Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 10

Téma: odvzdusnenie kurenia

Moje Suzuki
    Suzuki SX4 I GLX NAVI 4×4 1.6 benzín

Predvolené odvzdusnenie kurenia

Vie mi niekto poradiť,ako sa odvzdušnuje kúrenie v SX4?Zdá sa mi,že auto poslabšie kúri.
    Vopred ďakujem za radu.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: odvzdusnenie kurenia

Pokud jsi neměnil chladící kapalinu, tak to nemáš zavzdušněný. Není pro to jediný důvod.
    Pokud ti to méně topí (a není to jen tvůj subjektivní pocit díky nižší venkovní teplotě), tak vidím několik příčin:
    1) Zaseknul se ti termostat v otevřené poloze a nedostatečně a pomalu se ti ohřívá malý chladící okruh s topením.
    2) Ucpaný nebo zneprůchodněný výměník topení (stará chladící kapalina zgelovatěla a spolu s nečistotami přicpala trubičky výměníku topení).
    3) Pokud to netopí při volnoběhu nebo nižších otáčkách, tak může být v háji vodní pumpa, která ti nedotlačí dost teplé vody do topení.
    4) Zaseknutá nebo špatně fungující klapka v rozvodu vzduchotechniky. Studený vzduch od ventilátoru ti klapka nepustí přes výměník topení.

Moje Suzuki

Auto mám prvú zimu,tak netuším či je kúrenie v poriadku-ale zdá sa mi,že kúri slabšie-nefúka horúci vzduch-pritom mám kúrenie pustené na maximum.Dolieval som kvapalinu,lebo bola medzi MAX-MIN a keď som otvoril uzáver čo je na hadici,nebola zaplavená hadica úplne,tak som aj tam dolial-preto sa pýtam,že či není ešte niekde niečo na odvzdušnenie.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Na tvůj subjektivní dojem a pojem slabšího topení neumím odpovědět. Každé auto topí jinak a nelze srovnávat. Taky nepíšeš výchozí podmínky - venkovní teplota, zahřátí motoru, po jaké době...Já když dám topení naplno a ventilátor na 1. stupeň (venku mínus 5°C), tak se mi interier nevytopí ani po 40 km. Když dám ventilátor naplno, tak jdu do trička. Ale je to silně subjektivní - mojí ženě je zima i v 27°C.
    Systém chlazení (+ topení) se odvzdušní sám. Na výměníku topení a na hadicích k němu není žádný odvzdušňovací ventil - viz schéma ze servisního manuálu.
    Slabý účinek topení a jeho příčiny a odstranění jsou popsány taktéž v servisním manuálu - viz druhý obrázek.
    Víc poradit neumím.

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Výměník topení.jpg 
Zobrazení:	380 
Veľkosť:	87,1 KB 
ID:	8624Klikni pre väčší obrázok

Názov:	chyby topení.JPG 
Zobrazení:	452 
Veľkosť:	89,5 KB 
ID:	8625

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Ako je už naznačené príspevkom vyššie , problém bude v zle fungujúcom termostate.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    Ako je už naznačené príspevkom vyššie , problém bude v zle fungujúcom termostate.
    On Xerius píše, že má toto auto první zimu a že se mu zdá, že z topení fouká málo horký vzduch.
    Myslím, že se mu to opravdu jenom zdá.
    Teplotu v okruhu chlazení lze posoudit běžnou diagnostikou podle jejího náběhu.
    Ale skoro bych se vsadil, že termostat za to nemůže. U SX4 za posledních deset let téměř nikdo termostat měnit nemusel a těch pár jedinců, co se ho z nějakého důvodu rozhodli vyměnit, vzápětí zjistili, že tak činili zbytečně !
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Ale skoro bych se vsadil, že termostat za to nemůže.
    Tak to by snad poznal po 5-10 km jízdy, jestli mu volnoběh klesl na cca 700 otáček.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Tak to by snad poznal po 5-10 km jízdy, jestli mu volnoběh klesl na cca 700 otáček.
    Nedostatečně ohřátý okruh pozná i podle palubního měřáku.
    Pokud je pod 60 stupňů, tak ručička nedosáhne na prostřední čárku a s otevřeným termostatem by to na šedesát za jízdy ani neohřál.

Navíc pokud má ještě k tomu automatickou klimatizaci, tak mu ten "horký" vzduch z průduchů nebude foukat nikdy. Klimatizace není "sahara" a maximální hodnota nastavení je 25+
    "horský sokol"

Moje Suzuki

Otáčky motora poklesnú po par 100 metroch. Teplota motora podla ukazovateľa dosiahne stred cca po 7km pri vonkajšej teplote -1.
    Dnes som vymenil peľový filter (ale to s tým nemá nič spoločné-fúkal vzduch dobre) a zistil som,že keď počas jazdy dám vnútorný obeh vzduchu,tak vzduch fúka skoro horúci a keď zapnem prívod vzduchu z vonku,tak cítiť že teplota poklesne. Zrejme to tak má byť.Idem teraz na dlhšiu cestu,tak to ešte odsledujem. Inak vďaka za každú reakciu.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal xerius Zobraziť príspevok
    Zrejme to tak má byť.
    Né zřejmě, ale určitě to tak má být.
    Klapkou (12) si buď pustíš k topení studený vzduch z venku (9) nebo už teplý, předehřátý z interieru (10).
    Takže termostat a topení dělají co mají a máš to v cajku.

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	ventilace.JPG 
Zobrazení:	339 
Veľkosť:	17,2 KB 
ID:	8626

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •