sebrat techničák a flastr.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Jenomže takových je menšina.
    Ostatní většina potřebuje přesnou směrnici. Ono je to i pohodlnější. Nemusíš přemýšlet. Od - do a hotovo. Spoléhat se na přirozenou inteligenci nelze.
    A není to problém jen ČR a SR.
    Na lidi musí být přísnost, jinak by za chvíli lezli po stromech...
    "horský sokol"

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Si sa zbláznil, nie? Mám zdravý rozum, nepotrebujem zákon a značku k tomu, aby som vedel kedy mám mať zimné gumy
    nerozumiem, ty prezuvas gumy podla toho ci je alebo nie je sneh? mne tento ukon staci robit 2x do roka.
    To prechodne obdobie (zaciatok a koniec zimy) je asi lepsie stanovit striktne, aky vyznam ma prezuvat tyzden, dva skor alebo neskor. Mne sa este ani jedni zimne gumy nepodarilo zodrat za 4 roky pod 4mm, tak nevidim zmysel v nejakom setreni zimnej pneumatiky.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    nerozumiem, ty prezuvas gumy podla toho ci je alebo nie je sneh?.....
    Nie. Zimné gumy nie sú predsa len kvôli snehu Ale napr. tento rok som prezul už minulú sobotu, nie preto že bol "nejaký dátum", ale preto, lebo teploty cez deň sú už poriadne cez 10st. (dnes 20st.), sneh nehrozí (aspoň nie tu kde ja bývam) a nevidím význam jazdiť tým pádom ďalej na zimných.
    Obdobne, keby bol sneh aj do 30.4. tak určite neprezujem 15.4. (len pre istotu, aby tu niekto nezačal polemizovať ).

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Nie. Zimné gumy nie sú predsa len kvôli snehu Ale napr. tento rok som prezul už minulú sobotu, nie preto že bol "nejaký dátum", ale preto, lebo teploty cez deň sú už poriadne cez 10st. (dnes 20st.), sneh nehrozí (aspoň nie tu kde ja bývam) a nevidím význam jazdiť tým pádom ďalej na zimných.
    Obdobne, keby bol sneh aj do 30.4. tak určite neprezujem 15.4. (len pre istotu, aby tu niekto nezačal polemizovať ).
    ja som tiez prezul Corsu cez vikend, ale na SX4-ke mam stale zimne
    mimochodom dnes rano som skrabal celne sklo, takze rano az take teplo nie je
    vyznam jazdit teraz este na zimnych je v tom, ze ked nasnezi, alebo sa ochladi, alebo pojdes lyzovat do rakuska, tak nemas problem.
    Okrem toho, moja prvotna idea bola v tom aby bolo prezuvanie povinne bez ohladu nato ci je na vozovke nejaky sneh a to sa skor tyka tych co asi neprezuvaju vobec, lebo nemusia,..ako si sam napisal, zimne gumy nie su iba kvoli snehu, preto je ten nas zakon nezmyselny.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    nerozumiem, ty prezuvas gumy podla toho ci je alebo nie je sneh? mne tento ukon staci robit 2x do roka.
    To prechodne obdobie (zaciatok a koniec zimy) je asi lepsie stanovit striktne, aky vyznam ma prezuvat tyzden, dva skor alebo neskor. Mne sa este ani jedni zimne gumy nepodarilo zodrat za 4 roky pod 4mm, tak nevidim zmysel v nejakom setreni zimnej pneumatiky.
    To je přesně to, co já říkám. Nemá smysl hlídat kdy sleze sníh. Teoreticky ten kdo má jednu sadu kol a obuje jí na zimní gumy, tak neporušuje po celý rok žádnou vyhlášku a běžný motorista při běžném způsobu jízdy ani nepocítí žádný rozdíl v jízdních vlastnostech. Z tohoto důvodu také potkáš v létě na Jadranu němčoury a rakušáky se zimníma gumama a co ce děje? Vůbec nic. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Z toho vyplývá jedno. Až budou zimní gumy povinné po celé zimní období, tak kdo chce šetřit a mít jednu sadu, tak bude jezdit na zimních celý rok a nestane se vůbec nic.
    "horský sokol"

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •