Strana 3 z 8 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 78

Téma: Autožiarovky a renovácie (leštenie) svetlometov

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara, 1.6 Benzín, all grip, Premium, silky silver

Predvolené Re: Autožiarovky

Stenly,
    žiarovky už mám aj ja objednané, super,
    akurát do stropu, tiež nad spätné zrkadlo, ako aj do kufra, kastlíka pred spolujazdcom a tiež osvetlenie ŠPZ, mohol by si to konkrétnejšie rozpísať?
    V slnečných clonách je tiež nejaká žiarovka, aj tú si menil za LED?
    Sorry, ešte som nikdy nepoužíval LED-ky. Vďaka

a do stropu a kufra
    https://www.autoledky.sk/Item/autozi...biela-ceramic/
    https://www.autoledky.sk/Item/led-au...biela-2nd-gen/
    https://www.autoledky.sk/Item/led-au...a-ceramic-180/

zatiaľ maximálna spokojnosť [/QUOTE]

Lokalita
    Hubová (RK)
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6 VVT 4WD 5MT Premium Red/Black

Predvolené Re: Autožiarovky a renovácie (leštenie) svetlometov

v interiéry som menil iba tieto, čo som linkoval... jedna išla do stropu v strede, dve hore pri spatnom zrkadle a jedna do kufra...
    ostatne som nemenil, pretože skoro vôbec nesvietia a zatial neviem, aký tam tam je... konkretne slnecne clony a odkladacia schranka...
    osvetlenie na nohy a pri 12V zasuvke je ledkove, tam tiež neviem čo za ledky sú... mohli by veru kusok viac svietiť...
    Vitara 1.6 VVT 4WD 5MT Premium Red/Black

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 2015 1,6 VVT, AT, Elegance, oranzova/cierna

Red face Re: Autožiarovky a renovácie (leštenie) svetlometov

Len by som chcel upozornit z vlastnej skusenosti, ze LED do parkovaciek, co som kupil v cine, po 2 mesiacoch zacinaju blikat, zrejme sa pod sklenenou sosovkou uvolnil LED chip. Takze tie vykonne 1W Osram, zrejme, tak nie zrejme ale urcite budu lepsi variant (pozor je aj starsie a lacnejsie prevedenie Osram 0.5W, ktore je nah). Je pravda ze ma stali 3Ks china LED 7 Eur, takze cena/vykon ok, az na to ze nezvladli otrasy SK ciest Dokonca presli aj policajnou kontrolou, zastrcene vyzeraju pri LED suzuki svetlomete doverihodne kupoval som 6300K
    Tolko moja skusenost.
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Vitara LED.jpg 
Zobrazení:	198 
Veľkosť:	81,5 KB 
ID:	8695

Marek

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara S

Ahojte. Ja som uz 3 krat menil led v predu aj v zadu na vitare a uz ich menit nebudem. Kupil som rozne kvalitne aj menej kvalitne led nahrady a zial nepomohlo. Po case zacala vzdy jedna blikat. Mam podozrenie ze moja vitara dodava do svetiel viac prudu ako by mala a to tie ledky nezvladnu. Alebo dalsia varianta hlavne co sa tyka zadnych svetlometov tam som si vsimol pri vymene ziarovky vlhkost a to moze tiez skodit hlavne ledkam. Tolko moja skusenost.

Citácia Pôvodne odoslal Markeye Zobraziť príspevok
    Len by som chcel upozornit z vlastnej skusenosti, ze LED do parkovaciek, co som kupil v cine, po 2 mesiacoch zacinaju blikat, zrejme sa pod sklenenou sosovkou uvolnil LED chip. Takze tie vykonne 1W Osram, zrejme, tak nie zrejme ale urcite budu lepsi variant (pozor je aj starsie a lacnejsie prevedenie Osram 0.5W, ktore je nah). Je pravda ze ma stali 3Ks china LED 7 Eur, takze cena/vykon ok, az na to ze nezvladli otrasy SK ciest Dokonca presli aj policajnou kontrolou, zastrcene vyzeraju pri LED suzuki svetlomete doverihodne kupoval som 6300K
    Tolko moja skusenost.
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Vitara LED.jpg 
Zobrazení:	198 
Veľkosť:	81,5 KB 
ID:	8695

Marek

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal mathew07 Zobraziť príspevok
    moja vitara dodava do svetiel viac prudu ako by mala a to tie ledky nezvladnu.
    Tvoje Vitara (přesněji akumulátor) dodá do LEDek přesně tolik proudu, kolik si LEDky vezmou a zvládnou. Asi si pleteš proud s napětím. Musíš kupovat LEDky s uvedeným napětím 12/24 V nebo 12-30 V.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara S

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Tvoje Vitara (přesněji akumulátor) dodá do LEDek přesně tolik proudu, kolik si LEDky vezmou a zvládnou. Asi si pleteš proud s napětím. Musíš kupovat LEDky s uvedeným napětím 12/24 V nebo 12-30 V.

Ja si nemyslím že si vezmou tolik proudu kolik zvládnou. Práve ledky sú náchylné na veľké odchýlky. Myslím si že klasická žiarovka znesie toho ovela viac a preto neodchádzajú tak často. A samozrejme zakúpil som si žiarovky aké som mal, a aj ked niesom elektrikár niesom ani blbec aby som si nezistil akú náhradu tam môžem použiť.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Tak v tom případě se jako elektrikář omlouvám. Pletu se já.

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Tak v tom případě se jako elektrikář omlouvám. Pletu se já.
    Nie,nepletieš
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal mimach Zobraziť príspevok
    Nie,nepletieš
    Díky za podporu. Byl to výraz mojí rezignace, protože se nechci hádat. Pokud si někdo myslí, že když z baterie teče do startéru při startu proud 300 A, tak že ten samý proud teče přes žárovky, tak se můžem stejně tak bavit o placatosti Země(koule).

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6VVT Elegance 6AT AllGrip

Jak píše Mite, s proudem nemá cenu si lámat hlavu, ten si odeberou kolik potřebují. Problém je v napětí. Vyšší nemají LEDky rády a tak se to řeší 12V stabilizátorem, ten se při úbytku napětí zahřívá a teplo není vhodně odváděno, hlavně v nutném SMD řešení, dochází k přehřátí a součástky umírají. Případně tam stabilizace není vůbec a jde to do kopru rovnou. Jak jsem naměřil při řešení osvětlení kufru, v palubní síti je rozdíl až 3V. Chce to vhodnou stabilizaci s chlazením ještě před samotnou LED žárovkou.

Strana 3 z 8 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •